Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 231 от 496 ПърваПърва ... 131181221229230231232233241281331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,301 до 2,310 от общо 4956
  1. #2301
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    8500х5,5=46750лв.Дори това и горното да е вярно, моля да бъде изтрито.В противен случай рискуваме, не само всички зърнари да станат пчелари, ами и всичкото ром, авганистанец, сириец и др.Също така ще бъдат спрени всички програми за бедния Български пчелар.
    Сметката ти не е вярна, защото колегата не е продал на 5.30 лв, искал 5.50 и сега меда му е в склада. На колко ще го продаде, не се знае. Но добива е толкова.

    Ако това е причина да се спрат "всички програми за бедния Български пчелар", ще го пиша всеки ден по 100 пъти.

  2. #2302
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Та значи 60 кг. среден добив. Като се има на предвид, че рапицата и слънчогледа са най - добри от към нектар, а тук са и двете - добре. Съгласен съм на 60 кг. с едно на ум. Защото за второто ти изречение малко се съмнявам.
    Убеден съм че, се съмняваш и в първото, но всичко това е факт.

  3. #2303
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    В пиринския край съм виждал пчелини от по 200 семейства и пчеларите са твърдели че вадят по 10 тона мед на година сред каманаците където са пчелите т.е. средно по 50 кила на кошер. Как да вярвам после че всички в този край вадили по 5-10 кг мед на година. И трябва ли да слагам под общ знаменател всички пчелари в пиринско в случая, както няколко страници по-назад направиха колеги. Щом си в Добруджа значи имаш високи добиви и вадиш мед които е боклук.... А понеже знам как ги вадят тези 10 т мед от камъните трябва ли на свой ред щом чуя е някой е от Пирин и веднага да казвам "А, аз вас ви знам ....".




    Мога да дам и обратен пример при това личен - 2001-2002 година около пчелина 6 000 дка слънчоглед - купувах захар да храня защото пчелите щяха да умрат от глад, а край мен жълто море което не даде и капка мед ... както и преди това написах нещата са малко относителни в Добруджа има пчелари които вадят по много но има и такива които вадят и по-малко а факторите определящи това са доста...
    Всеки може да си казва каквото иска, важното това да отговаря на истината, но колкото и да предписваме феноменални възможности на пчелите все пак трябва да се гледа реалистично. Не сме пчелари от вчера, че да се хващаме на тези приказки. Съжалявам, че не мога да намеря една таблица в която е показано в зависимост от района и каква растителност се намира в него, какво количество мед може да се изкара. Та значи, ако нямаш район от който да се набави необходимия нектар то задника да си съдереш пак няма да имаш добивите. Пример от днес. Пътувах и гледам един пчелин с над 60 кошера в едно село в околностите на което видях само едни тополи и другото само буренаци около поникващи ниви. Та мисълта ми е - колко ли ще изкара тоз човечец от тия ми ти 60+ кошери? 3-4 тона или едва ще го докара до тон? Да не говорим, че като хване една суша и в този район ще бъде пустиня в който пчелите няма да има вода къде да пият, а не нектар да търсят. Не е работа да се надлъгваме, защото както казва Матеев, а то си е и така, това се чете от различни хора и после се надявай да има подпомагане на пчеларите. Той като му кажеш, че изкарваш 100 кила от кошер и като си направи тънката сметка - 10 кошера - тон по 5 лв., айдееее 5000 лв. Ееее, тоя богаташ бе - какви пари, какви 5 лева? 75% си скъсват задника да изкарат що годе някакво сносно количество мед. 25% изкарват големи количества и те си знаят как - нали, а всички останали лъжем по - малко повечко от колкото трябва.

  4. #2304
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Тази легенди че "силното семейство от камък мед ще изкара ...."
    Този камък е внесен от Куба.

  5. #2305
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Извинете за това словоизлияние, ама ме напъна отвътре!
    Ти внимавай с тия напъни.

  6. #2306
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Убеден съм че, се съмняваш и в първото, но всичко това е факт.
    Много си проницателен да знаеш.

  7. #2307
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Етиен Брюно, много точно и ясно каза къде е проблема с цена. Българският мед е много качествен, но се продава на цената на най-нискокачествения.
    Цитирам недословно: "Вие се нареждате на 3-то или 4-то място по производство на мед в Европа." "Вие сте много голям и важен европейски производител на мед."

    Колеги събудете се...човека ви го казва директно.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  8. #2308
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Етиен Брюно, много точно и ясно каза къде е проблема с цена. Българският мед е много качествен, но се продава на цената на най-нискокачествения.
    Цитирам недословно: "Вие се нареждате на 3-то или 4-то място по производство на мед в Европа." "Вие сте много голям и важен европейски производител на мед."

    Колеги събудете се...човека ви го казва директно.
    Ние го знаем и сме будни, и какво от това? Защо сме тогава на г..а на географията? Аз знам, но все пак е редно да питам?

  9. #2309
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Дамянов, тези работи четеш ли ги. "Ето ви подробна информация с производителите на мед на световно ниво. Думичката България не се среща нито веднъж. Дори ни няма и в таблицата с европейските производители на мед. Толкова сме незначителни, че никой не ни обръща дори и капка внимание. Това за съжаление е голата истина - НИЕ СМЕ НИКОЙ в световната ранглиста на производителите на пчелен мед. Не сме дори и 9-тата дупка на кавала, нас просто ни няма на този кавал. " --Да ме извини автора.

  10. #2310
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    ..... Та значи, ако нямаш район от който да се набави необходимия нектар то задника да си съдереш пак няма да имаш добивите. ......
    Мисля че съм го писал 1-2 пъти преди доста години - навремето баща ми се оплакал тогава на другаря началник че държавния пчелин които стопанисва е много далече от Добрич не може ли да се направи нещо по въпроса. Началника му отвърнал Може, разбира се, ако кажеш на средата на жълтите плочи (центъра) на Толбухин (Добрич) ще ги сложим за да ти е близко и лесно, ама мед искам....

    Както и 2-3 пъти също съм споменавал - 3 години сме обикаляли цяла Добруджа докато намерим район които да осигурява необходимите условия на пчелите и едва тогава се установихме на стационар... а можехме да се забием или в първото село до Добрич (да си купим къща) щото ще ни е близко и удобно, или в едно от трите села на баби и дядовци, чичовци както обикновено се прави масово....

    Като искаш да се изхранваш и да развиваш някакъв бизнес с пчеларството не се забиваш в първото село където на теб ти е удобно, а търсиш, проучваш и се установяваш там където на пчелите ще им е добре...


    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    ........Не е работа да се надлъгваме, защото както казва Матеев, а то си е и така, това се чете от различни хора и после се надявай да има подпомагане на пчеларите. ....
    Няма проблем от този момент започвам да плюя по всеки които каже че има среден добив повече от 5 кг мед на семейство....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 231 от 496 ПърваПърва ... 131181221229230231232233241281331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •