Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Колко кошера да има в един имот в населено място

Гласували
172. Не можете да гласувате в тази анкета
  • До 10

    13 7.56%
  • До 30

    21 12.21%
  • До 50

    29 16.86%
  • До 100

    45 26.16%
  • Неограничен брой

    64 37.21%
  • Да няма кошери в населените места

    0 0%
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 70
  1. #1

    Колко кошера да са допустими в 1 имот населено място

    Понеже за пореден път се чака, някой друг да свърши работата, аз ще пусна тази анкета.

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    17.01.2013
    Мнения
    85
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Понеже за пореден път се чака, някой друг да свърши работата, аз ще пусна тази анкета.
    ТОВА ГО ПИШЕ В ЗАКОНА ПО ПЧЕЛАРСТВОТО!!!
    Моля администратора да изтрие темата с мотив за провокативна и противозаконна!

  3. #3
    Добре де, не съм формулирал правилно въпроса. Идеята е каква е нагласата на отглеждащите пчели. Поне няколко човека искаха такава анкета, но никой от тях не я пусна.
    Темата не е противозаконна, защото с нищо не нарушава закона.

    И да, провокативна е. Искам да провокирам хората да си кажат мнението по въпроса. Та току виж, може да се окаже, че закона трябва да се промени. Нали това го позволява "демокрацията".

    П.С. Лично аз съм гласувал с отговор до 30, макар да смятам, че и толкова са много.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от динев Виж публикацията
    ТОВА ГО ПИШЕ В ЗАКОНА ПО ПЧЕЛАРСТВОТО!!!
    Моля администратора да изтрие темата с мотив за провокативна и противозаконна!
    Това е анкета, в която се пита: "КОЛКО КОШЕРА ДА СЕ ДОПУСКАТ В ЕДИН ИМОТ В НАСЕЛЕНО МЯСТО?", такова ограничение или регулация въобще не съществува в сега действащият закон за пчеларството. В наредбите има някакви изисквания които БАБХ би трябвало да прилага - 5кв/м на пчелно семейство. Друг е въпроса, че във всяка област БАБХ прилага наредбите и законите по "свой си начин", а някъде и общинските съвети проявяват своеволия с ограничаване броя на пчелните семейстма в населените места.
    А, относно призива ти да се трие темата, то невиждам никакви основания администратора да трие тема/анкета на модератор...

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Според мен коректно ще бъде да има отговор: запазване на съществуващото положение.Не вярвам някой ,който гласува :неограничен брой ,да има идея за 1000-2000бр.Освен това как се решава въпроса? Каква ще е разликата 30-50 или 50-100?

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    А, и щом претендираш за демократичност, и имаш в анкетата едната крайност - неограничен брой, то трябва да фигурира и другата крайност - "нула"?!?

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Мисля,че това е относително понятие,зависи от населеното място/има села изоставени,като Бейрудски преградия/там може неограничени количестви,но в гъсто населените места и 2 да сложиш може да си имаш разправия!На един приятел направих 2 отводки сложи ги в голямо село,комшиите наметиха начин да ги отровят щот като махали с мотиката и ги жилели.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Сложни са междусъседските отношения...

  9. #9
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    А, и щом претендираш за демократичност, и имаш в анкетата едната крайност - неограничен брой, то трябва да фигурира и другата крайност - "нула"?!?
    Абсолютно си прав. Мой пропуск. Нека админа добави още един възможен отговор - 0.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Струва ми се ,че тази анкета не е за пчеларите,ако е за тях формолировката може да бъде няколко вариянта:КОЛКО ПЧЕЛНИ СЕМЕЙСТВА/ПЧЕЛИНА/БИХТЕ ИСКАЛИ ДА ИМА/МОЖЕ ДА ИМА/В НАСЕЛЕНОТО МЯСТО КЪДЕТО Е ВАШИЯТ ПЧЕЛИН,сегашната е по скоро за жителите на населеното място

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •