Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112

    ВЛАГА В КОШЕРИТЕ

    Колеги как да се приборя с влагата в кошерите ДБ.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  2. #2
    С по-добра вентилация.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    07.03.2011
    Мнения
    57

    Re: Влага в кошерите

    Цитат Първоначално публикувано от n_markov
    Колеги как да се приборя с влагата в кошерите ДБ.
    Влага по-това време ми е странно,че може да има...

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    При много открито пило/7–8 рамки/ е нормално да има конденз зад преградната дъска,особено при това променливо време и висока влажност.След запълване на плодника с пити и пчели–конденза изчезва.Опита ми е от 12ДБ кошери.На 6 бр.с отворено решетъчно дъно нямам конденз,а всички които са затворени имаха по 3–6 куб.см. кондензат.Тези 6бр. бяха пробно отворени целогодишно.Резултата е ясен.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    като е мрежесто дъното няма ли страшно прашеца който носят пчелите да им пада

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2012
    Мнения
    21
    Не съм с дълбоко дъно.Ще пада ако има прашецоуловител.Мрежата е за добра вентилация/в което се уверих/Ако падне прашец от кошничките на пчелите не етолкова фатално.Има достатъчно сега.Утре ще проверя под кошерите дали има паднал прашец,но мисля ,че няма да има.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    някой няма ли да отговори ва въпроса ми

  8. #8
    Те ти отговориха хората,отваряй де що има:прелки,вентилации.Ако имаш дупки за хранилки над таблите,махни хранилките и сложи на дупките ситна мрежа мухарник да не влизат от големите мравки.Разшири гнездата,топло е вече.

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от bobi mitrev
    като е мрежесто дъното няма ли страшно прашеца който носят пчелите да им пада
    Прашеца пада под въздействието на прашецоуловителя на определеното за това място /чекмедже, кутия , сито и т.н./ Така че ако имаш паднал прашец на дъното без да си слагал прашецоуловител има някакъв проблем при входовете /тесни с остри краища и т.н./, иначе мрежата си е предимство.
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    идеята ми е дали крачетата не им пропадат в квадратчетата на мрежата и така да им пада прашеца, иначе съм сложил мрежа на дъното с размери на квадратчетат 3х3мм

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •