Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 496 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 4956
  1. #11
    Дано да си прав. Мен лично не ме вълнува цената на едро, но за хората, които се издържат от пчеларстео е много важно. А това неминуемо ще се отрази и на цените на дребно. Само не се поддавайте на провокации от страна на търговците.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Незнам дали тук е мястото за поста ми, но ще споделя с вас,че току що ми се обади търговец от Видинско и ми предлага 4.50лв. за килограм акация. А той определено дава най - ниска цена! Което ме навежда на мисълта,че старта на другите може и да е "дай боже" 5 левов! Успех на всички!
    Колеги, аз ви предлагам да изчакате с продажбите! Разбира се, който може да чака!
    При нас миналата седмица са предлагали 4.50 за рапичен мед, но нашите хора не са го дали! Убеден съм, че цената тази година ще бъде по-висока! Ако "устискате" до края на сезона, без да давате меда си - най-вероятно е да спечелите! Вероятността цената му да е по-ниска от миналата година е нищожна! Моят съвет е да изчакате и да не продавате!!!
    П.С. Медът, който извадих в неделя(30.05.) от вчера "тръгна" на дребно по 8 лв./кг., въпреки, че на пазара продават миналогодишен мед по 6 лв./кг.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Разбира се че няма да го дам,просто споделям с всички това което разбрах!

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    И азе имам няколко оферти,ма специално за акация не съм питал,защото така хубаво се застъпи при мен с рапицата,че със сигурност не а чиста акация - не съм я вадил още де,събота-неделя,ако даде време,че е на днес па цял ден вали и гърми деба.

    Та от рамкомерс (Масларево) - 3,70 (не искат проби)
    Гърка - има един грък дека обикаля миналата ( и до колкото съм чувал и по-миналата година,ма фирма ич го не знам има ли,нема ли) 4,20 (със проби)
    Апитрейд (Пловдив) - 4,00 (за пробите на първи разговор мисля,че може да се мине и без тях)

    Очаквам включване и от Ловеч - има там един Мартин (фирмата не я знам),за пробите очаквам да мине без тях,ма цена няма обявена още,очаква се всеки момент.

    Пак повтарям това са цени за рапица (или да го кажем изобщо за мед),конкретно за акация никъде не съм питал.

    п.п.тази на 4,50 рапица звучи идеално - къде това? По-висока цена не го вярвам да стане,специално за рапица,за другите не знам - миналата година едва успях да я дам на 3,40.

    ----------------------
    Юрка дай ги тези постове в отделна тема,в която да споделяме само цени,какво ще кажеш,а?

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    06.05.2011
    Мнения
    7
    Здравейте колеги искам да попитам някои има ли реална представа колко изкупуват пчелният мед ,че на мен ми казаха нещо за 3,80 3,70 а за толкова пари ако си дадем меда си е самоубиство то миналата година беше на 4,20 а аз си мислех че тази ще е поне 4,50 някой ако знае ще съм му благодарен да каже

  6. #16
    Годината се очертава медна...това значи че щом има количества цената пада....не бързай да продаваш меда....според мен не бива да се вярва че ще намерим пазар на едро на цена над 4 лв,но знае ли човек....може пък да се случи и чудо?!?

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Очертава се трънки - търговците много добре знаят каква се очертава и за това звънят от рано.

    п.п.ма дали ще се дигне цената - мога само да гадая!!!

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    21
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Годината се очертава медна...това значи че щом има количества цената пада....не бързай да продаваш меда....според мен не бива да се вярва че ще намерим пазар на едро на цена над 4 лв,но знае ли човек....може пък да се случи и чудо?!?
    Като се очертава да е медна, дайте да го даваме на 2лв, а next_mad; !?

  9. #19
    Къде съм писал да го даваме по 2 лева ....просто ви предпазвам от сънуване на розови сънища.....ако някой произвежда 5,50 или 100 кг мед годишно може да си го продава и по 20 лв буркана ако има кой да му го купи....аз говоря за цени на едро на които продаваме ние произвеждащите по над 1 000 кг годишно.....така че много моля без репчене и популистки лозунги!!!

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Гледам на пазара- 5 лв. килограма , рапица. Не знам как я мислят тези хора...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 
Страница 2 от 496 ПърваПърва 12341252102 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •