Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 30 от общо 30
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    И защо ли най-големите "специалисти" не могат да сглобят едно вярно изречение на Български език, без да допуснат поне няколко правописни грешки?
    В отговор на тази забележка.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Аз пък мисля да изхвърля теловете и центрофугата.
    Ще подавам ВО по време на пашата и то само в силни семейства и ще ми изграждат перфектни ВО. А колкото до центрофугата, ще вадя меда чрез пресоване и тогава няма да се нарушава структурата на меда, както се нарушава при центрофугиране. Да е жив и здрав един възрастен пчелар БХ , който ми даде тази идея. Има начин и рамката да отпадне и ВО даже, да остане само горната летва.
    А колкото до колегата Матеев, ако спре да се дразни от това, че някой му се противопоставя, може и да се получат нещата.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз просто исках мирно и тихо да споделям, без да ме обиждат на всеки втори постинг. Толкова ли е трудно това?

    Ако някога реша да създам алтернативен форум, това ще е правило НОМЕР 1 - НИКОЙ НИКОГО НЕ ТРЯБВА ДА ОБИЖДА ПО НИКАКЪВ ПОВОД !!!

    И ако някога се появи някой обиждач - забележка, след това предупреждение и накрая БАН ЗА ВЕЧНИ ВРЕМЕНА. Не може така заради няколко обиждачи да страда цял един форум.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    Още от далечни времена мед и вино е добиван и правено чрез пресоване, явно и има защо най-хубавите природни продукти да са използвани по този начин. Преди време попадах на едни линкове за преси за вино и мед от преди хиляди години, ама пусто, не ги запазих!
    Сегашното добиване е повече печалбарско, така, че пресован мед, би трябвало да се продава и на по-висока цена със съответния обозначителен надпис!
    Друг е въпроса, че и този метод, също може да стане повод за спекулация.
    Затова и по-добрия начин е основа произведена в същия пчелин, от който е добит восъка, изградена и запечатена пита с мед и в този вид да се предлага на пазара със съответните сертификати.
    Пък клиента ако иска да си я яде така, ако иска да си я мачка или центрофужи.
    Щом има домашни мини пекарни и мини мелници за хляб, шо да няма и домашна мини центрофуга за мед?!?!?
    Цитат Първоначално публикувано от Charles Bukowski
    У някои хора няма и грам лудост. Представете си какво противно съществуване водят!

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Аз просто исках мирно и тихо да споделям, без да ме обиждат на всеки втори постинг. Толкова ли е трудно това?

    Ако някога реша да създам алтернативен форум, това ще е правило НОМЕР 1 - НИКОЙ НИКОГО НЕ ТРЯБВА ДА ОБИЖДА ПОД НИКАКЪВ ПОВОД !!!

    И ако някога се появи някой обиждач - забележка, след това предупреждение и накрая БАН ЗА ВЕЧНИ ВРЕМЕНА. Не може така заради няколко обиждачи да страда цял един форум.
    Слез на земята, не гледай от високо и наблегни на диалога - и приемай майтапа.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Защо ли хората, които имат ценна информация, не смеят да я пишат открито във форума, но са готови да я споделят в лични съобщения? Не страда ли форума от това?
    Попитай тези, които се свързват с теб на лични. После пиши, та и ние да разберем причината да не пишат ценната си информация.
    Ние знаем само мотивите на някои, които на всеослушание обявиха, че няма да споделят ценна информация, която на тях им е струвала пари, със сульо и пульо.

    Може би споделят ценната си информация поради симпатия към теб. Или причината не е толкова импулсивна, може би просто да завържат контакт с един успял бизнесмен /който не еднократно изтъкна сам това/, който контакт в бъдеще би могъл да им донесе ползи? Знае ли човек?
    е тук ИРИС е мноого права :D

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от iris
    Румен Димитров не е проблем за форума, а проблем за Матеев.

    Румен Димитров не е простак, а умен човек.
    А това пречи на Матеев.
    тук отново разцепи ,просто адмирации ,перфектните отговори не само тук ,а и във всяка тема в този форум дори в тази в която не изказа нито едно мнение wink;

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    По скоро причината е друга. Понеже сме си българчета и някой сподели своето виждане поне 10 души ще докарат от девет кладенеца вода да докажат колко не е прав. И понеже завистта е традиция в българския манталитет, ние мразим тези, които по някакъв начин са постигнали повече от нас. Освен това пчеларството не е точна наука. Във всяка една ситуация трябва да се действа според даденостите, които са коренно различни за всеки отделен случай. Аз вече бях доста остро нападнат от млади колеги, заради това, че се противопоставих на ползването на опасни за здравето и на пчеларя и на пчелите препарати за борба с вароатозата. Дори някой се осмели да ме нарече мерзавец. Е кажете как да споделяш информация, като някой, който хем не знае как да се справи с проблема, а като му дадеш рецепта скача като подплашено яре и те нарича с обидни епитети. Е за това много от участниците, включително и аз предпочитам да давам съвети на лични, не само на Матеев, но и на много други колеги, защото ми е крайно неприятно да се опитвам да доказвам, че нямам сестра.

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    А вие господин Бонев сте най-големия радетел на пчеларството според мен .Аз не съм ползвал никога разни ленти и друга смрад до сега ,бихте ли споделили с мен рецептата си за борба с акара ,от мен да знаете jicama това е мноого добро срещу вароатозата Мексиканска ряпа или картоф би могло да се определи

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Рецептата Skutelator я е дал в тази тема от форума : http://pchelari.com/forum/viewtopic....r=asc&start=30. Аз се ползвам от нея. Преди ползвахме препаратите и накрая квото е останало доубивахме с оксалова киселина. Питам се защо след като няма ефективност от тези препарати, а вече има и оплаквания че са открити и в меда(не е задължително да е третирано по време на паша, те се натрупват във восъка) защо трябва да даваме луди пари за да тровим и пчелите и себе си. Както виждате и аз като всеки от вас, съм научил нещо полезно от колегите във форума, за което им благодаря. Не съм радетел. Търся справедливост. Това ми заболяване е по наследство.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •