Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 273 от 496 ПърваПърва ... 173223263271272273274275283323373 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,721 до 2,730 от общо 4956
  1. #2721
    Забранен
    Регистриран
    25.09.2015
    Мнения
    14
    По данным таможни за 2014 год Украина экспортировала мёд на сумму, тыс.долл.:
    Германия 30975,
    США 21679,
    ІПольша 16069,
    другие страны 24687,
    Всего на 93410 тыс.долл.,
    Общее количество 36336 тонн
    по средней цене 2,57 долл.США/кг.
    Также Украина импортировала мёд на сумму, тыс.долл.:
    Франция 101,
    Чехия 79,
    Беларусь 39,
    Другие 30,
    Всего на 248 тыс.долл.,
    Общее количество 53 тонны,
    Посредней цене 4,68 долл.США/кг.

    Сообщение отредактировал Любитель Мёда - Суббота, 17 Января 2015, 11:57

  2. #2722
    Забранен
    Регистриран
    25.09.2015
    Мнения
    14
    За январь-март 2015 года Украина экспортировала мёда на сумму, тыс.долл.:
    США 7750
    Германия 5244,
    ІПольша 1517,
    другие 4608,
    Всего 19118 тыс.долл.,
    общее количество 7818 тонн
    по средней цене 2,45 долл.США/кг.
    В 2015 году Украина импортировала из Чехии 6 тонн мёда на сумму 22 тыс.долл. по цене 3,67 долл./кг

  3. #2723
    Забранен
    Регистриран
    25.09.2015
    Мнения
    14
    Украина полностью исчерпала квоты на беспошлинные поставки в ЕС на мед, сок и кукурузу

    Главная » Последние новости » Новости рынков
    Новости рынков, 18.02.2016


    Украина с начала текущего года по состоянию на 16 февраля исчерпала выделенные на 2016 год квоты на беспошлинные поставки в страны Европейского Союза на мед, сок и кукурузу.
    Об этом говорится в сообщении ассоциации “Украинский клуб аграрного бизнеса”, информирует еizvestia.com.
    “Согласно условиям зоны свободной торговли Украина-ЕС и квот, установленных на импорт украинской продукции в страны Европейского Союза, квоты на кукурузу (400 тыс тонн), виноградный и яблочный соки (10 тыс тонн), мед натуральный (5 тыс тонн) были полностью исчерпаны”, – сказано в сообщении.
    Отмечается также, что на данный момент близки к заполнению квоты на ячмень (исчерпана на 90%, поставлены 225 тыс. тонн из 250 тыс. тонн), ячменную крупу и муку (на 63%, 3,9 тыс тонн из 7 тыс тон), сахар (на 62%, 12,4 тыс тонн из 20,07 тыс тонн), пшеницу (на 55%, 519 тыс тонн из 950 тыс тонн), овес (на 45%, 1,8 тыс тонн из 4 тыс тонн), обработанные томаты (на 44%, 4,4 тыс тонн из 10 ты. тонн).
    Как известно, по состоянию на начало февраля Украина исчерпала квоту на беспошлинные поставки в страны Европейского Союза частей курицы, в том числе куриного филе, которая составляет 16 тыс. тонн.
    Читайте: ЕС воюет с "Газпромом", но у стран-членов разный интерес, - Инопресса

  4. #2724
    Забранен
    Регистриран
    25.09.2015
    Мнения
    14
    Украине временно приостановила экспорт пчелиного меда в страны Европейского Союза. Об этом заявил первый заместитель председателя Государственной службы Украины по вопросам безопасности пищевых продуктов и защиты потребителей Владимир Лапа, сообщает пресс-служба ведомства.
    Он отметил, что по сообщениям RASFF (Системы быстрого оповещения для пищевых продуктов и кормов) № 2015.1522, № 2015.1548, № 2015.1571 в меде пчелином украинского происхождения, который экспортировался в Чешскую Республику, обнаружены запрещенные вещества (противомикробные вещества).
    Лапа подчеркнул, что для выяснения ситуации и проверки указанной информации, специалистами государственной ветеринарной службы проводится расследование и принимаются соответствующие меры с целью установления причин получения чешской стороной положительных результатов лабораторных исследований украинского меда.
    По его словам, распоряжениями главного государственного инспектора ветеринарной медицины Украины от 30.12.2015 № 128 и от 18.01.2016 № 9 временно запрещена выдача ветеринарных документов на мед пчелиный для экспорта в государства-члены Европейского Союза.
    Лапа также сообщил, что украинская сторона очень заинтересована в развитии сотрудничества со странами ЕС, поэтому сделает все возможное для того, чтобы решить этот вопрос в кратчайшие сроки.
    Как ранее сообщал ForUm, в Чехии разгорелся скандал из-за качества меда, в котором нашли примеси с антибиотиками.
    ForUm




    19.01.2016 20:36
    Теги



  5. #2725
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Още един крупен селскостопански производител, в лицето на Украйна, би влошил и без това лошото състояние на земеделските и животновъдни стопани в Европа. С тая квота, може и да хвърлиха популистки прах в очите на Путин, но в нашите очи това си е гавра. Кой би ги искал като член? Евала на Чехите! Да се сърдим на ниските цени, е все едно да се обиждаме на Китай, че бълва евтина стока. Кой би посмял? Ние като член, чисто и просто трябва да създадем национална идентичност на продукцията си. Меда от България, да се продава като Български мед. Да сме горди, че е идеален но наш си, с перфектно качество. И да градим имидж на нашите си продукти. Най- много ме е яд като гледам някой западен готварски формат, и в него се изцепят че ползват гръцки или турски йогурт? Абе еййййй, аланкоолу! На света има само едно истинско кисело мляко, и то идва от България- вашата мама!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #2726
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    На тази страница е показана цена на глюкозо-фруктозен сироп, на който ни предлагат да ни купят полифлорния мед! http://pchelari.com/forum/showthread...8371#post98371

  7. #2727
    Много много жалко че не сме единни! Това може би се дължи че за 90 % от колегите пчеларството е основен доход и сме на зор да си пласираме продукцията. Успеем ли да е задържим до зимата (ситуацията от миналата година когато падна цената едва ли ще се повтори), друга песен ще се пее в тази тема, а повечето закупчици ще обикаляте по села и паланки и за 10-тина тенекии мед. И отношението ви ще е друго ... С това мисля повече да не коментирам темата! Лек Ден!
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  8. #2728
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    И липата мина. И от нея нищо. Остана слънчогледа, но той не е при всеки. 25 - 30 % вече сме валат и може би приключваме годината с по някоя и друга тенекия за семейство и приятели. Мед няма. И по 100, и по 200 лв. на килограм да ми давате, аз лично нямам.
    Защо ми се струва, цифрите от статистиката, няма да са по-различни от предни години.

    Говоря за търговското салдо на страната.

  9. #2729
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Аз съм склонен да подкрепя Апитрейд. До сега винаги на тях съм си давал меда и винаги са били коректни. Цените им са както за мен така и за вас почти еднакви. Само това което за мен не е изгодно в работата е, че когато се обадя рано ми го вземат късно, но това го отдавам на факта, че те избират като свои първи клиенти колегите с повече килограми(тонове) мед. Което мисля, че не е много справедливо. Има и други фактори. Примерно не могат днес да вземат във Видин и утре да бягат в Малко Търново, че по ред на обажданията е човека от там. А за вътрешните игри за които става въпрос, ако ги има, че то къде ги няма. Нима на бензинаджийниците не ни лъжат по същия начин всеки ден? Искам да питам и друго. Защо цената примерно за акцията в началото беше 7 лв. и първите си дадоха меда на тази цена? Аз какво съм виновен, че при мен дойдоха по - късно и моя мед от акация бе взет на цена 6, 40? Ще кажете, че сте били събрали вече необходимите количества и затова цената пада. Ами елате и вземете моя мед и след това на другия ден, ако искате я свалете наполовина. Та това ми поражда следната мисъл. След като сте обявили хубава цена то аз не мога ли да "цъфна" с моя мед точно на входа ви и да ми го приемете? Дори ще сте на печалба, че аз ще си платя пътя.

  10. #2730
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Единствения начин някоя изкупна цена/вкл. и на меда/ да е с отклонение от пазарната цена е някакъв закон, наредба или друг ограничителен атрибут/напр. мафия/, даващ предимство на определени играчи на пазара, на който останалите търговци да не могат да участват пълноценно. Такова ограничение в изкупуването на мед аз не зная, всеки търговец е свободен да го прави. Поправете моето незнание, ако знаете нещо друго. Ако печалбата в даден бранш надмине определен процент, веднага към този бранш се насочват куп търговци и явлението свръхпечалба изчезва моментално. По тази причина нямам никакво основание да смятам, че има нещо нередно в пазарната цена на меда или в поведението на нормалните търговци. Това е положението към момента и нищо не може да се направи. При промяна в конюнктурата/което може да се случи във всеки един момент по непредсказуем начин/ естествено ще се промени както цената, така и поведението на пазарните играчи. Жалко, че тече безсмислена дискусия за неща, толкова явно очевидни, между хора, които би трябвало да имат обща цел.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 273 от 496 ПърваПърва ... 173223263271272273274275283323373 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •