Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 175 от 496 ПърваПърва ... 75125165173174175176177185225275 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,741 до 1,750 от общо 4956
  1. #1741
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Атанасов, заради тебе цялата тема се изкриви в кофти посока. Вместо ИНФОРМАЦИОННА тема се превърна в ТЕМА ЗА ПОПУЛИЗЪМ !!!

    Имам достоверна информация какво се е случило на срещата в Италия миналата седмица, но няма да я напиша във форума само заради хора като тебе. Знам какво, кой, защо, как и кога ще се случи с цените на меда, знам дори и колко ще бъдат, но за съжаление предпочитам да си замълча и да ви оставя да бъдете изненадани. Просто вие го искате това, и аз ще се съобразя с вашето желание. Млъквам и съжалявам, че дори написах и това ....... но ........ каквото повикало, това се е и обадило.
    Нека позная! Търговско споразумение между ЕС и Нова Зеландия. И не искаш да го казваш, защото Атанасов ще те обвини че помагаш на прекупвачите да свалят цените.

  2. #1742
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    В пост 1701 е казано. Пуснали са квота за украински мед 5000т. Сега предполагам са пуснали още 50 000т. и ако е така политиците насират цената в цяла европа като се подиграват с всички европейски пчелари за да си въртят политическите игрички. Бях срещнал някъде инфо че ункраинците изнасят огромни количества за необятния руски пазар, но след послед,ните политически събития предполагам че този пазар вече е мираж за тях.
    Дано се окажа в голяма грешка

  3. #1743
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Атанасов, заради тебе цялата тема се изкриви в кофти посока. Вместо ИНФОРМАЦИОННА тема се превърна в ТЕМА ЗА ПОПУЛИЗЪМ !!!

    Имам достоверна информация какво се е случило на срещата в Италия миналата седмица, но няма да я напиша във форума само заради хора като тебе. Знам какво, кой, защо, как и кога ще се случи с цените на меда, знам дори и колко ще бъдат, но за съжаление предпочитам да си замълча и да ви оставя да бъдете изненадани. Просто вие го искате това, и аз ще се съобразя с вашето желание. Млъквам и съжалявам, че дори написах и това ....... но ........ каквото повикало, това се е и обадило.
    Вариантите са два. Щом ще бъдем изненадани значи или ще има скок в цената или ще има значително поевтиняване на меда!
    Но кое от двете ще е както казват братята руснаци" па живеем па видим"

  4. #1744
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    Вариантите са два. Щом ще бъдем изненадани значи или ще има скок в цената или ще има значително поевтиняване на меда!
    Но кое от двете ще е както казват братята руснаци" па живеем па видим"
    Ами той Матеев го каза. Заради хора като Атанасов не иска да го казва. А колегата Атанасов и някои други обвиняват в "помагане за сваляне на цените" всеки, който напише нещо което не се харесва на пчеларите. Той и мен ме обвини, че помагам за това волно или неволно, защото дадох пример с африканците отглеждащи кафе.

  5. #1745
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ако се окажа прав и решението е политическо, а не пазарно то всички европейкски пчеларски организации (вкл. и българските) веднага трябва да окажат мощен натиск и да защитят членовете си. Така че Матеев стягай редиците.

  6. #1746
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Добре, ще ви дам още един жокер, но ако някой ме нападне, ще трия наред.

    Потенциалната заплаха е Украйна. До момента тя не влияеше на цените на меда, защото като страна, която не е в Евросъюза, имаше квота от само 5000 тона мед на година. На срещата в Италия немците са делегирали съгласие да изкупуват неограничени количества пчелен мед от Украйна по цена 2.00 EUR франко всяка една точка от Европа (разбирайте че това е цена с включени транспортни разходи). Бариера за това е квотата, на която в момента се клатят краката предвид желанието на Европа да подпомогне финансово Украйна във връзка с анексирането на Крим.

    Решението ще е политическо (за премахване на квотата) и ако се случи, на нас ще ни се разкатае фамилията. Кога ще се случи и дали въобще ще се случи - никой не знае. На българските изкупвачи обаче в момента им треперят мартинките и те работят буквално ден за ден и тир за тир, без да си позволяват лукса да натрупват големи медови запаси. Страх ги е защото те с очите си са видели готовноста на Германците да се откажат от съществуващите си пазари и да се преориентират към Украйна. Имало е "потупване по рамото" от Германец към Украинец с думите "Спокойно момчета, ще ви изкупим всичкия мед".

    Това е информацията или дезинформацията. Не гарантирам нищо, не обещавам нищо и не прогнозирам нищо. И не ме обвинявайте, ако утре цената падне или се вдигне двойно - аз нямам никаква вина за това. Тука са намесени политически фактори, а както знаете политиците понякога се изявяват като курви - казват неща, които после не ги правят и обратното - правят неща, които никога не са ги казвали.

    Та информацията всъщност е, че прекупвачите в България в момента СА УПЛАШЕНИ и не знаят какво да правят. И естественото тяхно поведение е да изкупуват меда МНОГО ПРЕДПАЗЛИВО и БЕЗ НИКАКВИ ИЗЛИШНИ ЗАПАСИ. Работят буквално ДЕН ЗА ДЕН и ТИР за ТИР, и имат готовност да спуснат секирата от сега за след 5 минути. Всъщност секирата я държат Германците ....... и никой не знае кога ще бъде спусната и дали въобще някога ще бъде спусната.

    Който има познати изкупвачи, нека да ги подпита за повече информация по въпроса. Вече знаете за какво точно да питате. Аз съм невинен и нищо повече не знам по въпроса, и освен това съм готов веднага да изтрия този постинг, ако под някаква форма някой намекне, че се опитвам да влияя на изкупните цени.

  7. #1747
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Значи познах.

  8. #1748
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    И ето точно сега е момента да се вдигнат продажните цени на българския мед. Очевидно, при меда за експорт това няма как да стане, затова пък цялата разлика може да бъде понесена единствено от вътрешния пазар. И тъй като няма как да се спре вноса или да се наложи протекционно мито, за целта има други врътки, които на практика ще направят така че на БЪЛГАРСКИЯ ПАЗАР ДА СЕ ПРОДАВА ПОЧТИ ЕДИНСТВЕНО БЪЛГАРСКИ МЕД. Без примеси и без глюкозо-фрукфозни сиропи в него, като е в момента във почти ВСИЧКИ ГОЛЕМИ ТЪРГОВСКИ ВЕРИГИ, а чист натурален (теоретично) български мед.


    И тъй като прекаленото повишение на цената би накарало някои вместо мед, да си купят шоколад (за по-евтино) или нещо аналогично, ето тук е ролята на МАРКЕТИНГА (мануката като мед е със много ниски вкусови качества, но въпреки това се продава като топъл хляб за по 100$ на кг). А в това отношение поне никой не може да обвинява Държавата, че този път не си е изпълнила задълженията, проблема както винаги идва от калпавия генетичен материал (човешкия фактор, а не институцията)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #1749
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    A онази наша фирма с държавната поръчка,от района на чернобил ли ще изкупува........

  10. #1750
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Изгубил съм надежда за българските пчеларски организации и българските политици. Много се надявам че в развитите европейски страни има мислещи хора и стабилни пчеларски организации и при така развиващата се ситуация се постави въпроса СЛЕД КАТО ЩЕ СЕ ПРОДАВА НА ПОРАЗИЯ В ЦЯЛА ЕВРОПА ЕВТИН УКРАИНСКИ МЕД И ЩЕ СЕ НАМАЛЯ ЗНАЧИТЕЛНО ДОХОДА НА ВСИЧКИ ЕВРОПЕЙСКИ ПЧЕЛАРИ, УКРАИНЦИТЕ ЛИ ЩЕ ОПРАШВАТ ВСИЧКИ НАСАЖДЕНИЯ В ЕВРОПА ИЛИ И НИЕ ЩЕ СМЕ НЕОБХОДИМИ?
    Тука има няколко човека които са комуникирали с Мария Габриел, а извън форума има някои които ходиха дори в Брюксел. Хайде сега е момента да използвате завоюваните позиции и просто поставите този въпрос по-най бързия начин пред европейските политици.


 

 
Страница 175 от 496 ПърваПърва ... 75125165173174175176177185225275 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •