Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 496 ПърваПърва ... 1826272829303878128 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 4956
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Днес качих клипче в темата за кошери от полистерол, в което един руски производител на кошери казва, че руснаците са много зле със износа, защото използват антибиотици и какви ли не забранени "лекарства". Друг е въпроса, че пазара там е огромен и и само той ни е напълно достатъчен ама ще има мита и т.н.

  2. #272
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Русия не изнася пчелен мед ,вътрешното потребление на мед е огромно и дори се внася известно количество,най-вече от бившите съветски републики /Украйна,Молдова и др./.Все пак има известен износ ,около 1000т. ,но става дума най-вече за луксозен вид мед на невероятно висока цена.Руските пчелари наистина използват антибиотици и това е напълно легално там,но не антибиотиците пречат на износа ,а това ,че стандарта за пчелен мед в Русия и ЕС е различен и още,че износът е ограничен заради високата цена на която го изнасят ,става дума за цена над 10 евро за кг.

  3. #273
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от alex74
    ... става дума за цена над 10 евро за кг.
    А така......!

  4. #274
    Наблюдател
    Регистриран
    03.08.2011
    Мнения
    1
    Аз също си продавам меда на 10лв/кг.на дребно. За сега нямаме голям добив, което играе роля в цената, ако имаш добив от 1000/2000кг. тогава може и за 8 или 9лв/кг.Според зависи как си оценя стоката, която е извадил.Аз съм убедена в качеството на нашия мед и затова на който му е скъпо на пазара има за от 5 до 8лв.

  5. #275
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от galyad9
    Аз също си продавам меда на 10лв/кг.на дребно. За сега нямаме голям добив, което играе роля в цената, ако имаш добив от 1000/2000кг. тогава може и за 8 или 9лв/кг.Според зависи как си оценя стоката, която е извадил.Аз съм убедена в качеството на нашия мед и затова на който му е скъпо на пазара има за от 5 до 8лв.
    В кой район продавате меда?Има голямо значение.

  6. #276
    Цитат Първоначално публикувано от galyad9
    Аз също си продавам меда на 10лв/кг.на дребно. За сега нямаме голям добив, което играе роля в цената, ако имаш добив от 1000/2000кг. тогава може и за 8 или 9лв/кг.Според зависи как си оценя стоката, която е извадил.Аз съм убедена в качеството на нашия мед и затова на който му е скъпо на пазара има за от 5 до 8лв.
    Заставам зад вашето мнение , тази вечер в Пени за 680гр.буркан пчелен продукт съдържание 50% някакъв пчелен мед не е уточнено на етикета и 50% глюкозен сироп цената бе 6.38лв. next_mad;
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  7. #277
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Наскоро се върнах от Гърция и споделям снимка с цена на пчелния мед на обикновен квартален пазар от производител.Но такава е и цената в цяла Гърция на пчелния мед,в супермаркетите е по висока като макс. цена която видях е 18евро за кг.- мед от тимари.
    Имаше и Български но се бе свършил.



  8. #278
    Ето и в Чехия малко цени,че не съм писал отдавна.Отвратителен е на вкус,взех един буркан за пробата,донесох си го и го дадох на пчелите в тестото,аз не мога да ям такова нещо.И в Англия съм опитвал такъв боклук и съм щастлив,че вече ям само от собствено производство.


    100Kc(крони)=7.50лв.

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    По курса който даваш меда от първата снимка излиза 4.13 лв/кг
    Проверих курса е наистина толкова. Не мога да повярвам.

  10. #280
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz
    По курса който даваш меда от първата снимка излиза 4.13 лв/кг
    Проверих курса е наистина толкова. Не мога да повярвам.
    Рости защо гледаш само първата снимка ? Виж и другите . По мои груби сметки средната цена е 130-140 крони за КГ което е 9.50-10.50 лв за КГ
    Ето ме във Фейса ! https://www.facebook.com/Ivo.Beekeeper

 

 
Страница 28 от 496 ПърваПърва ... 1826272829303878128 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •