Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 18 от 36 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 171 до 180 от общо 353
  1. #171
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    В статията говорят за скрити чипове в рамките и кошерите. Май това е моята идея, и тя вече е стигнала до доста високо ниво. Ако повече пчелари направят като мене и започнат да крият чипове в кошерите и в рамките си, тогава може би крадците най-после ще се озаптят.
    Чудно, ама ще трябва да има финансиране по програми и за това.

  2. #172
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Чиповете са много евтини. Ако се купуват на едро, себестойността им е под 20 стотинки на бройка. За един корпус с рамки - 2 лева, а за един цял кошер - 4-6 лева. Това е смешна цена и всеки може да си я позволи. Въпроса е, че никой нищо не прави, и чак когато му откраднат някой кошер, чак тогава надава вой до небесата и веднага започва да търси вината в някой друг, а не в себе си. Държавата му виновна, законите виновни, политическата система виновна, циганите виновни, субсидиите виновни, дори и Матеев е виновен (вижте старите постинги от пролетта на миналата година).

    А когато му зададат въпроса "Ти какво направи, за да си защитиш кошерите?" отговора е пълно мълчание, тоест нищо не е направил.

    Аз, за разлика от повечето пчелари, ясно и точно осъзнавам в какъв жесток свят живеем. Има крадци, има мошеници, има и много-много други несправедливости. И всичките те са ФАКТ, който не може да бъде премахнат. Това са си дадености, с които просто трябва да се съобразяваме. И вместо да търсим вината за всичко това в другите, не е ли по-добре да я потърсим в себе си? И да запретнем ръкави, да повикаме неволята, и сами да си разрешим проблема. Вълкът му е дебел врата, защото сам си търси и си лови плячката. Вълкът не се оплаква на мечката, че е останал гладен. Така трябва да е и със нас. Ако ние самите не предприемем мерки за защита на нашите собствени кошери и пчелини, НЯМА КОЙ ДРУГ ДА ГО НАПРАВИ !!!

    Форумът е пълен с идеи и напътствия КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ, за да се защити един пчелин от посегателства върху него. Въпросът е колко хора са си мръднали пръста, за да направят нещо по въпроса? Или си мислят, че точно на тях няма да се случи? Ха-ха .... И като се случи - вместо да запретнат ръкави и да си поправят грешката, започват да ТЪРСЯТ ВИНАТА В НЯКОЙ ДРУГ, а не във себе си. Странно нещо е човешката психика ......

  3. #173
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    [QUOTE=Mateev;35000]Чиповете са много евтини. Ако се купуват на едро, себестойността им е под 20 стотинки на бройка. За един корпус с рамки - 2 лева, а за един цял кошер - 4-6 лева. Това е смешна цена и всеки може да си я позволи. Въпроса е, че никой нищо не прави, и чак когато му откраднат някой кошер, чак тогава надава вой до небесата и веднага започва да търси вината в някой друг, а не в себе си. Държавата му виновна, законите виновни, политическата система виновна, циганите виновни, субсидиите виновни, дори и Матеев е виновен (вижте старите постинги от пролетта на миналата година).

    Матеев, дай малко повече информация за тези чипове, ако те ти решават всички проблеми с кражбите, наистина цената е смешна!

  4. #174
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Бях споменал преди няколко дни в темата за цената на меда, че от различни източници вече се чува идеята за чиповете. Първоначалната идеята е категорично на Матеев и ми е много интересно как лично съм обяснявал на някои хора за какво иде реч и те са подминавали с лека ръка и след време идват дами обясняват какво страшно технологично чудо можем да ползваме за защита. Точно този психологически фактор имаше идея Матеев да ползваме и за вдигане на цената на меда. аз съм силно обнадежден, че идеята ще се превърне в държавна политика и ще има истински контрол.

    За повече инфо за чиповете може да се разгледа тук http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=351&page=12

    Мисля че е редно да има отделна тема за това и да започне с наличната информация до момента. Просто да се копира и се открие нова тема с нея. Ако на някой модератор му се поиграе .......
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 26.02.2014 в 08:20.

  5. #175
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Идеята за чиповете и електронния регистър все пак заинтигува представителите на европейските институции, които бяха на срещата в София през ноември. Матеев изготви подробна концепция за тези неща и беше изпратена в Брюксел. Идеята беше тази концепция да се развие и да се облече в регламент важащ зацелия ЕС. Друг е въпроса, че на евро чиновниците не може да се има доверие.

  6. #176
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Идеята за чиповете и електронния регистър все пак заинтигува представителите на европейските институции, които бяха на срещата в София през ноември. Матеев изготви подробна концепция за тези неща и беше изпратена в Брюксел. Идеята беше тази концепция да се развие и да се облече в регламент важащ зацелия ЕС. Друг е въпроса, че на евро чиновниците не може да се има доверие.
    Интересно се получава! Защо след като Матеев е изготвил такава концепция, аз нищо не знам за нея и трябваше и аз да правя такава и да я пращам на Мария Габриел? Не беше ли по-редно да се обединят двете концепции и да има единодействие?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #177
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Наистина интересно се получава................?какво става?
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #178
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И аз сега разбирам, че и друг е правил концепция...........
    Няма значение, предполагам че и двамата сме писали подобни неща, защото разсъждаваме по един и същи начин. Моята концепция я поиска Бонев и аз я пратих на него.

    Между другото Ганчо Ганев също е с претенции за авторство на тема ПЧЕЛАРСКИ РЕГИСТЪР. Даже според неговите хвалби е успял в закона за животновъдството да прокара подобен член. Не съм проверявал за какво точно става въпрос, но ако утре наистина един регистър стане факт, вероятно всички вождове ще започнат да се бият в гърдите с него - ха-ха.....

  9. #179
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Абе станалото, станало. Дано има полза.
    Ще ти пратя това което писах на мейла, виж дали ще можеш да извлечеш някоя идея и пак да я пратим към евродепутатите. Те сега ги тресе предизборна треска и всяка нова идея им иде добре за да се поизфукат.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #180
    Потребител
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    58
    добра новина крадците на 88 кошера от село калина добричко са хванати .евала на полицията .криминално проявени задържани за постоянно.организирана група .и пак от каварна.ако и съда си свърши работата както и полицаите -евала

 

 
Страница 18 от 36 ПърваПърва ... 8161718192028 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •