Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 496 ПърваПърва ... 2230313233344282132 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 4956
  1. #311
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2013
    Мнения
    30
    Хората мизерстат,пари за хляб и лекарства нямат,кой луд ще даде 12лв.И мен ме боли че ни го взимат по 4лв,но чак пък 12лв на дребно с тоя стандарт в тая деградирала държава,посмали малко На12лв само на курортите,на някой балък или чужденец,ама на малак град или в село повече от 7лв. вземете ли щтракай с пръсти.

  2. #312
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Колега Костов,и моите са край Бургас,и аз го продавам по 7 лева,но както се очертава годината може-би ще се повиши.Не говоря за 12 лв.но вече на-едро се търси по 5лв.Така,че зимата 8-10лв.ще е нормално.

  3. #313
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2013
    Мнения
    30
    БРАВОО,за 3 г го дигнаха с 1лв.,поне пак е нещо.виж ако се задържи цена по пазарите в Бургас 8-9лв и аз ще го давам толкова,иначе няма кой да ми го взима на дребно за 9лв.

  4. #314
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Търсенето и стандарта определят цената.Когато продаваш 10 кила мед на ден по 9 лв и продаваш 1 кило на седмица по 12,естествено че цената ще е 9 лв.

  5. #315
    Цитат Първоначално публикувано от michail76
    Колега Костов,и моите са край Бургас,и аз го продавам по 7 лева,но както се очертава годината може-би ще се повиши.Не говоря за 12 лв.но вече на-едро се търси по 5лв.Така,че зимата 8-10лв.ще е нормално.
    Кой изкупува на 5 лв. на едро?И тази година цените няма да мръднат,за жалост.А ние на село го продаваме по 6 лв за кг. , и пак няма кой зане колко търсене.Колегата е прав, хората събират стотинките за хляб а медът е глезотия.

  6. #316
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2013
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Каспичан, обл. Шумен

    До всички пчелари и МАтеев

    Здравейте колеги, не знам откаде да почна Виздам, че има и един Лалов с биологично пчеларство.

    Защо и мислите, че е с цел измама рекламата? Защо си мислите, че ако е едно и също Софииско ИП-то е един човека стоящ зад нея? А ДСН-а ?. Аз воабще не съм от София първо на първо . Второ не е никаква измама.

    Сега искам да обърна внимание на г-н Матеев , който е писал по горе, че това са двойно по високи цени от Европейските. МАтеев най не сте запознат с цените за пчелните продукти в Европа и качеството на българският мед спрямо другите страни в съюза.

    Чухме и за вас всичко знаят за вашите инвестиции в пчелни семейства и мечти за милиони. Да бяхте си направили бизнес план преди това да потърсите себестойността на меда.

    Меда е като виното Матеев и колеги трябва качество а не количество.

    Да бяхте направили инвестиция в изграждането на платформа или интернет сайт, който да обединява всички пчелари малки и големи да има връзки за развитието в продажбите на вън. Така всеки щеше да се отцени с качеството си на меда. А вие купувате стари сайтове и стари кошери мислиики си за бързи печалби.

    Защо не направихте една браншова асоциация и обедените всички пчелари? Щяхте да извоювате име сред нас и щяхме да ви уважаваме. Знаете какво е положението на пчеларството и как прекупвачите изкупуват меда за да го продават за подобрител. Пчеларите получават ниски цена и никой не плаща данаци ощетени са те и държавата също. Големите някой друга програма от Европа заработват и всички си мълчите.



    А вие колега с биологичното пчеларство и емблемата на европа, не мислите ли, че ще е трудно след тези бюрокрации да реализирате меда си само заради емблемата на пазара като се знае каква е цената на меда и Моя мед не се отличава с нищо от вашият само кадето имате емблема. Обратното никой няма да ви повярва от крайният потребител, че вашият шарен мед не е преработван и ще си купят мед на по ниска цена даже без етикет защото ще знаят, че е истински директо от пчелините.

    Ще ви кажа каде ви е Грешката на всички: Трябваше да инвестирате в популяризиране на меда, обединяване и изправяне на българският пчелар на крака не да мислите за печалби само.

    Във фацебоок има 7 форума с над 2000 пчеларя трябва тях да обедините защото там е истината. Там са пчелите и най хубавият и разнообразен мед.

    НЯкой свърза ли се с колегите в чужбина да потърси помощ от вас ? НЯкой потърси ли каде отива меда на пчеларите и кой го яде?

    Обръшам се пак към биологичното пчеларство : НАправихте презентация за популяризирането на меда си е какво видяхме 20 човека в залата и Мария Габриел на видео връзка.

    Докато мисленето ви не се промени и спрете да мислите само за бързи и големи печалби няма да ги постигнете лесно.

    Стига сте мислили за измами и мислите, че всичко е измама и пари. Цените са реални на Европейският пазар. Говорим не мед за подобрител а 100% органичен Български мед. размърдайте се попитайте колеги от чужбина. НАй висока цена на меда е в Норвегия 130 крони това са 17,50 евро за килограм и те имат страшна нужда от хубав мед. Не забравяйте меда е като виното!

    КАто за начало купете си по едно було вземете си лично по един два кошера и погледайте по една година пчели .
    Ако не си част от решението, бъди част от проблема!

  7. #317
    Наблюдател
    Регистриран
    18.07.2013
    Мнения
    4
    До г-н Ruddy30,
    Аман от икономически компетенти, които искат да обясняват колко ни е хубава родната продукция и как си я даваме на безценица. Гледам, че си се писал от Лондон, няма как да да ти проследя ни ip-то, ни DSN, ни да си играя с проксита.
    Но искам да ти кажа едно, който иска от европа да заповяда да си купи качествен продукт. Тук хората, не че не знаят как се прави земеделие или бизнес, искат просто да оцелеят и те тяхното минимално стопанство. При това да е качествено. Ние го правим по-добре, а и имаме по-добра среда за развитие от целия древен континент, за почти всички сфери на земеделието. Но такива като вас които само визират крайния възможен прайс лист на продукта не виждат, какво, колко и как е необходимо за запазването на качествения продукт. За 1 тон мед са необходими една сурия екологични фактори които в момента Евро субсиидите и бързите печелбари обричат най-малкото със столетия напред гибелна природна среда.
    Нека англичаните кусат мед от рапица и слънчоглед,
    друсан с хербицид и пестицид, че даже и ГМО за цвет,
    па за 20 евро ще ми мине и солука,
    истински мед да опитам,
    без на евро-тъпотии да залитам.


    Не бъди като повечето български тъпаци. Ако искаш да защитаваш цената и достойнството на Българския продукт, го прави. Никой няма да ти откаже нищо, ни помощ ни подкрепа. Но барнеш ли човек дето от време за добитък, пари за хляб и немазолеста ръка чикия да си направи също няма- особено ако му обясняваш, че некой пъпчат и унебаглоделстван му подценява единствената гордост и живеца /а именно земеделската и чиста практика запазена от векове/ - по-добре да си спал с жена му.

  8. #318
    Наблюдател
    Регистриран
    27.03.2013
    Мнения
    13
    ами миналата година сам продал 350кг на цена от 12лв. а тази година при мен пашата е по слаба, до сега сам продал около 150-200kg на 13лв. но едва ли ще ми повярвате както и да е!

  9. #319
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не е невъзможно. При определен тип бизнеси и при определени обстоятелства високата цена може от недостатък да се превърне в предимство.

    При мене нещо подобно се случи със слънчевите електроцентрали. Аз бях най-скъпия проектант в България и въпреки това направих много повече проекти от конкурентите. Може би защото моите клиенти свързваха високата цена на проекта с висока компетенция и/или качество - знам ли. Факт е обаче, че се получи. Има тип бизнеси, при които ако си евтин, просто никой няма да повярва, че това е възможно, и няма да ти купуват стоката или услугата именно защото тя е най-евтина.

    Та и за меда. Онзи ден отидох до селския магазин, за да поговоря с продавачката дали не иска да и занеса буркани с мед за продан. И там видях, че тя вече продава мед от някакъв пчелар от Стара Загора по 6 лева, като си призна, че го купува за 5 лева. Първосигнално си помислих, че нещо не е наред с този мед (което може и да не е вярно - меда може и да си е хубав). Вероятно и други хора така са си помислили, защото тя се жалва, че меда не се купува, а в същото време един друг пчелар от региона спокойно си го продава по 8-9 лева. Та склонен съм да си мисля, че меда също е от типа стоки, при които ниската цена е недостатък, а не предимство. Ако това наистина е така, то това означава, че много пчелари допускат груба грешка, опитвайки се да конкурират колегите си с по-ниска цена. Хората очакват качествения мед да е скъп, и ние трябва да им го продаваме скъпо, за да им задоволим очакванията. Така хем те ще са доволни, хем и търговията ще върви.

    Както и да е. Моето са само едни теоретични разсъждения. Кажи при тебе как е - имаш ли си някаква лична тайна или някакво обяснение защо при тебе се получава с високата цена, а при другите пчелари не се получава. Дай някаква идея или някаква насока какво да правят и другите пчелари, за да повторят успеха ти.

  10. #320
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Кажи къде го продаваш,това ще даде доста отговори?
    Едно е да продаваш мед в София,друго е в Карнобат където от население 16000 човека има 1000 пчелари.

 

 
Страница 32 от 496 ПърваПърва ... 2230313233344282132 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •