Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 374 от 496 ПърваПърва ... 274324364372373374375376384424474 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,731 до 3,740 от общо 4956
  1. #3731
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Не мисля че търговците на дребно имат различни интереси от едрите.Всеки гони максимума,както ние,така и те.

  2. #3732
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Идеята е много добра, кофтито е, че ДДС-то много тежи в-у крайната цена, понеже тия, големите магазини са регистрирани по ДДС, и държавата ще лапне от сделката около 1,5-2лв, което ще се отрази неизбежно в-у крайната цена....онзи ден в Кауфланда гледах мед на 5,60лв - нямам думи.

  3. #3733
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Уважаеми Апитрейд, това че нашия интелигентен начин да изразим отношението си към вашите цени ви е развеселил е много е много жалко. Време е да се замислите и да разберете че ни убивате. Правите го напълно съзнателно и почти без да се ръководете от пазарните правила (говоря за вас и колегите ви). Влизате във форума редовно, но взимате участие в дискусиите само когато ви е угодно. Не мога да докажа че сте видели доклада на евро комисията относно меда публикуван във форума преди няколко дни, но сега ви го поствам директно и моля да го коментирате https://ec.europa.eu/agriculture/sit...ey-2015_en.pdf
    Искам да наблегна на някои места от доклада които ще ни е доста интересно да ги изкоментирате.
    1. В таблицата на страница 5 се виждат средните цени не меда по държави. Интересно ми е да коментирате защо сме на последно място? Не сте ли вие изкупвачите хората които да представите БГ меда и да извоювате цена за него? Какво сте свършили в тази посока? За мен НИЩО, изкупували сте продукцията ни и сте правили такива бъркочи че да застанем категорично на последно място по цена. Много ви моля като коментирате цената да не ни натрапвате че НИЕ ви даваме кофти качество и за това качество, можете да вземете толкова пари. Всички изкупвачи ни изследвате меда сякаш само космонавти ще го консумират и купувате само качествен мед, така че ако има проблем с качеството извън нашите граници с нашия мед вината САМО ВАША.
    2. На графиката от стр.18 се вижда колко е спада в цената. Вие ( изкупвачите ) ни отрязахте главите. Реализирахте над 25% спад в цената. Убивате ни бе хора. Моля коментирайте?
    Хубаво е да искате да има нормална комуникация между нас и вас само че не може това да бъде все за наша сметка. Приказките са си приказки ама меда си е с пари. Имам още един въпрос към вас. След като преди няколко дни ни натякнахте една мега ниска цена за украински мед докаран на място при изкупвача вие защо ни давате по висока цена? Като има толкова хубав и евтин украински мед вие от сантимети ли купувате нашия по-скъпо или от национализъм? Просто ни казвате каквото ви е удобно и се надявате че няма да срещнете мислещи хора насреща.
    Благодаря за коментара по поставените въпроси предварително.

    П.П. Тъй като не знам кога модовете ще почистят темата ви, пускам копи на този поста в темата за цена на меда.
    Здравейте,

    Ще се опитам да ви отговоря, макар че честно казано не разбирам какво точно питате, а и не виждам голям смисъл от разговори с такъв апломб. Ако продължавате да вярвате в конспирации и си мислите, че чрез показване или скриване на нашата обява някой може да влияе на пазара, то аз не виждам как бих могъл да Ви убедя в противното и каквото и да кажа, резултатът ще е един и същ. И аз ви зададох въпрос - според Вас конкретно ние по какъв начин сме ощетили някого, при положение че доста отдавна споделихме каква е ситуацията глобално и в каква посока очакваме да се развие пазара. Тогава споделих доста неща, имаше голям отпор и обвинения и сега, който желае, може да се върне на дискусиите отпреди месеци, макар че не съм сигурен къде точно във форума може да ги открие, тъй като и тогава имаше призиви да не ни се позволява да пишем тук, защото сме манипулатори и лъжци. Ако не греша, имаше и голямо чудене каква е квотата за безмитен внос от Украйна, какво е митото - не бяхте ли точно Вие човекът, който дори писа писмо на евродепутатът Мария Габриел, за да я пита. Аз тази информация Ви я дадох, заедно с много други факти, но ние по презумпция сме враг. Вие ми кажете защо и къде се корени това.

    Конкретно по въпросите Ви: няма какво да доказвате, все пак това ни е работата и не чакаме да получим информация за международния пазар от страниците на пчеларски форум. Наясно сме със статистиката и фактите от доклада и те имат своето напълно логично обяснение.
    Относно точка 1. - в графиката са показани две цени - по-тъмната е цена на дребно от производител (пчелар), по-светлата е цена на едро от преработвател / търговец. Обърнете внимание, че това е средна цена за всички видове мед, които се търгуват - вкл. акация, липа, манов, лавандула и каквото още се сетите, че се добива в ЕС. Сега обърнете внимание на цените на едро в България, Унгария, Полша, Румъния и Гърция. Стойностите с Унгария и Полша са идентични, а в Румъния и Гърция цената е малко по-висока. Навярно знаете колко акациев мед се добива в Унгария, колко акациев и липов мед се добива в Румъния - тези количества участват в изчисляването на осреднената цена. Съпоставете ги с количествата акациев мед, добивани у нас веднъж на 2-3 години. Какъв извод може да се направи от всичко това - ами на ниво ЕС продуктът ни се конкурира пряко с продукцията от Унгария, Румъния, Полша, Гърция, към тях добавяме и Сърбия и цените са съпоставими, което е напълно нормално. А на всички нас вече се налага да се конкурираме и с Украйна, когато става дума най-вече за букет, съставен основно от технически култури като слънчоглед и рапица. Българският мед букет е съпоставим като качество с този на другите производители от Източна Европа, а ако е основно слънчоглед и рапица - по нищо не се различава с Украинския мед от слънчоглед и рапица. По-рано съм обяснявал защо цената при нас и румънците е една, в Германия друга, в Украйна трета.

    По точка 2. - всъщност какъв е въпросът Ви и в какво ни обвинявате нас конкретно? В това, че чрез обявите си в интернет сме свалили с 25% цената на меда в световен мащаб?

    По последния въпрос - нищо не съм натяквал, ако сте гледали внимателно информацията от доклада, ще видите каква е средната цена за украинския импорт за всички видове мед (все пак те също не добиват само слънчоглед и рапица). В момента, ако имате желание и пари, лично мога да ви посреднича за закупуването на колкото искате десетки тира Украински букет на цена 1.80 - 1.90 Евро за кг с платено мито, доставен до Ваш склад, с всички необходими документи, анализи и т.н. Комисионна няма да взимам. А отговорът защо ние не си купуваме украинския мед, вместо да даваме повече пари за български е прост. На първо място, ние като фирма стоим далеч от схемите и лесните и бързи печалби. Тези неща винаги рано или късно завършват по един или друг начин. Ако внасяме украински мед и го предлагаме на клиентите ни пак като украински - това не би имало икономическа логика, те сами знаят откъде да го купят и няма нужда стоката да минава през още един субект по веригата. Ако внасяме украински и го предлагаме като български сметката е друга, но това означава на първо място да нарушим закона, на второ да излъжем клиента си. Не сме ние хората за това. Не знам и нямам доказателства дали някой от износителите го прави. Знае се колко тона мед от Украйна е внесен в България по месеци и години, не знам и не ме интересува колко е изнесен и колко е реализиран на вътрешния пазар. Тази сметка е проста и институциите я имат - БАБХ тези неща ги следи до килограм. Апитрейд продава мед, който е с произход само и единствено 100% България.

    В заключение - в какво обвинявате Апитрейд в крайна сметка?

    Поздрави

  4. #3734
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    За да продаваш на добра цена ти трябва "име",а "нашите" си го нямат(не,че им дреме),но и не си мърдат пръста в таз насока.Мислех да не споделям-дразня,но...От няколко години продавам мед(от място) на 4Е на пчелар(не от споменатите по-горе държави) с 40-50 кошера,а на него му го изкупуват на 6,5-7Е....."Нерде Ямбол,нерде Стамбул"

  5. #3735
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    ...От няколко години продавам мед(от място) на 4Е на пчелар(не от споменатите по-горе държави) с 40-50 кошера,а на него му го изкупуват на 6,5-7Е....
    Само че такава сделка не може да се превърне в траен бизнес "на светло", защото рано или късно този, който дава парите за изкупуването, ще се усети.
    Също така няма логика фирма, вложила пари в сгради, имущество, машини и човешки ресурс /като големите изкупвачи на мед/ да прилага "мошенгии", защото това рано или късно ще я постави в уязвимо положение и може да си изгуби инвестирания капитал. Като работите с някой контрагент, гледайте какви активи има в баланса си. Ако е с уставен капитал 2 лв и никакво имущество, вероятността да "хване гората" в конфузна ситуация е голяма.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #3736
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    За да продаваш на добра цена ти трябва "име",а "нашите" си го нямат(не,че им дреме),но и не си мърдат пръста в таз насока...
    ....."Нерде Ямбол,нерде Стамбул"
    Ами, че то име не се гради като се прелива от тенекии във варели....

  7. #3737
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Само че такава сделка не може да се превърне в траен бизнес "на светло", защото рано или късно този, който дава парите за изкупуването, ще се усети.
    Също така няма логика фирма, вложила пари в сгради, имущество, машини и човешки ресурс /като големите изкупвачи на мед/ да прилага "мошенгии", защото това рано или късно ще я постави в уязвимо положение и може да си изгуби инвестирания капитал. Като работите с някой контрагент, гледайте какви активи има в баланса си. Ако е с уставен капитал 2 лв и никакво имущество, вероятността да "хване гората" в конфузна ситуация е голяма.
    Това което казваш/пишеш е много вярно на теория, но айде да не отваряме темата за разните му там порочни практики във вапросният бизнес, че пак някой да не се почувства силно засегнат и да изпищи и пропищи до небесата, че се е припознал тук или там...

  8. #3738
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Моля Ви,не се притеснявайте за мен или за "името" на колегата или за "името" на държавата.Само ще ви успокоя,че количеството,което продавам,Янко Русев на два пъти ще ги вдигне.Това което исках да кажа,не да се хваля е,че на колегите им изкупуват меда на достойни цени.......

  9. #3739
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Моля Ви,не се притеснявайте за мен или за "името" на колегата или за "името" на държавата.Само ще ви успокоя,че количеството,което продавам,Янко Русев на два пъти ще ги вдигне.Това което исках да кажа,не да се хваля е,че на колегите им изкупуват меда на достойни цени.......
    А нашите търгаши, ни носят от хиляда кладенеца вода, обяснявайки ни как "няма да стане", т.е да се повиши цената на меда. Взаимно било желанието да се вдигне цената на меда - да, ама не, както казваш и ти, Ачка - Какво правят те, в тази насока? - НИЩО. По-лесно е да обвиняват производителя в мушенгии - "Крадеца вика дръжте крадеца". Като им каже човек, че пърдят в едно гърне, т.е. са картел, не им харесва, а на нас харесва ли ни, че немогат да се преборят за по-високи цени на европазара. И аз стигам до извода, че някои хора ще се окажат прави за бъркочите, които творят с китайски мед, а българския се ползва за негов подобрител, за достигане на минимални показатели.
    Интересно как тъй, само на цената в България се отразява дъмпинга на украинския мед, а в Испания - не. Май се сещам - ние сме на Балканите, а те на Пиренеите!

  10. #3740
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Преди няколко години даваха документален филм за Китай, как хората в много райони опрашват дърветата със стълби с разни перца/пухчета, понеже пчелите им изчезнали...така че понятието "китайски мед" е оксиморон според мен.

 

 
Страница 374 от 496 ПърваПърва ... 274324364372373374375376384424474 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •