Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 13
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2011
    Мнения
    26

    5 РАМКОВ КАПАН ЗА РОЯК ОТ ФАЗЕР

    Здравейте господа. Сега навлизам в тези среди и в момента с напътствията на баща ми съм започнал с направата на многокорпосни кошери. За да увелича и пчелните си семейства искам да заложа 5 рамкови(многокорпусни рамки) капани. Баща ми иска да ги направя от фазер със 20мм дебел стериопор между външния и вътрешния фазер. Мисля, че за капан това е излишно. Като цяло обема на капана е 22 литра. Четох че рояците предпочитат места с обем 35-40 литра. Тоест ако се хване голям рояк в този 22 литров и усети, че му е тесен на другия ден ще се изнесе.
    Моля дайте си мненията по въпроса дали има нужда от стериопора и дали да са 5 рамкови изобщо.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    http://zamunda.net/download.php/3035...odstvy.torrent

    ето в това филмче всичко е обяснено и показано подробно wink;

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    16.06.2011
    Мнения
    26
    На 24 години съм и руски не съм учил , мерси , ще го прегледам все пак.

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от e.parapanov
    На 24 години съм и руски не съм учил , мерси , ще го прегледам все пак.
    Нали си славянин или не?

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    21.01.2012
    Мнения
    136
    Незнам къде си чел за тези литри, но мисля че няма много значение.
    Лично аз си направих капаните 6 рамкови, без никакъв стериопор, замо фазер. Отвсички страни и летвички 2/2см Като предната и задната страна надупках с 2мм бургия за вентилация и Уж по-лесно да уловят миризмата на Про-Рои, кото.... е малко ташак работа макар че хванах един рояк от общо 4 капана и изхабих 2 шишенца препарат.
    Та за капана даже няма отвор за прелка или нещо друго, просто капака нее закован, поставям го така че в предния краи да има отвор 1-2см. и слагаш нещо отгоре за да не го духне вятъра. Добре е капана да е на сухо място. Първо минават разни крадци и ако има мед по някоя рамка го обират. Като влезе рояка, просто поставяш капака точно отгоре, може с такер да заковеш на 4-5 места капака докато го преместиш.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    19.10.2011
    Мнения
    10
    Кой вариант ще е по добре в капана да се сложат изградени пити или восъчни основи? Ако сложа капана на дърво в гората точно до реката дали ще има ефект? А и още нещо, да боядисам ли капана или не? Благодаря предварително.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от balkan250cc
    Кой вариант ще е по добре в капана да се сложат изградени пити или восъчни основи? Ако сложа капана на дърво в гората точно до реката дали ще има ефект? А и още нещо, да боядисам ли капана или не? Благодаря предварително.
    До сега не съм го правил, но попрочетох това-онова и вчера заложих 2 капана. Всички автори препоръчват да се сложат стари, почернели пити. За да не съсипваш хубави, може да използваш криви, проядени, скъсани и др. такива, но да са стари. Повече привличали.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от e.parapanov
    На 24 години съм и руски не съм учил , мерси , ще го прегледам все пак.
    Фащай някой по-дрът и докато сърбате по едно малко двойно, ще ти превежда. Повечето хора около моята възраст и с горе-долу технически интереси са ползвали много руска литература. А руснаците и сега са уникални в "Направи сам" и много обичат да споделят. Потърси и филмите на Кривчиков. Намирам ги дори за по-полезни от тези на летеца (всъщност Осташов е пенсиониран летец-изтребител, затова за по-лесно в разговорите го наричам така)

  9. #9
    Наблюдател
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    Русенски
    Stefanbg
    Дай, ако обичаш, линк или поне посока-конкретно име на филм, на Кривчиков!
    Пламен Яков

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от yaya
    Stefanbg
    Дай, ако обичаш, линк или поне посока-конкретно име на филм, на Кривчиков!



    Виж тук, но май не са всичките. Пиши какво си изтеглил и може и аз да ти изпратя моите заглавия. Накрая ще търсим начин да синхронизираме. Аз съм ги конвертирал моите в .avi, че не ми тръгваха DVD-тата и съм ги разбил по подзаглавия.
    Ето това имам, конвертирано в .avi.



 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •