Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 377 от 496 ПърваПърва ... 277327367375376377378379387427477 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,761 до 3,770 от общо 4956
  1. #3761
    Наблюдател
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    20
    Колега виждам ,че си запознат с цените на международните пазари.Защо не вземете и не почнете да изкупувате и препродавате вие тогава мед. Като не ви харесва цената която предлагат прекупвачите търсите алтернативи.Аз лично съм намерил други начини за реализация на продукцията си.Чудя се как изобщо им държите сметка защо изкупуват на тази цена.Всяка една цена се определя от търсенето на пазара.Ако умишлено някой държи ниски цени на изкупуване това автоматично отваря шанс на друг който да дойде и да изкупи целият мед на по високи цени и да се облагодетелства защото всички пчелари ще отидат при него.Защо това не се случва при меда... защото няма пазар. Аз лично се занимавам и с изкупуване на орехова ядка и повярвай ми с другите прекупвачи наддаваме кой ще даде ПО ВИСОКА ЦЕНА.

  2. #3762
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Колега, мин.г. орехите се оманиха навсякъде в страната, и аз даже останах с 2 щайги от по-миналата г. - така че сравнението не е много коректно според мен, но занапред може да имаме общ бизнес с Вас, понеже покрай мен има 200-300 дка с орехи.

  3. #3763
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Доколкото си спомням Гърка Янис го биха един път точно защото даваше по-висока цена от другите. Ето ти една причина.

  4. #3764
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от georgieviatanasov Виж публикацията
    Колега виждам ,че си запознат с цените на международните пазари.Защо не вземете и не почнете да изкупувате и препродавате вие тогава мед. Като не ви харесва цената която предлагат прекупвачите търсите алтернативи.Аз лично съм намерил други начини за реализация на продукцията си.Чудя се как изобщо им държите сметка защо изкупуват на тази цена.Всяка една цена се определя от търсенето на пазара.Ако умишлено някой държи ниски цени на изкупуване това автоматично отваря шанс на друг който да дойде и да изкупи целият мед на по високи цени и да се облагодетелства защото всички пчелари ще отидат при него.Защо това не се случва при меда... защото няма пазар. Аз лично се занимавам и с изкупуване на орехова ядка и повярвай ми с другите прекупвачи наддаваме кой ще даде ПО ВИСОКА ЦЕНА.
    А вие господине защо не си пишете в ядкарския форум ,а си пъхате ??????? където ???????????????

  5. #3765
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от georgieviatanasov Виж публикацията
    ...Ако умишлено някой държи ниски цени на изкупуване това автоматично отваря шанс на друг който да дойде и да изкупи целият мед на по високи цени и да се облагодетелства защото всички пчелари ще отидат при него.Защо това не се случва при меда...
    Дали защото изкупвачите са толкова силна мафия, че не разрешават на други да припарят до бизнеса? Сигурно като реши друг да влезе в бизнеса им, първо го возят по нашенски в багажника, докато премисли отново? Или има лиценз, който държавните чиновници дават само на "свои" хора? Или има световна конспирация на всяка цена да се удуши производството на български мед, защото е огромна заплаха за световните производители? Или си е съвсем елементарно обяснението, че за тази стока, от тази държава, към този момент, това е пазара и генерално няма кой знае какво да се направи по въпроса, като една от причините за това донякъде са и манталитета и нравите български, каквито са и тези на пчеларите?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #3766
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Отново благодаря за отговора.
    Отново не ми отговорихте на въпроса, защо след като цените на международните пазари паднаха с няколко ( под 10%) вие и колегите ви свалихте цените с 25%?
    Отново повтарям че не съм търгувал с вас и то е заради винаги неизгодната цена която сте предлагали когато съм имал мед за продаване.
    Казвате че искате да комуникираме, да обменяме идеи и т.н. за да работим по добре. Всъщност с годините на нашата комуникация не сте приели нито една от идеите които аз лично съм ви споделил. Да припомня някои от тях:
    Договори при взимане на проби.
    По добри цени за постоянни партньори.
    По добри цени за количества над 10 тона, над 15 тона, над 20 тона.
    Диферинцирани цени на монофлорните медове според чистотата.
    Сега след като категорично казвате че слънчогледа няма цена, да предложите диферинцирани цени за букет със и без слънчоглед.

    Успех.
    То, към тези идеи/предложения би могъл да включиш и диференцирана цена според според %(процента) на водното съдържание, ама по-голяма е вороятността някоя стена да те чуе и разбере от колкото "преливачите"...

  7. #3767
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Отново благодаря за отговора.
    Отново не ми отговорихте на въпроса, защо след като цените на международните пазари паднаха с няколко ( под 10%) вие и колегите ви свалихте цените с 25%?
    Отново повтарям че не съм търгувал с вас и то е заради винаги неизгодната цена която сте предлагали когато съм имал мед за продаване.
    Казвате че искате да комуникираме, да обменяме идеи и т.н. за да работим по добре. Всъщност с годините на нашата комуникация не сте приели нито една от идеите които аз лично съм ви споделил. Да припомня някои от тях:
    Договори при взимане на проби.
    По добри цени за постоянни партньори.
    По добри цени за количества над 10 тона, над 15 тона, над 20 тона.
    Диферинцирани цени на монофлорните медове според чистотата.
    Сега след като категорично казвате че слънчогледа няма цена, да предложите диферинцирани цени за букет със и без слънчоглед.

    Успех.
    Здравейте,

    Когато става дума за цифри и говорим в проценти, е редно да изясняваме процент от каква стойност визираме. Например: миналата година по това време нашата цена беше 4.80 лв / кг за букет - това е видно и от темата с обявата ни (все още). В момента е 3.80 или с 21% по-ниска от тогава. Сега бих искал да помоля Вие да конкретизирате твърдението си "цените на международните пазари паднаха с няколко (под 10%)" - какво имате предвид с това? Тези под 10% за коя държава се отнасят, каква е била изкупната цена там в началото на 2016 и каква е сега? Ако не се лъжа, в някоя от другите теми един пчелар от Сърбия беше написал какви са понастоящем цените при тях, можете него да питате какви са били, а най-добре да подкрепите твърдението си с официална статистика, върху която навярно базирате твърдението си за тези "под 10%" .

    При положение, че не сте имали каквито и да било взаимоотношения с нас, ще се радвам да отговорите върху какво базирате твърдението си по-долу:

    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...На въпроса защо сте лошите, ще ви отговоря така - " Каквото повикало, такова се обадило" Искам да кажа, че не може да се подигравате по всякакъв начин с труда ни (измислени проблеми със изследванията, не спазване на никакви срокове, не спазване на уговорки за цени, цени на най-ниското ниво в Европа) и да очаквате друго отношение.
    Благодаря.
    Относно предложенията Ви, изказани във времето - благодаря за тях, а това, че не сме въвели никое е резултат на обмислено решение. Не забравяйте, че работим с хиляди доставчици, не само с един. Например, въвеждането на договори за взимане на проби би било в ущърб на пчеларите, не на нас. Казах и преди, че нямаме желание да се дебнем и съдим с пчелари, а търсим надеждни и коректни доставчици. Доколкото знам и в момента има колеги, които задължават пчеларя да подписва разни документи при пробата - можете да работите с тях.

    Диференциране на цените: при положение, че има чакащи за пробване и изкупуване няколкостотин тона мед, Вие на наше място колко над цената бихте платили за количество?
    По отношение на монофлорните медове: един мед е или акациев, или липов, или манов, или слънчогледов, или от рапица или букет и т.н. Тоест, или отговаря на установените критерии (законови или търговски) да бъде например липов, или не. Няма такова понятие - един мед да е повече липов от друг липов мед. Или е такъв, или не е.

    Виждам, че г-н Мутафов също се е намесил, както казах не таим лоши чувства към него и ще му отговоря. Каква е логиката да се дава различна цена според водното съдържание? Законовата норма е 20%, търговската е 18% - или медът отговаря на този критерий за качество, или не. Вие, съдейки по останалите Ви мнения, сте напълно наясно с технологията на преработка на меда, или както го наричате "преливането". Явно този, от когото сте я усвоили, долива от чешмата - хем да докара водното съдържание до горната граница на нормата, хем да сложи някой лев в джоба - предложете на него да ви доплаща разликата. Ние с такива неща не се занимаваме, защото държим на името си, а това е свързано с качеството на продукта, който продаваме.

    Поздрави и със здраве!

  8. #3768
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Абсолютно не съм съгласен с вас.
    Поставяте въпроса защо говоря като не съм работил с вас. ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ЩЕ КАЖА ЧЕ ПИША ЗА ВАШИЯ СЕКТОР И НЕ КОНКРЕТНО ЗА ВАС.
    Какво е движението на цените ви казах два пъти че го има на стр.18 на доклада на европейската комисия. Няма нужда да питам сърби, румънци, унгарци и т.н. Ако оспорвате доклада това е друг въпрос.
    Това че един мед не можело да е по акациев или по липов от друг е пълна глупост. Не ви знам нормата за полен на липа ама разликата между 40% И 70% е огромна и да кажете, че все липа си е чиста подигравка. Казах ви каквото повикало такова се обадило. Трябва ли този който има 70 % липа да меси с друг мед за да свали до 40 % за да не се чувства прецакан?

    Дано имате още повече продукция за изкупуване и ви върви бизнеса. Аз също нямам лоши чувства към вас конкретно. Просто разговаряме и се опитвам да си обесня вашата логика на поведение и ви показвам нашата. Надявам се разговора ни си остане все така коректен и в добрия тон.

  9. #3769
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията

    Виждам, че г-н Мутафов също се е намесил, както казах не таим лоши чувства към него и ще му отговоря. Каква е логиката да се дава различна цена според водното съдържание? Законовата норма е 20%, търговската е 18% - или медът отговаря на този критерий за качество, или не. Вие, съдейки по останалите Ви мнения, сте напълно наясно с технологията на преработка на меда, или както го наричате "преливането". Явно този, от когото сте я усвоили, долива от чешмата - хем да докара водното съдържание до горната граница на нормата, хем да сложи някой лев в джоба - предложете на него да ви доплаща разликата. Ние с такива неща не се занимаваме, защото държим на името си, а това е свързано с качеството на продукта, който продаваме.
    Вие, май се правите на "недоразбрали", и трябва да Ви го кажа в прав текст, че тука въобще не става въпрос за доливане на вода в меда за докарване на водното съдържание до 20%, възможно е някой "колеги" да се опитват да го правят - аз лично не познавам такиа, но под ПРЕЛИВАНЕ и ПРЕЛИВАЧИ визирам всички търг***и които прелват(е) меда от тенекии във варели. Това за деференцираното плащане според % на водното съдържание съм Ви го обяснявал и друг път, но е явно че е безсмислено да Ви го повтарям и потретвам, след като сте "глухи" за това...
    Вие изнасяте ли някакъв мед в опаковка за крайни клиенти(като изключим това, което преработвате на Николай на ишлеме, и заминава за неговите складове и магазини)...?!?

  10. #3770
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията

    Трябва ли този който има 70 % липа да меси с друг мед за да свали до 40 % за да не се чувства прецакан?
    Разбира се че НЕ!!! - иначе къде ще им отиде далаверата на "преливачите", те да го направят това "разреждане/смесване", същото е и с водното съдържание, но това че едни търг***и си правят оглушки, не означава че неможем да се надяваме че при други ще сработи.

    Ей, тази фирма дава различна цена за липа според съдържанието на полен:

    http://www.bg-qualityhoney.com/bg/

 

 
Страница 377 от 496 ПърваПърва ... 277327367375376377378379387427477 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •