Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 496 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 4956
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    06.05.2011
    Мнения
    7
    Колеги пчелари да не се заблуждава ме цената на нашият чист български пчелен мед е много по висока от тези 4 лева за килограм и ви призовавам ако можете не продавайте вашата стока за под тези 4 лева колкото и малко мед да имате. Не бъдете доволни на това което прекупвачите ни дават колкото да не умрем от глад трябва да си държим на стоката защото тя качествена и се цени по целият свят но под друг етикет.(за жалост)

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    На всеки е ясно, че цената меда се формира от много фактори.
    Затова вместо да спорим дали е висока или ниска по-добре да пускаме само сухи факти.
    В момента има ли някой, който дава изкупна цена на меда(без акация) над 4лв?

    п.п. според мен цените на различните видове мед ще се задържат(за жалост), както миналата година , което е по-малкото зло.

  3. #23
    то ако цената на едро е 4 лв пак добре....

  4. #24
    днес баща ми докато е купувал основи в магазина чул как магазинера казал на някакъв друг човек в магазина че някакъв гърк ли арабин ли знам ли го къв е му предлагал 7 лв на кг акациев мед. а той му казал че под 7.50 не го давал. и оня му отговорил че ще помисли и ще му каже. медът бил 2 тона.магазина е в берковица

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    днес баща ми докато е купувал основи в магазина чул как магазинера казал на някакъв друг човек в магазина че някакъв гърк ли арабин ли знам ли го къв е му предлагал 7 лв на кг акациев мед. а той му казал че под 7.50 не го давал. и оня му отговорил че ще помисли и ще му каже. медът бил 2 тона.магазина е в берковица
    Това е полезна информация. Дано да е истина.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  6. #26
    Цитат Първоначално публикувано от Angel_A
    Цитат Първоначално публикувано от gillan
    днес баща ми докато е купувал основи в магазина чул как магазинера казал на някакъв друг човек в магазина че някакъв гърк ли арабин ли знам ли го къв е му предлагал 7 лв на кг акациев мед. а той му казал че под 7.50 не го давал. и оня му отговорил че ще помисли и ще му каже. медът бил 2 тона.магазина е в берковица
    Това е полезна информация. Дано да е истина.
    казвам какво е чул дъртия, няма за цел да ме лъже собствения баща/ колкото до другото всеки е свободен да прави съчинение по картинка ама не вярвам този човек да е излъгал и тои. защото и тои е на бая напреднала възраст на дядо ми на годините е някъде, и не вярвам да седне да говори врели некипели. на всичко отгоре и продава в магазина даже мисля че е и негов но не съм сигурен.абе паживйом и увидим....

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    Колега,
    Изобщо не поставям под съмнение, че си написал това което си чул. Но както си написал в края по-нататък ще видим. Лично аз бих се радвал най-накрая и пчеларският труд (който не малко) да бъде достойно оценен. А иначе докато реално някой не сключи сделка на такива цени да не стане като с компютрите и компотите. Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Във Търново ни предлагат 4,50 лв/кг без значение от вида,но ..... а е нещо става тази година с търговците.Всичките хем търсят,хем мънкат едни - защото този в търново,така почна ма после продължи,ама колко е меда,ама вие от къде сте,ама тенекиите какви били,трябвало на място,а е едни приказки дето и аз не мога да определя,давали ги тези пари или не.
    А примерно един от Ловеч,звъни ма на пожар - на всички колеги в околията е звънял,разпитвал и предлагал,следното .. дословно както и на мен ми го каза,както и колегите ми потвърдиха,че и при тях така,та "а е ако кажеш е сега веднага идвам и нали си мой човек 3,80 ти броя на ръка",което е супер непривична приказка за него и някак си звучеше на зор,ама със това "мой човек" ма приби,та и за него не мога да кажа нищо конкретно като цена и той мънка едни неориентирани такива и аз не знам как да кажа,едни налучквания,като че ли прави.

    За вас не знам колеги,но тука в района,масово сме се разбрали да не даваме за сега нищо,освен ако не изпадне конкретна,ясна цена от рода на 4,50лв/кг на ръка (или около тези пари) - не видяхме смисъл да бързаме,нямаме и някой сред нас да е закъсал за нещо спешно,та то така или инак на 3,80-4,00 лв до края на годината е ясно,че със сигурност ще се вземат,но поне да пробваме малко отгоре.

    Успех и наистина се надявам да споделяте начесто информация.

  9. #29
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Уау .... Александров,не е ли много високо летвата над 5лв.,това е наистина много,дали е реално,дали не се прекалява малко.
    Питам те баш,защото поне знам,че си трезвомислещ и много добре преценяващ реалната обстановка човек - не че не искам да отстоявам тези цени,тези стойности,аз лично съм див човек и така мога да стисна зъби,че наистина да не го дам под тези пари,но като се огледам в ситуацията,за момента обстоятелствата така ги виждам,че размишлявам м/у 4,00 до 4,80 максимум 5лв,но за по-нагоре дори не съм си и МЕЧТАЛ (нарочно подчертано - психологичния момент),камо ли да го помисля.

    Нямам си на идея как може наистина да се получи по-мащабно единомислие поне по-този въпрос и наистина да отстоим тези цени?
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  10. #30
    Ами крайно време е да направим нещо сами, а не само да мрънкаме и да се оплакваме, че този или онзи ни е виновен.

    Условията за пчеларстване в различните райони на страната са различни, което се отразява и на себестойноста на произведената продукция. За това ви предлагам тук да определим допустими цени, според сорта и региона на производство и да ги отстояваме. Това, че 2,3,5-ма може да се поддадът на търговските провокации, не е голям проблем, стига останалите да не го направят. Не забравяйте, че повечето от "преработвателните" цехове на търговците, са направени с кредити. А те трябва да се връщат, иначе банките ще ги притиснат.

    Сега е момента да си извоюваме достойна цена, за получените жила!

 

 
Страница 3 от 496 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 15 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 15 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •