Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 323 от 496 ПърваПърва ... 223273313321322323324325333373423 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,221 до 3,230 от общо 4956
  1. #3221
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    По БНТ са давали предаване/репортаж за цените на меда и вноса на Украински мед в България. Не съм го гледал.

  2. #3222
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията
    Преводът не е "перфектен", но ще свърши работа. Ако някой намери в какво се изразява "resin технологията" или "Sunresin Special Adsorbent Resin for Honey Treatment", още неща биха се изяснили.
    resin технология.... Значи това е сравнително ново от последните 3-4 години (дори мисля и Матеев е пускал тема за нея и че са му предлагали) За какво става дума - Това е разработка на китайците които чрез използване на смола пречистват меда включително от антибиотици, пестециди, полен, захар, HMF. Китайците основно го използват за да прикриват произхода на меда, да подправят меда, фалшифицират за да могат да го продават в редица страни където има забрана за внос на китайски мед или високи мита. Такъв мед няма мирис, нито вкус а цветът му е светъл (много често го наричат белия мед) В повечето случай се опитват да го продават като amber light honey.
    Като пример може да се посочи Индия която продава такъв преработен китайски мед като свой...
    Sunresin е фирмата - Special Adsorbent Resin for Honey Treatment - наименованието на продукта и технологията (специално абсорбираща смола за пречистване на пчелен мед)
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3223
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Склонен съм да си мисля, че китайският мед е СИНТЕТИЧЕН МЕД (изкуствено създадена химия, която много наподобява меда). Иначе къде ще му излезе сметката да правят такива сложни филтрирания и други обработки. По-скоро медът е фалшив, и европейските вносители много добре го знаят това, но тях ги интересува преди всичко цената. И ако към този фалшив мед добавим и малко Български, и ето ти го продукта, който го лапат европейците, че дори и си облизват пръстите.

  4. #3224
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Българският супер мед. Казаха ми, че в Европа никой не иска Български мед.Понеже инфото е от търговец, човек да не повярва, но като знам какво е говорил Стефанов и недомлъвките за върнати тирове, май си е чиста истина.Та жална ни майка на нас и на сектора.

  5. #3225
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цената му е добра на българския мед.Днес ходих на пазаря под 10лв няма.

  6. #3226
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Цената му е добра на българския мед.Днес ходих на пазаря под 10лв няма.
    Там е скъп, щото е по resin технологията.

  7. #3227
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Цената му е добра на българския мед.Днес ходих на пазаря под 10лв няма.
    На кой пазар, че и аз ходих на пазарЯ и над 9 лв. няма.

  8. #3228
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз мед нямам, но следя пазарите и тържищата. Ето примерно в Елена падна цената с един лев за последния месец. При тая слаба година може да са вкарали resin технология, но малко ме съмнява защото в Елена китайци няма, само бежанци има.

  9. #3229
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На кой пазар, че и аз ходих на пазарЯ и над 9 лв. няма.


    Да не прозвучи като реклама на пазаразатова ще ти кажа на лични че нещо скайпа ми се загуби

  10. #3230
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз там не продавам защото още нямам кошери.Но на пролет ще правя як дъмпинг като направя новия пчелин.Се пак сме колеги

 

 
Страница 323 от 496 ПърваПърва ... 223273313321322323324325333373423 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •