Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 312 от 496 ПърваПърва ... 212262302310311312313314322362412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 3,111 до 3,120 от общо 4956
  1. #3111
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ......
    До колкото подразбирам все още няма цени от "Германия" и изкупвачите купуват супер предпазливо и на възможно най-ниска цена за да са сигурни че няма да са на загуба. Интересно (ако това инфо е вярно)"Германците" какво чакат?
    Погледни малко по-широко на процесите, които текат в момента в ЕС и ще разбереш. Най-обобщено - съюза е пред кардинални промени, всички вече са бесни на диктата и глупостта на евробюрократите от Брюксел и това неминуемо ще доведе до охлабване на строгите изисквания и безсмислени рестрикции.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #3112
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    чакат прогнозите за аржентина и мексико за новата реколта
    Аз си мисля, че изчакват да разберат със сигурност какво количество ще измъкнат от Украйна и тогава да дадат цени за оставащото количество. Интересното в Украйна е , че въпреки че се знае долу горе какъв е добиване се знае колко от този добив ще е годен за внос в ЕС. Голяма част от меда там е със следи от използвани антибиотици, защото те не са забранени там. Много от пчеларите са разбрали за добрата реализация на меда ако не ползват антибиотици, но явно все още не е ясно колко мед без антибиотици има там. "Германците" в случая си играят тяхната игра правилно и няма за какво да се сърдим. Подозирам , че нашите търговци си правят сметката така че да изкупят нашия мед на цената на изкупувания мед в Украйна плюс 17% мито което прави 4,30-4,50лв. По този начин нашите си "вързват гащите" придобивайки мед на цената на която ще го придобият украинските им колеги. Тъй като те ще реализират надценка при износа нашите си гарантират поне същата при бъдещ износ.

  3. #3113
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Вчера се чух с колега, тази седмица щели да идват да му взимат меда, цената на която продава е 4,30 лв, но е с малко количество, към 1000-1500 кг.

  4. #3114
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Вждаш само едно ИНФОРМАЦИОННО ЗАТЪМНЕНИЕ, от което не можеш да си вадиш никакви изводи. Това информационно затъмнение е психологически обусловлено от всичко, което се случи напоследък в тази тема. Кой пчелар ще си признае, че си е продал меда на 4.20 или 4.50 например, след като вече знае, че моментално ще бъде обявен за предател и ще започне да бъде оплюван и обиждан от дежурните оплювачи.

    Съжалявам, но простотията в тази тема надхвърли всякакви разумни граници, и сега берете плодовете от всичко това. От този момент нататък ще получавате вярна пазарна информация само на куково лято.
    Матеев,няма какво да се държиш като ощипана мома, защото точно от теб на очаквахме да си реализираш меда на ниски цени. Ти го направи и получи нападки и ако го направиш и споделиш пак аз ще съм първия който ще те критикува яростно. Ти защитаваше някакви твои виждания, една група защитавахме други. Ти обаче като лидер в бранша беше логично или да премълчиш за цената на която си продал или да не продаваш на тази цена. Ти направи точно обратното преобърна света да обясняваш колко добра била цената и колко трябва да сме благодарни, че и толкова са ни дали. Заради това си държание загуби мнооооооооооого хора които ти симпатизираха. Тогава те предупредих че ще има такъв ефект, сега да моля да не го правиш отново защото последиците ще са същите.


    П.П. Преди година предупредих, че форума се е разхайтил от всякъде и трябва спешно да се стегне дисциплината иначе идва началото на края. Тогава ми се изсмяхте и ми обяснихте за демокрацията. Днес резултата е на лице и виждам че не се харесва на никой и сега ще "излизаме от нелегалност". Матеев аз не съм пристрастен и смея да кажа че съм много обективен в оценките на различните факти и събития. Който иска да "сверява часовника" който не иска ......

    П.П. Ако критиката с разумни аргументи, и нормален човешки тон се смята за "простотия" то аз съм част от простотията в тази тема която е убила възможността за пазарна информация и съм готов отново да го направя.

  5. #3115
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от meho Виж публикацията
    Г-н Александров, аз съм пчелар производител на пчелен мед и до тук работата по производството съм я свършил-медът е в тенекии и е готов за реализация.Бихте ли изброили като подточки например какво не трябва да чакаме някой друг вместо нас да свърши /става въпрос за купа проблеми за който споменавате по горе/.Моето лично мнение е, че ако държавата /ако я има/ погледне на сектора както гледа на сектор зърнопроизводство например нещата за българския пчелар ще стоят по добре.И не е работа на отделния пчелар да влиза във връзка с държавните институции за разрешаването на тоя куп проблеми.
    Темата не е подходяща за подобно обсъждане ако държиш може да намерим по подходяща или да създадем такава и да продължим там както и rosty_sz е отбелязал и е написал някой от нещата.
    Факторите са много и от различни области - политически, икономически, социални и едва ли може да се обхване абсолютно всичко което определя цената в един или няколко поста.
    Не само ти но и огромна част на българските пчелари имат едно мислене насадено от едни други времена - ние сме добили определено количество пчелен мед сложили сме го в тенекията и с това нашата работа е приключила. Оттук насетне работата ни е да стоим и да чакаме някой да дойде и ни купи меда. Така е още от времето на Нактаркооп които изкупуваше меда (е тогава цената бе твърда мисля че бе 3,50 лв./кг, плюс 1 кг захар на 1 кг мед (качествен) + пари за опрашване от ТКСЗ-тата или АПК-тата) За съжаление днес тези "бонуси" ги няма, а трябва да се отбележи че много хора биха били доволни да ги получават.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #3116
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    В момента нито пчеларите са доволни, нито прекупвачите. Какъв е проблема в това да си продадеш меда на прекупвач и да не се занимаваш с продажби на дребно, стига цената да бъде разумна? Знаете ли колко скъпо удоволствие да е да се поддържат търговски взаимоотношения и то с чужди фирми?!?! Само заплатата на един човек, който да се занимава с търговията, ще ви струва минимум 15 000 на година, а има и стотици малки разходи. Няма смисъл да се плащат тези пари, защото като дръпнеш чертата, то дори може да вземеш по-малко, отколкото ако продадеш на прекупвач. Единственият начин да излезе сметката е да се съберете 10 човека и да продавате меда си заедно, тогава вече можете да си позволите да не се занимавате с търговската страна на въпроса. Кръчмарска сметка: Ако общите разходи са 20 000 лева на година, а сте 10 човека и ги разделите поравно, тогава на човек се падат по 166 лева на месец. Това е една поносима сума!
    Правете си сметката, че ще изкарате по 50 стотинки на кг отгоре, ако прескочите прекупвачите. Ако не ви излиза сметката, изобщо не се занимавайте с търговията, а си гледайте пчелите.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #3117
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Интересно ми е, как всеки обвинява другите, как се изтъква постоянно, че бил казал еди си какво, а никой не намира грешки в себе си? Чудна работа? Е, много Оракули в нашия форум бре!? Не са ни виновни прекупвачите колеги! Ние сме си виновни, че не ядем и пием по-често заедно, та и меда да си продаваме заедно! И малко самокритичност трябва.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #3118
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз моя 1т бих го продал на 4,5лв веднага.+1000лв от пчеларската помощ автоматически цената ми става 5,50лв.

  9. #3119
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Интересно ми е, как всеки обвинява другите, как се изтъква постоянно, че бил казал еди си какво, а никой не намира грешки в себе си? Чудна работа? Е, много Оракули в нашия форум бре!? Не са ни виновни прекупвачите колеги! Ние сме си виновни, че не ядем и пием по-често заедно, та и меда да си продаваме заедно! И малко самокритичност трябва.....
    Има едно правило- никога не помагай на човек, който не е помолил за помощ/понякога и тогава дори не е хубаво да помагаш/, защото после що ла.на ще изядеш не се знае. Както беше писал колега тук в форума- на краставичар, краставици не продавай :-):-):-). Нищо че единия продава по 100 кг на година, а другия по 30 тона.

  10. #3120
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    МОЖЕ ЛИ НЯКОЙ ДА СПОДЕЛИ ИНФО ДАЛИ "ГЕРОИТЕ ОТ РАКОВСКИ" ИЗКУПУВАТ МЕДА КОЙТО НАДУПЧИХА ПРЕЗ АВГУСТ И НА КАКВА ЦЕНА?
    Питам защото дупчиха на обещание за 5лв. а сега дупчат на обещание за 4,50лв. и ми е интересно дали си спазват обещанията. [/QUOTE]

    Апимел купуваха мед на 5 лв но на доста пчелари меда им бе нередовен

 

 
Страница 312 от 496 ПърваПърва ... 212262302310311312313314322362412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •