Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 217 от 496 ПърваПърва ... 117167207215216217218219227267317 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,161 до 2,170 от общо 4956
  1. #2161
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Това горе е вярно, да. Чисто и просто някои колеги чули-недочули, чели-недочели вдигаха голяма врява назад у темата по повод що е то украински мед и има ли той почва у нас. Иначе фактите са такива каквито са. Украйна е голям производител, а в Полша и някои европейски страни има големи фирми търговци на укр.мед. Заявките за тая квота от 5000 тона са били готови още първия работен ден в годината и бързо са прескочили 10000 тона. Може би е имало нещо и минава време докато решат на кого колко. Това е, дела на Бг фирмите мисля е под 100 тона или там някъде, някой ако иска с точност, да ги пита. Факт е, че предни години квотата се е изчерпвала чак есенно време, после пролетно и те така.
    А по повод че украинския мед бил боклук. Оня ден ми донесоха една кофичка, гребната директно от варела. Ами мед като мед - истински, натурален, с крачета вътре и восъчец. По нашите пазари може да намери човек и много по-големи боклуци, за някои хипермаркети пък да не говорим.

    П.п. Поста ми се отнася за колегата с украинския цитат.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #2162
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Точно така, квотата за безмитен внос на украински мед в ЕС е 5000 тона. За внос с начислено мито няма ограничения и годишно от Украйна в ЕС влизат около 30 хил. тона мед. Че квотата свършва на 1-ви януари също е вярно - големите украински преработватели предвидливо си имат регистрирани фирми в Германия и задно с други фирми, най-вече от Полша, вкарват мед на митнически складове на територията на ЕС и в първия възможен момент ги заявяват за освобождаване като част от квотата за безмитен внос. По този начин си слагат митото в размер на 17.3% в джоба за въпросните 5000 тона, а меда от квотата си се продава на цената, на която влизат останалите 30 хил. тона с платеното мито. Тези неща са отдавна ясни и не са тайна за никого.
    Прав е и колегата jordanov, че украинския мед си е мед като мед и е време да спрем с тези приказки, че нашето е най-хубаво и видите ли, целият свят тръпне да купи евтино български мед, та да го сложи за подобрител в другите боклуци. Такива приказки повече отиват на баби, обсъждащи чие внуче е най-хубаво, но не и на сериозно хора.

    Поздрави и медоносна 2016-та година!

  3. #2163
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Точно така, квотата за безмитен внос на украински мед в ЕС е 5000 тона. За внос с начислено мито няма ограничения и годишно от Украйна в ЕС влизат около 30 хил. тона мед. Че квотата свършва на 1-ви януари също е вярно - големите украински преработватели предвидливо си имат регистрирани фирми в Германия и задно с други фирми, най-вече от Полша, вкарват мед на митнически складове на територията на ЕС и в първия възможен момент ги заявяват за освобождаване като част от квотата за безмитен внос. По този начин си слагат митото в размер на 17.3% в джоба за въпросните 5000 тона, а меда от квотата си се продава на цената, на която влизат останалите 30 хил. тона с платеното мито. Тези неща са отдавна ясни и не са тайна за никого.
    Прав е и колегата jordanov, че украинския мед си е мед като мед и е време да спрем с тези приказки, че нашето е най-хубаво и видите ли, целият свят тръпне да купи евтино български мед, та да го сложи за подобрител в другите боклуци. Такива приказки повече отиват на баби, обсъждащи чие внуче е най-хубаво, но не и на сериозно хора.

    Поздрави и медоносна 2016-та година!
    Какъв е проблема на българския мед ако не е тайна? Освен, че е мед като мед и освен , че е евтин (според мен). Вие предполагам изнасяте прекупената продукция извън България, там не се ли хвалите, че вашето (нашето) е НАЙ-ХУБАВО?

  4. #2164
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Точно така, квотата за безмитен внос на украински мед в ЕС е 5000 тона. За внос с начислено мито няма ограничения и годишно от Украйна в ЕС влизат около 30 хил. тона мед. Че квотата свършва на 1-ви януари също е вярно - големите украински преработватели предвидливо си имат регистрирани фирми в Германия и задно с други фирми, най-вече от Полша, вкарват мед на митнически складове на територията на ЕС и в първия възможен момент ги заявяват за освобождаване като част от квотата за безмитен внос. По този начин си слагат митото в размер на 17.3% в джоба за въпросните 5000 тона, а меда от квотата си се продава на цената, на която влизат останалите 30 хил. тона с платеното мито. Тези неща са отдавна ясни и не са тайна за никого.
    Прав е и колегата jordanov, че украинския мед си е мед като мед и е време да спрем с тези приказки, че нашето е най-хубаво и видите ли, целият свят тръпне да купи евтино български мед, та да го сложи за подобрител в другите боклуци. Такива приказки повече отиват на баби, обсъждащи чие внуче е най-хубаво, но не и на сериозно хора.

    Поздрави и медоносна 2016-та година!
    Бабата обича внучето си. Майката обича рожбата си. Родолюбеца обича отечеството си. "Всичко българско и родно любя, тача и милея" - Според Вазав, Но това явно не не е меродавно за ...

  5. #2165
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Както Матеев изчисти мненията за надцакването в темата на Апитрейд, така аз държа това мнение на Апитрейд тук в тази тема да бъде изчистено. Може да са специалисти в проценти, мита и Украински мед, ама да съветват производителите да не си хвалят стоката......... Вкараха си автогол.

  6. #2166
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Нямам претенции, чистете каквото искате. Смятам, че ме разбирате погрешно - българския мед не е лош, но не е и по-добър като цяло от украинския или аржентинския, с които съответно и се търгува на сходни цени. Ние тук можем да се бием в гърдите колкото искаме, нека е така, ако ни кара да се чувстваме по-добре. Но ако си надуваме балони изкуствено и после се чувстваме недооценени, ми се струва малко безсмислено. В бизнеса няма място за сантименти и емоции - има пазар, има изисквания за качество, има цени - или си конкурентен, или не.

    До тук говоря за мед, който отговаря на качествените показатели, определени от ЕС. От друга страна, една от големите лаборатории в Германия - Intertek - ежегодно публикува анализ на резултатите с качествени отклонения през годината, структурирайки ги по произход и брой на пробите. Там, за съжаление, нещата стоят по друг начин от нашето мнение за българския мед. Истината е, че виждаме все по-често какви ли не тактики и лектории за сиропи и препарати, забранени в ЕС и това е притеснително.

    Толкова от мен - останете със здраве!

  7. #2167
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Нямам претенции, чистете каквото искате. Смятам, че ме разбирате погрешно - българския мед не е лош, но не е и по-добър като цяло от украинския или аржентинския, с които съответно и се търгува на сходни цени. Ние тук можем да се бием в гърдите колкото искаме, нека е така, ако ни кара да се чувстваме по-добре. Но ако си надуваме балони изкуствено и после се чувстваме недооценени, ми се струва малко безсмислено. В бизнеса няма място за сантименти и емоции - има пазар, има изисквания за качество, има цени - или си конкурентен, или не.

    До тук говоря за мед, който отговаря на качествените показатели, определени от ЕС. От друга страна, една от големите лаборатории в Германия - Intertek - ежегодно публикува анализ на резултатите с качествени отклонения през годината, структурирайки ги по произход и брой на пробите. Там, за съжаление, нещата стоят по друг начин от нашето мнение за българския мед. Истината е, че виждаме все по-често какви ли не тактики и лектории за сиропи и препарати, забранени в ЕС и това е притеснително.

    Толкова от мен - останете със здраве!
    НЕ РАЗБРАХ, ТИ ХВАЛИШ ЛИ СИ СТОКАТА КАТО Я ИЗНАСЯШ?

  8. #2168
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Нямам претенции, чистете каквото искате. Смятам, че ме разбирате погрешно - българския мед не е лош, но не е и по-добър като цяло от украинския или аржентинския, с които съответно и се търгува на сходни цени. Ние тук можем да се бием в гърдите колкото искаме, нека е така, ако ни кара да се чувстваме по-добре. Но ако си надуваме балони изкуствено и после се чувстваме недооценени, ми се струва малко безсмислено. В бизнеса няма място за сантименти и емоции - има пазар, има изисквания за качество, има цени - или си конкурентен, или не.

    До тук говоря за мед, който отговаря на качествените показатели, определени от ЕС. От друга страна, една от големите лаборатории в Германия - Intertek - ежегодно публикува анализ на резултатите с качествени отклонения през годината, структурирайки ги по произход и брой на пробите. Там, за съжаление, нещата стоят по друг начин от нашето мнение за българския мед. Истината е, че виждаме все по-често какви ли не тактики и лектории за сиропи и препарати, забранени в ЕС и това е притеснително.

    Толкова от мен - останете със здраве!


    Как процедирате ако сте взели проби от 15 пчеларя? Пращате 15 проби или една единична?

  9. #2169
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Що не посъветвате и Матеев да не си хвали майките пред ония боклуци на доцента?

  10. #2170
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    ДА. АЗ СИ ХВАЛЯ ПРОДУКЦИЯТА И ПРЕТЕНДИРАМ, ЧЕ НЕ ПОЛЗВАМ СИРОПИ, ПОЗВОЛЕНИ И НЕ ПОЗВОЛЕНИ ВЕЩЕСТВА. ДА И СЕ БИЯ В ГЪРДИТЕ.

 

 
Страница 217 от 496 ПърваПърва ... 117167207215216217218219227267317 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 16 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 16 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •