Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Колко са вашите загуби през зима(2014-2015)

Гласували
180. Не можете да гласувате в тази анкета
  • 0%

    91 50.56%
  • 10%

    50 27.78%
  • 20%

    16 8.89%
  • 30%

    11 6.11%
  • 40%

    6 3.33%
  • 50%

    3 1.67%
  • 60%

    2 1.11%
  • 70%

    0 0%
  • 80%

    0 0%
  • 90%

    0 0%
  • 100%

    1 0.56%
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 111
  1. #51
    Излязоха,церана

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Колега ,благодаря за отговора.Още едно извинение -ама за кой регион става въпрос? Въщност ,да видях.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    В Царево говорих с колега,от 100 бр загинали 50,изпратил в лаборатория за иследване.Отговора бил,опаразитени с акар и натровени.От какво натровени?
    Нямало точен отговор,все пак около пчелина в гората никой не пръска,но така и нямало точен отговор от лабораторията.

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В Царево говорих с колега,от 100 бр загинали 50,изпратил в лаборатория за иследване.Отговора бил,опаразитени с акар и натровени.От какво натровени?
    Нямало точен отговор,все пак около пчелина в гората никой не пръска,но така и нямало точен отговор от лабораторията.
    Първо са били много опаразитени - бездействие. След това от прекомерното действие с препарати, с цел спасяване - натровени.

  5. #55
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    В Царево говорих с колега,от 100 бр загинали 50,изпратил в лаборатория за иследване.Отговора бил,опаразитени с акар и натровени.От какво натровени?
    Наистина би било добре, ако може, да се узнаят точно думите от лабораторията, избягвайки грешки при превода за да се опитаме да разберем какво точно са имали впредвид, вместо да гадаем за възможните диагнози.
    Напр., натравяне на хемолимфата е нещо съвсем различно от натравяне от пестициди.
    А щом в лабораторията са засекли нещо (най-накрая!), значи би трябвало да могат да кажат какво точно е.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Наистина би било добре, ако може, да се узнаят точно думите от лабораторията, избягвайки грешки при превода за да се опитаме да разберем какво точно са имали впредвид, вместо да гадаем за възможните диагнози.
    Напр., натравяне на хемолимфата е нещо съвсем различно от натравяне от пестициди.
    А щом в лабораторията са засекли нещо (най-накрая!), значи би трябвало да могат да кажат какво точно е.
    Но не са казали,писменно са отговорили,акар и натравяне без да уточнят от какво.Човека се чудеше от какво може да е,дори споменна да не е киселинен дъжд,но истината е,че и той гадаеше.

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Миналата пролет направих отводка от единствения ми кошер. След около месец кошера се рои. Успях да хвана рояк / мисля, че беше втори /,
    бях до кошера когато излизаше.
    Лятото дъжда не спря да вали, времето беше хладно, в следствие на което /а и моя грешка че ги оставих на мрежа в това дъждовно време/
    трите вече кошера не се развиха добре. Есента бяха слаби, но с много мед за зимата. Рояка беше най слаб и очаквах да умре.
    Въпреки това опаковах кошера с 3см. фибран и го оставих. В началото на февруари им сложих питки, времето беше топло, кълбата бяха разпуснати и за мое учудване рояка беше най-силен.
    Днес времето е топло, пчелите и от трите кошера летят и носят много прашец. Летежа на пчелите от кошера с рояка е най интензивен.
    Мисля, че прескочиха зимата. Преди седмица пак им сложих питки и от средата на март мисля да почвам със сироп.
    За сега загубите в скромния ми пчелин са 0%.

  8. #58
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Есента бяха слаби, но с много мед за зимата. Рояка беше най слаб и очаквах да умре.
    Въпреки това опаковах кошера с 3см. фибран и го оставих. В началото на февруари им сложих питки, времето беше топло, кълбата бяха разпуснати и за мое учудване рояка беше най-силен.
    Днес времето е топло, пчелите и от трите кошера летят и носят много прашец. Летежа на пчелите от кошера с рояка е най интензивен.
    Мисля, че прескочиха зимата. .
    Това само показва колко важна е младата майка за успешно презимуване . Сигурно и времето малко им е помогнало , но във всяко нещо което правим с много желание успяваме и с щипка късмет. :-)

  9. #59
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    В Царево говорих с колега,от 100 бр загинали 50,изпратил в лаборатория за иследване.Отговора бил,опаразитени с акар и натровени.От какво натровени?
    Нямало точен отговор,все пак около пчелина в гората никой не пръска,но така и нямало точен отговор от лабораторията.
    Само да попитам,имам претенциите да познавам проблема в Царево доста от близо а и голяма част от пчеларите,та ми обягва въпросни пчелар и дадените от него проби.И на въпроса били ми казал как се казва,ако сметнеш може и на лични.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  10. #60
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ...............................................
    А щом в лабораторията са засекли нещо (най-накрая!), значи би трябвало да могат да кажат какво точно е.
    Най- накрая думата ще е има лабораторията при г-жа Гургулова НО не и от въпросната проба за която казва Тарту.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •