Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 76
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Някой от тях по този начин си избиват комплексите sadsmile; .

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И мене допреди месец ме разпъваха на кръст и аз също десетки пъти съм се клел крака ми да не стъпи повече в този форум. Но нещата постепенно се уталожиха и в момента дори си съдействувам с най-големите ми "врагове".

    Според мене в този форум няма лоши хора, само дето някои от тях са малко чувствителни на тема КОМПЕТЕНЦИИ. Мога да ги разбера - все пак те са пчелари от дълги години и си имат самочувствие в дадени области.

    Истината е, че всеки е компетентен в една или друга област, и ако всеки дава мнения само там, където е компетентен - ще има мир и спокойствие. Ако обаче някой се опитва да дава акъл за неща, в които е некомпетентен - ами повече от ясно е, че ще бъде критикуван.

    При тебе се получи така - идваш и хвърляш една бомба, при това точно в целта - в най-чувствителната и болна точка на всеки един пчелар. При това положение е нормално да бъдеш посрещнат с недоверие. Ако преди това беше разказал нещо за себе си - кой си, с какво се занимаваш, от какво разбираш, къде си натрупал най-много опит и най-важното - откъде е тази свръх важна информация - ами тогава щеше да бъдеш приет по друг начин.

  3. #13
    Руди е добре познат на аудиторията :D . Повечето колеги от форума ги има в групите в фейсбук а там Руди е в стихията си :D . Между другото евала за активността му просто мисълта му изпреварва опита му и за това много колеги не го взимат на сериозно. Като придобие и малко повече опит няма да има спиране
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  4. #14
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз харесвам такива хора. Мисълта трябва да изпреварва действията, и то с много. Всяка една велика идея, която е преобразила живота на милиони хора, първо е успявала в мислите на своя създател. Няма как да направиш нещо велико, ако преди това не си го направил в мечтите си. Поздравления.....

    Имам кръстник, който емигрира преди 10 години в Канада. Първото му впечатление от там беше отношението на хората. Ако в България споделиш някаква нова идея, веднага ще се намерят 100 човека, които да ти кажат че това няма как да стане, че си глупак, некомпетентен и т.н. В Канада отношението е друго. Там казват: "Ами пробвай, може пък да успееш. Мога ли и аз с нещо да ти помогна?".

  5. #15
    Канада е емигрантска държава. Всеки е почнал от нулата оставил близки и семейство в родината си. За това хората са с такова мислене. Пък при нас нали знаеш как е да прецакаме другия, щом аз не съм добре и той няма да е. Същата работа е и с кражбите на кошери, как им дава сърце на колеги пчелари да крадат от други колеги пчелари. Защото няма как някой от улицата да дойде и да си избере най хубавите ти семейства и да вземе само рамките с пчелите
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    ...Там казват: "Ами пробвай, може пък да успееш. Мога ли и аз с нещо да ти помогна?"....
    При нас е " Ще си помагаме, докато се унищожим" :D
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    30.10.2012
    Мнения
    156
    Ами този Руди ми се вижда интересен,ако е вярно това което пише във страницата му в ф-бука може да ни бъде от полза на пчеларите.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2013
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Каспичан, обл. Шумен
    Меден протест / Beekeper's Protest - No money No honey
    http://www.peticiq.com/vanishingbees
    Разпространете и подкрепете . Не си продавайте меда за 4.50лв. Всички заедно трябва да натиснем монополните прекупвачи.
    Ако не си част от решението, бъди част от проблема!

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    2
    Здравей Руди,
    Дай ми някаква информация как мога да се свържа с теб?
    Ваш колега пчелар ми даде няколко фирми в чужбина, който преработват мед. Цените са над 6 евро. Аз се занимавам със захарни изделия, който изнасям от България. Моля напишете ми телефон за връзка или емайл търся около 500 тона мед на цена 4,00 Евро, Моят Емайл е :jeliazko@Safe-mail.net

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Пиши му лично съобщение или в Facebook Ruddy Christov Tashkov с тези инциали е в пчеларските групи и United beekeepers - Обединени Пчелари
    Може да ти даде координати на пчелари с количества. Пиши и в групите има търсачка.Успех!

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •