Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 195 от 496 ПърваПърва ... 95145185193194195196197205245295 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,941 до 1,950 от общо 4956
  1. #1941
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    След като взех отношение ,единствено Дамян с половин уста изказа мнение ,като се опита да тушира нещата.
    Колега, моля те... не ме намесвай. За днес съм изял достатъчно ла*на и ми писна да ме държат отговорен за чуждите дела и думи.
    Редовно съм в обяснителен режим и в 99% от случаите, изобщо нямам идея за какво съм виновен.
    Днес просто беше черешката на тортата, но е по-добре да не обяснявам какво се случи.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #1942
    Автор
    Регистриран
    31.03.2015
    Мнения
    201
    Пчеларски район
    плевен
    Малко оптимизъм, за бъдещето.Аз като носещ лоши вести имам оптимизъм за бъдещето.Зърно производителите започнаха да търсят пчелари за прословутите 143 евро.Надявам се , че програмата ще тръгне щом те проявяват интерес. В Испания и в други европейски страни обявиха загуби на пчелни семейства 30-40%. Също и в Америка , лятната смъртност е голяма. Надявам се , че цените на мед ще се запазят и нашите търговци няма да ни прецакат.

  3. #1943
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз разсъждавам така - цената на меда винаги ще подскача нагоре-надолу под влияние на различни фактори от световно или местно ниво. Просто трябва да свикнем с тази мисъл и да осъзнаем, че промяната на цената е ОСНОВНО СВОЙСТВО НА ВСИЧКИ ПАЗАРНИ ЦЕНИ.

    Безкрайни трендове НЯМА, НИКОГА НЕ Е ИМАЛО и НИКОГА НЯМА ДА ИМА.
    Винаги след ръст на цените има срив в посока надолу. Ръста обикновенно е бавен и колеблив, а сривовете обикновенно се развиват бързо и изненадващо.

    От тази гледна точка срива на цените на меда беше 100% сигурен, само където не се знаеше кога точно ще се случи. Сега в зависимост пак от външните фактори най-вероятно ще се развие или ABC корекция, или един изтински тренд в посока надолу от 5 вълни - 3 дълбоки вълни надолу, а между тях - 2 кратки корекции нагоре. След това ще има исвестно успокояване на цените около дъното и след това ще започне нов мъчителен и бавноразвиващ се тренд нагоре. С това цикъла ще се затвори и в един такъв цикъл ще се въртим безкрай.

  4. #1944
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Матеев, има ли развитие около писмото към М. Габриел?

  5. #1945
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз разсъждавам така - цената на меда винаги ще подскача нагоре-надолу под влияние на различни фактори от световно или местно ниво. Просто трябва да свикнем с тази мисъл и да осъзнаем, че промяната на цената е ОСНОВНО СВОЙСТВО НА ВСИЧКИ ПАЗАРНИ ЦЕНИ.

    Безкрайни трендове НЯМА, НИКОГА НЕ Е ИМАЛО и НИКОГА НЯМА ДА ИМА.
    Винаги след ръст на цените има срив в посока надолу. Ръста обикновенно е бавен и колеблив, а сривовете обикновенно се развиват бързо и изненадващо.

    От тази гледна точка срива на цените на меда беше 100% сигурен, само където не се знаеше кога точно ще се случи. Сега в зависимост пак от външните фактори най-вероятно ще се развие или ABC корекция, или един изтински тренд в посока надолу от 5 вълни - 3 дълбоки вълни надолу, а между тях - 2 кратки корекции нагоре. След това ще има исвестно успокояване на цените около дъното и след това ще започне нов мъчителен и бавноразвиващ се тренд нагоре. С това цикъла ще се затвори и в един такъв цикъл ще се въртим безкрай.
    Дрън, дрън - ярина. Колко пъти петрола спада под минималната граница, а цените хвърчат в бензинаджийниците? Това е само един по - фрапиращ пример, а то е навсякъде. Хората не са слепи и те също разбират от трендове, но някои трендове не са трендове каквито трябва да бъдат, а пълно и умишлено ограбване.

  6. #1946
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Дрън, дрън - ярина. Колко пъти петрола спада под минималната граница, а цените хвърчат в бензинаджийниците? Това е само един по - фрапиращ пример, а то е навсякъде. Хората не са слепи и те също разбират от трендове, но някои трендове не са трендове каквито трябва да бъдат, а пълно и умишлено ограбване.
    Като се базираш на тази логика и разсъждения имам следния въпрос:
    Какъв ще е тренда на цените на меда на едро и дребно в следващите два месеца? А в по-далечна перспектива?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #1947
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ако се занимавах с изкупуване на мед щях да ти отговоря приблизително. Просто не ми е това работата и не съм се постарал да събера необходимата информация. Примерно за: Зимната смъртност в другото полукълбо, състоянието на семейставата към днешна дата, количество останал мед от предишния сезон както тук така и в другото полукълбо, намеренията на политиците с решението за украинския мед и т.н. да се говори обаче за цикъл над 5-6 години с тенденции в него си е чисто предположение и дори и Матеев предполагам го публикува като такова.

  8. #1948
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Мен ме интересува как взимат проби нашите прекупвачи от украинския мед и какво ще го правят този мед като вече има блокирани тирове с некачествен мед.
    Пак евтиното ще излезе скъпо.

  9. #1949
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Като се базираш на тази логика и разсъждения имам следния въпрос:
    Какъв ще е тренда на цените на меда на едро и дребно в следващите два месеца? А в по-далечна перспектива?
    Обърни се към изкупващите мед фирми.

  10. #1950
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Мен ме интересува как взимат проби нашите прекупвачи от украинския мед и какво ще го правят този мед като вече има блокирани тирове с некачествен мед.
    Пак евтиното ще излезе скъпо.
    Сподели ако е удобно до колко ти е достоверна информацията?
    Колкото до това какво ще го правят, отговора е прост. Същото което правят с аржентинския китайския и ред други боклуци. Смесват го с хубав докато показателите влязат в норма и продават. Колкото повече боклук се внася толкова повече завишават изискванията към нас за да имат първокачествен продук с който да смесят боклука.

 

 
Страница 195 от 496 ПърваПърва ... 95145185193194195196197205245295 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •