Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 117
  1. #101
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2011
    Мнения
    248
    Ротация на корпусите се прави, напролет според нуждите на семейството и времето на настъпване на пашата. Корпуси не се ротират по график или брой пъти. Магазина се слага отдолу за съхранение през зимата (ако нямаш склад). Други го слагат отдолу с извстно количество мед и пчелите го вземат и го местят, което ги подсилва. Това се прави също с определена цел, с която трябва да си наясно преди да го правиш. Прочети тази тема: http://pchelari.com/forum/viewtopic.php?t=2673

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    11.01.2013
    Мнения
    26
    Благодаря ти колега .Нея бях видял тази тема .

  3. #103

  4. #104
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Георгиев - ingivo Виж публикацията
    Тия шпилки ме пребиха

  5. #105
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Искам да се допитам до колегите които работят с кошера на Гърдев-понеже кошера е главно за събиране на прашец и за по-слаби от към мед райони, как се представя в райони с много мед, в смисъл минуси? И възможно ли е да вадим и мед и прашец едновременно на макс?

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Като знам раьона ти ,може повече от на макс да се получи при тебе,мисля ,че при теб с 2корпоса и 2 магазина ще е по правилно да се работи.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    С този кошер може да се работи във всички райони. В медоносните райони 2 корпуса и 2 магазина са прекалено малко. Окомплектовай го поне с 3 корпуса и 3 магазина, за да няма изненади...
    Working....

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Благодаря за мненията макар и с голямо закъснение. Заселих 5бр от въпросната с-ма и тази година ще експериментирам, за да добия представа в коя конфигурация добивите ще са най-добри. Двуумя се дали да използвам хан. решетка.Теорията казва, че е по-добър вариянт да се използва, но много пчелари твърдят, че се явява пречка за пчелите и те не работят добре. Но като цяло мисля за догодина, семействата да ги прехвърля в този вид кошер и това да е моята система занапред. В новите кошери нямам все още топла хранилка, но до есента когато вече ще имат, ако се налага ще бъдат на сироп

  9. #109
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев Виж публикацията
    Благодаря за мненията макар и с голямо закъснение. Заселих 5бр от въпросната с-ма и тази година ще експериментирам, за да добия представа в коя конфигурация добивите ще са най-добри. Двуумя се дали да използвам хан. решетка.Теорията казва, че е по-добър вариянт да се използва, но много пчелари твърдят, че се явява пречка за пчелите и те не работят добре. Но като цяло мисля за догодина, семействата да ги прехвърля в този вид кошер и това да е моята система занапред. В новите кошери нямам все още топла хранилка, но до есента когато вече ще имат, ако се налага ще бъдат на сироп
    Работя само с такива кошери. Районът ми е на 10-12 км. на север от Враца, като изкарвам на липа в масив на около 5 км. от пчелина. От началото на м. май кошерите са в конфигурация: дъно с прашецоуловител (поставен още при цъфтежа на овошките) - корпус ЛР (плодник) - Ханеманова решетка - магазин (ДБ) замеден - корпус ЛР - корпус ЛР - Снелгрова дъска - корпус ЛР с тазгодишна отводка. Преди липата (около 7-8 юни) отводката с тазгодишната майка се поставя на дъното, а корпусът със старата майка се качва над Снелгровата дъска (може да се ползва като помощно с-во, или да се сложи на ново дъно като самостоятелно с-во).Във всеки момент при нужда мога да реагирам с поне 1 корпус ЛР и 1 магазин ДБ. Вчера цъфна акацията (не е много, но в добри години пуска), глогът още цъфти...Ако тази информация е полезна на колегата Станчев, ще се радвам. Винаги мога да споделя опит, но...рядко влизам в този форум (а толкова го обичах).
    Working....

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Винаги мога да споделя опит, но...рядко влизам в този форум (а толкова го обичах).
    И защо не влизаш? Влизай - голяма работа, че комарите ти хапят ушите. Почесваш се по .....ушите и продължаваш да споделяш опит и да обичаш форума. Напротив, сега трябва да го обичаш повече от всякога.

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •