Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 184 от 496 ПърваПърва ... 84134174182183184185186194234284 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,831 до 1,840 от общо 4956
  1. #1831
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Апетита идва с яденето.И там ще се вдигнат цените.но трябва да се изчака.Няма как такъв хищник като ЕС да не се възползва да източи каквото може от Украйна.

  2. #1832
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Де да беше само Украйна.... И в Южна Америка износните цени тази година започват с 40% спад в цената. Догодина пък ако не Украйна и Бразилия, ще се появи нещо друго на хоризонта и пчеларите пак ще останат във ситуацията на вечното очакване да отмине бурята. Системата така е направена, че това НИКОГА няма да стане . За пример - от колко време българите очакват Прехода най-после да свърши? Ха-ха


    И както Рости каза, спасението май наистина е в Арабския пазар ( цената на меда там започва от 40$ за буркан). Не е нужно изнасяните количества да са големи (за да се избегне срив във цената), НО ако те са на висока цена (да се изнася само част от НАЙ-КАЧЕСТВЕНИЯ мед), останалия мед може да се изхвърля и във реката, и пчеларите пак да са предоволни.

    И естествено нека не забравяме местния пазар. Явно турския модел РАБОТИ !!!!!
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #1833
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    В крайна сметка убедихте ли се и сами, че това, което написах тук преди няколко седмици, не е лъжа? Много хора тогава ме оплюваха и обвиняваха в какви ли не споразумения и т.н. За да има взаимно доверие, трябва да подхождаме един към друг добронамерено и партньорски.

    Относно възможностите на пазара в Близкия Изток - нещата не стоят по този начин и не е лесно да се стъпи там. Нали не си мислите, че големите европейски фирми не са чували за този регион? Та те работят там от десетилетия. Отделен въпрос е, че като обем тамошният пазар не е чак толкова голям, а и документално нещата са доста по-тежки в сравнение с ЕС.

    Както всяка стока, и при меда има движение на цената нагоре и надолу. Това са нормални неща и не трябва да изненадват никого. Всеки участник по веригата трябва да се стреми максимално да намали собствените си разходи, така че да е конкурентен и да извлича достатъчна печалба от дейността си и да остане на пазара.

    Поздрави и успех на всички!

  4. #1834
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е надявам се че няма изненадани от развитието ЕС - Украйна??? Нещата там отдавна са на политическа основа и евроземеделците отдавна са наясно какво ги чака. Следователно Бг пчеларите като най -интелигентните сред Бг земеделците също трябва да им е ясно всичко и то отдавна, в противен случай наистина съм силно учуден! Преди години и някъде напред из темите съм споменавал и Беларус. Пак да вметна - територия два пъти по-голяма от България, само равнина, половината гори и блата. Процъфтяващо селско стопанство, внимание - ГОСТ се спазва! - качество и натурални продукти. Лукашенко е достатъчно хитър да танцува между два стола и напоследък някои европолитици се опитват да го гъделичкат... Т.е. европазарът за нас ще става все по-труден. Това с арабския пазар е така, само че за там трябва качество, потенциал за количество и заобикаляне на Турция. Плюс и някои други специфики, с които далеч не всички родни търговци са наясно /или се съобразяват/ и затова малко хора се пробват натам...
    Местния пазар! - само на това може да стъпва здраво нашето пчеларство и това е база и тил и фундамент и кой както иска тъй да го нарича. И там само с високи цени на буркан мед няма да стане, има много неща които се правят и могат да бъдат направени и сме ги говорили във форума надълго и широко, вкл. и г-н Матеев най-много. Даже аз мисля, че Администраторът е редно да отдели една тема, нещо от рода "Бг пчеларство и Бг пазар", щото тука в пълнежа умните неща изчезват.

    П.п. А, това за Чернобил - само ние тук още си ги приказваме тия приказки, хората гледат напред.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #1835
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Низкая,в сравнении с Болгарией,закупочная цена на мёд обусловлена тем ,что производится его у нас много(говорят мы первые по валовому обьёму производства в Европе),называют цифры 40-70тыс. тонн,добывать его легко,эти необозримые поля цветущего подсолнуха...В этом сезоне на круг у многих наших(местных)пчеловодов вышло по 80кг.Для сельских жителей добыча меда -привлекательный вид занятия,ещё более бурное развитие сдерживает боязнь пчелоужалений,отсутствие знаний,денежных средств,традиционный человеческий консерватизм.Думаю при сохранении нынешних цен на мед нас ждет в следующем сезоне увеличение кол-ва пчелосемей.Я лично и почти все мои знакомые пчеловоды(кто силен и деятелен)вынашивают планы увеличения семей и производства меда,сейчас,в межсезонье,производят улья.Ко мне,впервые за много лет,обращаются за покупкой корпусов и др.есть и другие признаки увеличения заинтересованности в пчеловодстве.Хотя у кого-то постороннего,читающего форум может сложиться мнение что зто дело неблагодарное,живущее на голом энтузиазме,себе в убыток.Мало кто ,производящий мед многими тоннами,десятками тонн пишут на форуме-не умеют печатать,предпочитают читать а не писать,некогда,жаль времени и сил.
    Украина достаточно большая страна и на болльшой её территории медосборы далеко не такие как в моей местности и они,территории с бедной медоносной базой, ориентированы на производство:весенних и раннелетних отводков,маток которые потребляют "медоносные области".Такая кооперация в следующем сезоне сохранится и углубиться(например за счет больших продаж безсотовых отводков,неплодных маток).Приятно,что среди моих знакомых достаточно много предприимчивых людей видящих как и желающих заработать денег пчеловодством.Формула ДЕНЬГИ-ТОВАР-ДЕНЬГИ работает и в нашей отрасли(с достаточной надежностью,пока) только срок оборачиваемости четыре месяца,в лучшем случае и неопределенное время в худшем и убыток в совсем уж печальном случае(бывает и такое,хоть и редко).

    Позволих си да копирам този пост от украинския форум. Той е написан специално към мен за да разбера, по-добре ситуацията в украинското пчеларство. Като коментар мога само да кажа, че трябва яко да си "натискаме парцалите" и много сериозно да се замислим за намаляне на разходите по добива и повишаване на добивите защото Украйна започва да залива Европа с евтина продукция която по качество и полифлорност е същата като нашата. Определено пчеларството у нас ще става все по трудно печалившо занимание.

  6. #1836
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    на мен ми е много трудно да разбера написаното на руски,може ли някой да обясни с няколко думи

  7. #1837
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Здравейте,

    и на мен ми е трудно с този руски език.Минах го с google translate ,но повечето неща,дори по смисъл ми е трудно да ги разбера .Разбрах,че Украйна е много голяма по територия и има голямо производство на мед,но това ми е известно преди този пост.И аз моля ако има някой с добър руски да помага.

  8. #1838
    Потребител
    Регистриран
    06.11.2015
    Мнения
    55
    Думите са едни и същи какъв превод е нужен?

  9. #1839
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    еми че вадели по 40-70 хиляди тона мед от слънчоглед почти без да си мръднат пръста( или нещо от сорта), и че ако се задържат така международните цени на меда( т.е. високи), то следвщия сезон ще се увеличи броя на пчелните семейства в Украйна...и съответно ние в бг-то ще трябва да пуснем студената вода от чешмата да се източи хубаво!!

  10. #1840
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    То не е нужно да гледаме думите а цифрите. Среден добив по 80 кг. от кошер. Среден добив в България 35 килограма.
    В Украйна 80х2.50 лв. = 200 лв. от кошер.
    В България 35х5 лв. = 175 лв. от кошер.

 

 
Страница 184 от 496 ПърваПърва ... 84134174182183184185186194234284 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •