Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 332 от 496 ПърваПърва ... 232282322330331332333334342382432 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,311 до 3,320 от общо 4956
  1. #3311
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Миналата година ходих и на София и на Плевен и на други места и едва продадох 500кг. на дребно. Така че не става така както го казвате, трябват си контакти. Тази година пак ходих до въпросния магазин и продавача ми казва твой колеги ми го карат на място за 4.30лв. и повече не давам, за какво да говорим повече. А в Монтана започнаха да подбиват пазара на 6лв. Ние сваляме гарда и се питаме защо всички мачкат пчеларството.

  2. #3312
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Значи Градски, аз не искам да мръзна. Обаче почна ли да плямпам, не лекции- цели тиради изнасям. Затова гледам да има наоколо климатиче, някакво. Нищо, че е неефективно! И кой, каквото иска- това продавам! Приказката, че от всяко дърво, пискун не става е точна! То и търговията, както пчеларството е призвание!
    Незам какво призвание е, ама е гот.Бачкаш на топло , а зимата до печката.Как беше : лятно време шофьор-зимно фурнаджия. Иначе като млад щях да гледам кози в Габровско.Добре, че се ожених.

  3. #3313
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Миналата година ходих и на София и на Плевен и на други места и едва продадох 500кг. на дребно. Така че не става така както го казвате, трябват си контакти. Тази година пак ходих до въпросния магазин и продавача ми казва твой колеги ми го карат на място за 4.30лв. и повече не давам, за какво да говорим повече. А в Монтана започнаха да подбиват пазара на 6лв. Ние сваляме гарда и се питаме защо всички мачкат пчеларството.


    Аз ако бях на теб щях да купя един буркан от магазина и да се оплача където трябва.До като не се затегне контрола на меда от инверт така ще е.Като глобят някой друг и се разчуе по форумите и ще видиш как ще се оправят бързо бързо нещата.

  4. #3314
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз ако бях на теб щях да купя един буркан от магазина и да се оплача където трябва.До като не се затегне контрола на меда от инверт така ще е.Като глобят някой друг и се разчуе по форумите и ще видиш как ще се оправят бързо бързо нещата.
    Не знаех, че вярваш в таласъми.

  5. #3315
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Това е още един начин след като намериш клиенти да си ги запазиш следователно и цената.Лошото е,че човека може да няма моето мислене и да мисли сладкаря за колега.

  6. #3316
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Зависи от много работи, от всеки търговец нестава / аз съм примера/ .Преди години имах сергия на Младост. Наредил съм няколко вида буркани, чисти, с нови капачки-греят на западното слънце. Сложена е табелка с вида и раьона .Колега е сложил на цимента отсреща буркани с етикети и стари капачки, но клиентелата се лепи при него.Ама как няма-той изнасяше цели лекции ,какво лекува меда .Само такъв мед нямаше, за който не е питал клиента.Та като мръзнах 2-3 зими и тавана беше 1 тон, минах на другия вариант.
    Атанасов ти самия беше копирал моя тъст преди седмица ( за немските сайтове) ! Тази сутрин прочетох друг пост във ФБ ! Вземай пример ! Както казваше, наш човек "Аз пчели нямам" ,то аз пък мед отдавна нямам ! И защо ти го казвам, като аз съм пример на един лош търговец! Е оказва се,че има добри клиенти !

  7. #3317
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Атанасов ти самия беше копирал моя тъст преди седмица ( за немските сайтове) ! Тази сутрин прочетох друг пост във ФБ ! Вземай пример ! Както казваше, наш човек "Аз пчели нямам" ,то аз пък мед отдавна нямам ! И защо ти го казвам, като аз съм пример на един лош търговец! Е оказва се,че има добри клиенти !
    Прав си, но ти мързелив човек виждал ли си. Какво да се бъхтя, от тук нататък не се знае ,затова здравето и спокойствието. Както се казва : път на младите. И да знаете, колкото и да спечелите, винаги едни 500лв. няма да ви стигат.

  8. #3318
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Миналата година ходих и на София и на Плевен и на други места и едва продадох 500кг. на дребно. Така че не става така както го казвате, трябват си контакти. Тази година пак ходих до въпросния магазин и продавача ми казва твой колеги ми го карат на място за 4.30лв. и повече не давам, за какво да говорим повече. А в Монтана започнаха да подбиват пазара на 6лв. Ние сваляме гарда и се питаме защо всички мачкат пчеларството.
    Има един твой градски Краси се казва повече от 10 години се занимава с прекупуване и разфасоване на мед. От начало се хвалеше че има пазар за 600 буркана на месец (в София), но сега и той започна да се оплаква че пазара се пренасища с мед, но въпреки това от една година си купува на 4.80лв макар и по малки количества, така че този който ти е казал че му го карат на 4.30 може и да те е блъфирал???

  9. #3319
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Аз нещо друго не мога да разбера но явно опира до мен самия и ниското ми IQ. Искаме цени от 5,50-6 лв. на едро, говорим че цената на дребно е 10-12 лв. и мнозина едва успяват да си покрият разходите при тия цени. А като отвориш обявите в нета и почваш да гледаш умно (хора дето познаваш, се оплакват и искат по-високи цени) продават на по 5-6 лв./кг на дребно, други на по 7-8 лв./кг на дребно. Незнам как да го нарека ама айде нека да е - пчелар от Бяла Слатина продава мед на 4 лв. в използвани буркани за 1 кг. ....... На всички меда им е БИО, пчелините им са в екологични метности, никога през живота си не са ползвали лекарства, захар, инверт и каквото и да е друго.... май повече гледаме как да се прецакваме един друг само и само да продадем своя си мед в това явно равни нямаме... В другата тема пишете за протест - аз бих направил протест срещу "колегите пелари" дето продават на такива цени и после се чудим защо цените били такива....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #3320
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    В другата тема пишете за протест - .
    Тази другата тема (ако държавата ни сложи изисквания като при другите въдства) гледай какво ще стане в тази тема.

 

 
Страница 332 от 496 ПърваПърва ... 232282322330331332333334342382432 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •