Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 100 1231151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 991
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    ЦЕНТРОФУГИ

    Центрофуженето става със специални центрофуги за мед, които биват главно два типа: хордиални и радиални. При хордиалните центрофуги питите се поставят хордиално, а при радиалните — радиално спрямо централната от на въртящия се кош. У нас са разпространени хордиалните центрофуги, в които се поместват 3 или 4 плодникови пити или двойно по-голям брой магазинни пити.

    В тази тема предлагам да се дискутират всички въпроси свързани с тази неразделна част от пчеларския инвентар.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Когато ми подариха трите семейства си закупих хордиална центрофуга от неръждавейка за три ДБ рамки и шест магазинни.Закупих я от един стар пчелар отказал се от пчеларството поради напредналата си възраст.Цената и беше 100лв. и е в отлично състояние. На този етап ми върши чудесна работа.Успех на всички.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    23.11.2010
    Мнения
    3

    питане

    Здравейте колеги работливи пчелари ! Казвам се Георги .От Бургас съм. Моята центрофуга е от поцинкована ламарина и вече много се окисли , та ако някой знае дали по нашия край има цех за поцинковане ще съм му много благодарен .Може да се обади във форума или на Емейл адрез: g_s_petkov@mail.bg

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Колега,реставрирането не ти върши работа.Намери си центрофуга но да е от алпака/неръждавейка/

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    13.10.2010
    Мнения
    38
    а можеш да си направиш центофуга. имам познат който си закупи листи нераждавеика и използа части от старата.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    23.11.2010
    Мнения
    3
    Благодаря ви колеги !И аз си мислих за нераъждаема центрофуга , но смятах ,че тази можех да я ползвам още но уви....

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2010
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    с.Генерал Инзово,обл.Ямбол
    Предстои ми закопуване на центрофуга и бих искал да споделите мнения за центрофугите на LYSON.Някой поръчвали ли е центрофуга директно от пройзводителя.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Освен на Лизон, мен ме интересуват и тези на Лега. Автоматични, с 8-12-16 рамки!
    Working....

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Освен на Лизон, мен ме интересуват и тези на Лега. Автоматични, с 8-12-16 рамки!
    Колега, каква е тази автоматична центрофуга?

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от ivandespotov
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Освен на Лизон, мен ме интересуват и тези на Лега. Автоматични, с 8-12-16 рамки!
    Колега, каква е тази автоматична центрофуга?
    Имам предвид с ел.двигател и задване на параметрите!

 

 
Страница 1 от 100 1231151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •