Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 383 от 496 ПърваПърва ... 283333373381382383384385393433483 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,821 до 3,830 от общо 4956
  1. #3821
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Стига с тази наредба... Тази наредба аз самия не знам дали все още е в сила, а ако е - никой не я спазва. Не е тя проблема.

    Поздрави
    Тази наредба продължава да работи само във вреда на пчеларите, крайно време е да се отмени. Вие искате ли това да се случи или бягате от подобни искания като дявол от тамян?
    Поздрави.

  2. #3822
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Днес пуснах пост в който обясних на колегата Голол защо питам и дали съм с „рогата напред“, но гледам че няко го е изтрил??? Но щом така е по добре за общото благо, нека така да бъде не съм за тия 5 минути които изгубих докато пиша поста.....
    Не са изгубени тези 5 минути!Прочетох го преди да изчезне яко дим.Дори ти вдигнах гладиаторския палец.А също и зелената лястовица.Разбрах те! Не се притеснявай.Поздрави!!!

  3. #3823
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003 Виж публикацията
    Тази наредба продължава да работи само във вреда на пчеларите, крайно време е да се отмени. Вие искате ли това да се случи или бягате от подобни искания като дявол от тамян?
    Поздрави.
    Как точно работи във вреда на пчеларите?

    Големите фирми - не купуват мед в тенекии искат го хомогенизиран, на партиди, във варели, закаран до техен склад- със или без наредба ще ви се наложи да преработите меда. В буркани - със или без наредба пак преработвате меда

    Освен това от 2007 сме в ЕС може да добивате меда в България да го натоварите в камиона (в тенекиите) и да го изпратите за преработка в Ирландия например....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #3824
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Как точно работи във вреда на пчеларите?
    Простичък пример -мед в пита как да го преработя? Клиента на запад търси такъв мед.
    Къде споменавам тенекии? Съгласен съм , че трябва да има контрол , но не и ограничения.

  5. #3825
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Днес пуснах пост в който обясних на колегата Голол защо питам и дали съм с „рогата напред“, но гледам че няко го е изтрил??? Но щом така е по добре за общото благо, нека така да бъде не съм за тия 5 минути които изгубих докато пиша поста.....
    Поста ти е възстановен, но повечето неща можеше да си ги разясните и на лични.

  6. #3826
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от toko652003 Виж публикацията
    Простичък пример -мед в пита как да го преработя? Клиента на запад търси такъв мед.
    Къде споменавам тенекии? Съгласен съм , че трябва да има контрол , но не и ограничения.
    Мед в пита - е друга категория или клас продукт. Няма никакъв проблем да го продаваш в ЕС. Нужни са няколко документа от които може би най-важните са BG номер и договора с купувача (това важи и за пчелен мед в тенекия, варел, буркан...)
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #3827
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Как точно работи във вреда на пчеларите?
    А нужно ли е да има забрана. Така ли се защитава българското производство, със забрани....

  8. #3828
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    А нужно ли е да има забрана. Така ли се защитава българското производство, със забрани....
    Според мен е нужна такава забрана. Не може сулю и пулю да натовари багажника и да хуне из Европа. Ако навремето имаше забрана мангалите да напускат БГ, сега имиджа ни в Европа щеше да е друг.

  9. #3829
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Аз за продукцията от бостана ходя на всеки 7 дни в ОДБХ за сертификат за продажба на продукцията. Нося и продукция да я видят там и да опишат качеството. Водя си дневник за торене, пръскане и болести. С тея документи продавам по пазарите в 2 области на България. Предполагам, че ще мога да продавам и в цяла България. Въпроса при меда е, че държавата не си признава нашите изследвания и сертификати ами отгоре на това налага и забрани и ограничения. АКО поискат в министерството и БАБХ могат да направят много по въпроса с меда. И не мисля, че е лошо да си возя меда в багажника. Щом имам сертификат и изследвания от БАБХ.

  10. #3830
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Щом имам сертификат и изследвания от БАБХ.
    Ако намериш някой да ти го признае, какъв е проблема --дерзай.

 

 
Страница 383 от 496 ПърваПърва ... 283333373381382383384385393433483 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •