Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Ще се включите ли ?

Гласували
80. Не можете да гласувате в тази анкета
  • да

    77 96.25%
  • не

    3 3.75%
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 47
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Мдааа, КОЛЕГИ, гледам, чета и не мога да Ви се начудя на гениалните мисли. Държавата в лицето на МЗХ, иска да въведе някакви правила, чрез които да създаде ред и отчетност при регистрацията на пчелните семейства. На Вас обаче Ви се струва много неефективно. Защо ли? Нека направим аналогия с регистрацията на МПС. Регистрационните номера на МПС през годините бяха на черен фон за лични МПС(по соца), последваха такива на жълт фон и после на бял фон. Предполагам всички карате автомобили с актуални регистрационни номера - Нали така? Много хора са казвали - Не е удачно, защо във Велика Британия нещата са различни? Да, различни са и не само в Британия, различни са навсякъде другаде. Задавате ли си въпроса защо в България се налага да се вземат по-крути мерки? Много от Вас знаят защо, ами защото българите са изобретателни и търсят постоянно под вола теле. Значи Европа в лицето на Държавата е длъжна да осигурява средства за развитие на пчеларството, а пчеларя има едно задължение - да се възползва от тези средства. Аз не мисля така. Защо си мислите, че държавата в лицето на служителите на МЗХ, се мъчи по някакъв начин да прецака пчеларя? Вярно трудно е за производителите на селскостопанска продукция, но едва ли дърпането от това въвеждане на въпросните жълти табели ще улесни нашето начинание, по-скоро ще се утежни. Защото пак Ви казвам с други думи - Дърпате се като вдовица от х.й. Не е ли по-лесно да се съгласим с нещо, което така или иначе ще бъде въведено, под една или друга форма, а след като се съгласим да имаме възможността да се удовлетворят други наши желания.
    Предполагам колко негативи ще предизвика това мое мнение по въпроса, но преди това нека си направим една кръчмарска сметка: пример 200 семейства по 0,50 лв за табелки е равно на колко лева? и т.н.
    И в допълнение не съм ни от Мишо, ни от Ганчо, а просто един съвестен пчелар, който си плаща данъци за продадена продукция, без да се възползва от предлаганите европейски средства и успява да съществува.

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Да наведена глава се сече по-лесно .

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Да наведена глава се сече по-лесно .
    Не, тук не става въпрос за наведена глава, тук иде реч за тактика. Всяка една битка с рогите на пред е предизвестена.

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Мдааа, КОЛЕГИ, гледам, чета и не мога да Ви се начудя на гениалните мисли. Държавата в лицето на МЗХ, иска да въведе някакви правила, чрез които да създаде ред и отчетност при регистрацията на пчелните семейства. На Вас обаче Ви се струва много неефективно. Защо ли? Нека направим аналогия с регистрацията на МПС. Регистрационните номера на МПС през годините бяха на черен фон за лични МПС(по соца), последваха такива на жълт фон и после на бял фон. Предполагам всички карате автомобили с актуални регистрационни номера - Нали така? Много хора са казвали - Не е удачно, защо във Велика Британия нещата са различни? Да, различни са и не само в Британия, различни са навсякъде другаде. Задавате ли си въпроса защо в България се налага да се вземат по-крути мерки? Много от Вас знаят защо, ами защото българите са изобретателни и търсят постоянно под вола теле. Значи Европа в лицето на Държавата е длъжна да осигурява средства за развитие на пчеларството, а пчеларя има едно задължение - да се възползва от тези средства. Аз не мисля така. Защо си мислите, че държавата в лицето на служителите на МЗХ, се мъчи по някакъв начин да прецака пчеларя? Вярно трудно е за производителите на селскостопанска продукция, но едва ли дърпането от това въвеждане на въпросните жълти табели ще улесни нашето начинание, по-скоро ще се утежни. Защото пак Ви казвам с други думи - Дърпате се като вдовица от х.й. Не е ли по-лесно да се съгласим с нещо, което така или иначе ще бъде въведено, под една или друга форма, а след като се съгласим да имаме възможността да се удовлетворят други наши желания.
    Предполагам колко негативи ще предизвика това мое мнение по въпроса, но преди това нека си направим една кръчмарска сметка: пример 200 семейства по 0,50 лв за табелки е равно на колко лева? и т.н.
    И в допълнение не съм ни от Мишо, ни от Ганчо, а просто един съвестен пчелар, който си плаща данъци за продадена продукция, без да се възползва от предлаганите европейски средства и успява да съществува.
    Най накрая да се намери един, който да каже колко плитка била водата. Всички го знаят този номер. И защо ли? Ами вечния сценарий.

  5. #35
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Предните са изгубени вариантите сега са сведени до един.

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не, тук не става въпрос за наведена глава, тук иде реч за тактика. Всяка една битка с рогите на пред е предизвестена.
    Принципно, как ще научат, че има ”роги” с които трябва да се съобразяват?

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Защо си сигурен, че въпросното дело е загубено преди да е заведено. Ползта от такова спечелено дело е РЕСПЕКТ. Как да се промени сегашния баланс 'не ни чуха, не ни отразиха, ние си говорим но не ни слушат, не се съобразиха с нас, не ни поканиха на преговори и т.н.? Другата посока е единна позиция на бранша, но възможна ли е в момента?
    "ако някой си мисли, че може да съм му в краката - тогава ми иде силата" А така, и после какво?

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Какво ще се спечели? Респект? Надали(не ми работи удивителния знак на клавиатурата). Респект не се гради с инициирано съдебно дело.
    А съдебното дело е загубено по същество, защото така или иначе ще бъде въведен друг начин на регистрация на пчелните семейства, който ще е по-работещ от сегашния. На всички Ви е ясно, какво се случва в момента с регистрацията на семействата и нека не го коментираме, та и тия които не знаят и те да не захитреят.

    П.П. Защо цитираш мои писаници по друг повод, за който не си в течение.

    И в допълнение, кого да чуят - тия които не знаят какво искат или тия, които гледат и мислят единствено, и само за собствена изгода? Ти, ако имаш такива хора на среща, били им обърнал внимание? Ти, самия говориш за РЕСПЕКТ. Това според теб, респект ли е?

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    П.П. Защо цитираш мои писаници по друг повод, за който не си в течение.

    И в допълнение, кого да чуят - тия които не знаят какво иска или тия, които гледат и мислят единствено, и само за собствена изгода? Ти, ако имаш такива хора на среща, били им обърнал внимание? Ти, самия говориш за РЕСПЕКТ. Това според теб, респект ли е?
    Цитирах твои писаници за да се изразиш точно и ясно, за което те поздравявам. Допълнението ти е много точно!

  10. #40
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Мдааа, КОЛЕГИ, гледам, чета и не мога да Ви се начудя на гениалните мисли. Държавата в лицето на МЗХ, иска да въведе някакви правила, чрез които да създаде ред и отчетност при регистрацията на пчелните семейства. На Вас обаче Ви се струва много неефективно. Защо ли? Нека направим аналогия с регистрацията на МПС. Регистрационните номера на МПС през годините бяха на черен фон за лични МПС(по соца), последваха такива на жълт фон и после на бял фон. Предполагам всички карате автомобили с актуални регистрационни номера - Нали така? Много хора са казвали - Не е удачно, защо във Велика Британия нещата са различни? Да, различни са и не само в Британия, различни са навсякъде другаде. Задавате ли си въпроса защо в България се налага да се вземат по-крути мерки? Много от Вас знаят защо, ами защото българите са изобретателни и търсят постоянно под вола теле. Значи Европа в лицето на Държавата е длъжна да осигурява средства за развитие на пчеларството, а пчеларя има едно задължение - да се възползва от тези средства. Аз не мисля така. Защо си мислите, че държавата в лицето на служителите на МЗХ, се мъчи по някакъв начин да прецака пчеларя? Вярно трудно е за производителите на селскостопанска продукция, но едва ли дърпането от това въвеждане на въпросните жълти табели ще улесни нашето начинание, по-скоро ще се утежни. Защото пак Ви казвам с други думи - Дърпате се като вдовица от х.й. Не е ли по-лесно да се съгласим с нещо, което така или иначе ще бъде въведено, под една или друга форма, а след като се съгласим да имаме възможността да се удовлетворят други наши желания.
    Предполагам колко негативи ще предизвика това мое мнение по въпроса, но преди това нека си направим една кръчмарска сметка: пример 200 семейства по 0,50 лв за табелки е равно на колко лева? и т.н.
    И в допълнение не съм ни от Мишо, ни от Ганчо, а просто един съвестен пчелар, който си плаща данъци за продадена продукция, без да се възползва от предлаганите европейски средства и успява да съществува.

    Вие явно не сте в час.
    Сега аз да ви кажа за какво иде реч. Както казахте си плащате данъците и от тези данъци служителите от земеделските служби си вземат заплатите. Определени служители трябва да ходят на проверки и да следят пчелари, кравари и т.н. да не злоупотребяват с европейски средства. Тъй като тези служители не си вършат работата и злоупотребите са големи, други служители, си мислят че могат да въведат някакъв ред, като си стоят на бюрата и съчиняват безумни наредби.
    (Безполезните закони отслабват нужните закониШарл Монтескьо 1689-1755)
    Резултатът е че всичко е на гърба на съвестния данъкоплатец, и тука не става въпрос че ще дадем някой лев за табелки. Проблема е в бумащината с която ще ни натоварят и вместо да си гледаш работата ще трябва да висиш пред вратите на вет. доктори за всяка промяна.
    Тъй като аз съм такъв ( практикуваш ветеринарен л-р) от опита с кравите и овцете, мога да ви кажа че няма никакъв смисъл от маркировката, който си прави далаверите пак си ги прави, а за съвестните си остава воденето на една напълно излишна документация, която дава спокойствие на други държавни служители да си оправдават заплатите.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •