Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 38
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2012
    Мнения
    80
    здравейте вече имам и майка на отводката днес се роди и я подхраних та сега въпросът ми е как да я маркирам ,,, нямам килийки за нея и не мога да намеря как да го направя ?

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Недей сега да ръчкаш кошера за щяло и нещяло. Остави ги на спокойствие десетина дни, защото иначе радоста ти може да е напразна.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    02.05.2013
    Мнения
    8

    Дали има майка

    Пчелар съм от тази година и съм доста неопитен още.
    В единият от кошерите ми няма пило няма маточници не видях и майка магазините са почти пълни дали има майка а не я виждам и ако няма как да процедирам.
    Благодаря предварително

  4. #24
    От каква паша са пълни магазините?Според мен майката е блокирана или вече кошера е изройл

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Здравей колега.Ако не можеш да откриеш майката визуално,най сигурният начин да разбереш дали има налична такава ,е като сложиш на въпросното семейство една рамка с младо открито пило взето от друго семейство.Ако след няколко дни видиш че на рамката с откритото пило има заложени маточници,значи семейството няма майка,ако пък пчелите не заложат нищо,значи кошерът ти има майка,която или по някаква причина е сдала багажа и е спряла да осеменява,което е по малко вероятно по това време на годината,или пък има млада неоплодена майка.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    02.05.2013
    Мнения
    8
    Мерси за отговора и на двамата.
    С паша от рапица има мед в магазините .

  7. #27
    Цитат Първоначално публикувано от a.georgiev
    Мерси за отговора и на двамата.
    С паша от рапица има мед в магазините .
    Кошера е изроил, мога да се обзаложа.Гаранция имаш млада и неоплодена майка, но не я виждаш защото сега е много малка и дребна.До няколко дни като се оплоди, като я захранят и пронесе ще наедрее и ще я откриеш бързо.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    02.05.2013
    Мнения
    8
    Добре сега да почакам ли малко да видя дали има нова майка или да сложа открито пило.

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Сложи една пита с открито пило. И извади меда от плодника.:
    1. Ако имаш млада и неоплодена майка- това пило ще подсили семейството, след 3-4 седмици когато се очаква спад в пчелите. Извадения мед ще освободи място за снасяне.
    2. Ако няма - маика ше заложат маточник, не е най добрия начин за производтсво на майка но ще стане. И ако заложат маточник след седмица сложи още една пита с смесено пило (открито и запечатано)

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    02.05.2013
    Мнения
    8
    Колеги сложих открито пило,след 4 дена проверих положението нито маточник има заложен нито има снесено прясно пило нито майка видях, само пило с търтовка дали да пробвам с още една рамка с пило да сложа или майка да купувам

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •