Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 104
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    10.03.2018
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Център-север
    Някой да ми ЧЕТЕ лекция.. Боже опази! На всеки могат да му напишат текст и да се изправи пред публика уф... За акари гледам некви ново предлагат и се прави в България но несъм го пробвал още. Едни познати ми го хвалеха миналата година го ползвали. Още някой тук има ли вечатления?? Това е сайта им www.taifunbio.com ???

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Честно.Не можах да намеря по-подходяща тема за моя въпрос.Моите съселяни са луднали по препарата,,доматин".Дали е отровен за пчелите?В сайтовете за него,само отговор на този въпрос няма.Досещам се за него,защото в състава си е половината Менделеева таблица,но ще чуя отговора на някой по информиран,за което,ще му благодаря!

  3. #53
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Днес преглеждах новите отводки и забелязах в единия кошер, че доста от ларвите са станали като камъчета, направо тракат в килийките като поразклатя малко питата. Какво е това? Дали са болни или са простинали? Никога не съм виждала такова нещо. Имаше такива ларви и по мрежата на дъното, сигурно пчелите са ги изхвърлили. Прилагам снимка, малко е голяма, но да се вижда по-добре.

    2018-07-11 21.59.36.jpg

  4. #54
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Днес преглеждах новите отводки и забелязах в единия кошер, че доста от ларвите са станали като камъчета, направо тракат в килийките като поразклатя малко питата. Какво е това? Дали са болни или са простинали? Никога не съм виждала такова нещо. Имаше такива ларви и по мрежата на дъното, сигурно пчелите са ги изхвърлили. Прилагам снимка, малко е голяма, но да се вижда по-добре.
    Аскосфероза

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Здравейте, колеги. Искам да попитам акарите когато не са по пчелите, бързо подвижни ли са? Новобранец съм, затова задавам тъпи въпроси.. Кошерите ми са ДБ с дълбоко дъно, и го вадя от задната страна като чекмедже. До момента бяха отворени на 50%,днес реших да премахна картона изцяло, и видях в разпечатките и прашец, на някои от кошерите едни много малки, бързо подвижни буболечки..,. Подготвил съм се да третирам с ОК. Ако сместа покапе отдолу(макар и рядък сироп, не е ли опасно за нападения? Пашата ми свърши, само малко планински цветя и билки тук-там...

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Насекомите, са много малки, ЧЕРВЕНИ, и се движат доста бързо... Дали са акари??

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Дано не са. Сега отивам да им сипя по-малко сироп с Нозевит+, а утре сутринта ще третира с ОК, ще сложа контролни листове, и ще споделя в случай, че на някой му е полезна информацията.

  8. #58
    Наблюдател
    Регистриран
    24.04.2015
    Мнения
    30
    Пчеларски район
    общ. Трекляно
    Знам, че ви е писнало да отговаряте на глупави въпроси, и ще ми кажете, чети. Чел съм доста, но това не съм го срещал..., за акарите питам?

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Знам, че ви е писнало да отговаряте на глупави въпроси, и ще ми кажете, чети. Чел съм доста, но това не съм го срещал..., за акарите питам?
    По мнение са си баш акара и ама аз съм по- новобранец и от теб.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Лъчо Виж публикацията
    Знам, че ви е писнало да отговаряте на глупави въпроси, и ще ми кажете, чети. Чел съм доста, но това не съм го срещал..., за акарите питам?
    Червени насекоми, ще умра от смях. Чукаш на чичо си гугъл : акари и гледаш в изображения.

 

 
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •