Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 24 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 232
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А, питай, питай. Те и други питаха, но БОГ им изпрати прозрение. Сега вече всичко им е ясно.
    Ха-ха-ха. Прозряхме я, колко сме невежи. Атакуват ни от дето могат. И за да не се пренесат в други измерение споровете, предпочетох да се въздържам, защото си знам търпилчето.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Аз , не виждам лошо човек да пита .
    Народната приказка е , че - С питане до Цариград се стига .
    Сега , явно има нов вариант . По съвременно му -кавърверсия .
    Пък знае ли човек ?!?

  3. #63
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Субсидии, аз съм за ако се дават на всички регистрирани пчелини, на брой жив кошер март месец. Иначе съм против ако са само за някой, дори и за процент смъртност съм против. Реално контрола на държавата във нашия сектор е сведен до рушвета на чиновника, без значение по коя програма е и затова целия сектор е на това дередже. Демек, каквито хората такава е и държавата! Не виждам въобще що се дърлите, за био, субсидии, демаксимус, де минимус и т.н. простотии?
    А колкото за след 2020, не се тревожете, ще измислят нови врътки, оп програми, и както се казва, дето е текло, пак ще тече...

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Е как на живТо няма и умрели ти на жив.По е справедливо да се дават и за загиналите и за живите.

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Субсидии, аз съм за ако се дават на всички регистрирани пчелини, на брой жив кошер март месец. Иначе съм против ако са само за някой, дори и за процент смъртност съм против. Реално контрола на държавата във нашия сектор е сведен до рушвета на чиновника, без значение по коя програма е и затова целия сектор е на това дередже. Демек, каквито хората такава е и държавата! Не виждам въобще що се дърлите, за био, субсидии, демаксимус, де минимус и т.н. простотии?
    А колкото за след 2020, не се тревожете, ще измислят нови врътки, оп програми, и както се казва, дето е текло, пак ще тече...
    Колега nikawar,

    Аз като гражданин на тази държава се чувствам обиден от Вашия пост "...Демек, каквито хората такава е и държавата..."

    Първо - ДЕМЕК е стара Българска дума или остатък от някакво чуждо влияние.
    Второ - Аз не изпитвам и не усещан никаква принадлежност към управляващите ни политици, държавни и общински служител и за това ми е обидно, че ме поставяте под общ знаменател.

    Може ли да ни споделите, Вие какво се опитахте да промените и отстоявате ли гражданската си позиция, винаги и когато трябва, за да промените текущото състояние.

    ...Мислят ли уважаваните модератори, че би било интересно да се пусне тема от сорта "Устояване на гражданска позиция и изразяване на недоволство", за да видим, кой къде се намира и достойни ли сме да се наречем БЪЛГАРИ (все пак след 2 дни имаме Национален празник).

  6. #66
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Колега nikawar,

    Аз като гражданин на тази държава се чувствам обиден от Вашия пост "...Демек, каквито хората такава е и държавата..."

    Първо - ДЕМЕК е стара Българска дума или остатък от някакво чуждо влияние.
    Второ - Аз не изпитвам и не усещан никаква принадлежност към управляващите ни политици, държавни и общински служител и за това ми е обидно, че ме поставяте под общ знаменател.

    Може ли да ни споделите, Вие какво се опитахте да промените и отстоявате ли гражданската си позиция, винаги и когато трябва, за да промените текущото състояние.

    ...Мислят ли уважаваните модератори, че би било интересно да се пусне тема от сорта "Устояване на гражданска позиция и изразяване на недоволство", за да видим, кой къде се намира и достойни ли сме да се наречем БЪЛГАРИ (все пак след 2 дни имаме Национален празник).
    Имаш пълното право да я пуснеш.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Я дай дефиниция на думата "субсидии".

    Ако става въпрос за проекти ( от рода на Сапард) за изграждане на пчелин или пчеларска база с обурудване, които задължително да са за юридически лица с определен капацитет и задължение проека да съществува поне 5 години. Да има и определен брой наети работници съм за.


    Но за раздаване на пари на (калпак) кошер или всевъзможни други, деминимис и т.н. съм твърдо против. Защото това води само до подържането на някакви живи бройки и нищо повече. Няма реална селекция, не се гонят по-добри резултати, не се бракуват болните и недъгавите, само заради едните пари. Това вреди на целия сектор.
    След седем страници изписани с общи приказки и декларации от вида "Аз съм за субсидиите" и "Аз съм против субсидиите" трябва да се върнем тук. И някой да се заеме с анализа за какви субсидии през този програмен период става дума, каква е тяхната цел и смисъл, от къде идват парите и какъв ефект се преследва с тяхното даване от страна на държавата. Вземете и анализирайте НПП точка по точка. Там е зарито кучето. Директни субсидии от ЕС за пчеларството НЯМА. Има ПРСР, но това е друга бира. Де минимис не е субсидия, а помощ от държавата за покриване на определени загуби.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Колега, имаш пълнотоправо да се обиждаш от каквото сметнеш за обидно! Но това няма да промени фактите!
    1. Само си припомни опитите за протести от пчеларски организации, смешна работа, 10-20 човека на протест! /тука да отбележа че и аз не съм присъствал, причина: не съвпадане на позиция!/
    2. Липса на единна позиция по развитието на сектора от страна на десетките пчеларски организации и "вождове" !
    3. Пълната мъгла по раздаването на каквито и да е средства и липса на какъвто и да е контрол по тези давания!
    4. Ако пак се чустваш обиден, върни се на т. 1
    Искам да кажа, че затова положение в сектора сме си виновни НИЕ И САМО НИЕ, както и за батака в цялата Държава!

    Сега по твоите точки:
    1. Много думи са заимствани от Турски, Руски, Френски, Английски и т.н.
    Справка в нета: https://rechnik.chitanka.info/w/%D0%...BC%D0%B5%D0%BA /Турцизъм/
    2. Колега къде беше по изборите, гласува ли? Как да не си съпричастен със управлявашите, та те са Българско правителство, одобряваш или не тяхната политика, те са лицето на България!
    3. Да колега, отстоявам винаги когато мога гражданската си позиция, ходя по протести на които смятам че са моя протест, а не по партийни и други линии, стремя се винаги когато видя повод да показвам на четирите си деца си че сме Велик и силен народ, с корени толкова далече в миналото, че е трудно да се проследят!
    Този пост е редактиран от nikawr; 20.09.2017 в 13:26.

  9. #69
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    131
    Пчеларски район
    там край реката
    Субсидирането в нашата държава изкривява производството. Щом се удари тъпана че дадена земеделска ще се субсидира или подпомага от държавата, изкупвачи търговци и всякаква сволоч която е следващото звено след производителя бие балтията на производителя като срива изкупната цена. Мотивът им е, че ЗС/ЗП ще вземат да станат по богати. Така че аз съм ТВЪРДО ПРОТИВ всякакви мерки и всякакви субсидии в нашата държава. Мерките и схемите за субсидиране фактор за надуване на цени на техника у нас и сриване на изкупни цени.
    А пропо в България не се ли възприеме кооператива като начин на обединение на дребните просто нямаме шанс самостоятелно да се развиваме. Но това няма как да стане щото винаги ще има зрънца от типа селски тарикат.

  10. #70
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Не съм чул зърнопроизводител да не иска субсидия,а повечето пчелари май са за

 

 
Страница 7 от 24 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •