Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 72
  1. #61
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Nikoletakat Виж публикацията
    Наскоро си купих ментов и мурсалски мед от една пчелна ферма от Триград, но меда от мента нито е с зеленикав оттенък нито е като на todor.mitkov. Моя има светло жълт цвят и е ситно кристализиран. Обаче като го копувах ми казаха че е от бяла мента не знам каква е разликата с тази дивата мента която сте наснимали в форума.
    Коя е фермата и може ли контакт за връзка, че ми се иска да го опитам този ментов мед?
    Медец

  2. #62
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Коя е фермата и може ли контакт за връзка, че ми се иска да го опитам този ментов мед?
    http://www.bggreenstars.com/index.ph...duct&id_lang=1

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Леден съм като го видя тоя буркан със стрък мурсалски чай.
    Опитвал ли си го този ментов мед?
    Медец

  4. #64
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Леден съм като го видя тоя буркан със стрък мурсалски чай.
    Опитвал ли си го този ментов мед?
    Може и ти да си го опитвал. Двете растения се развиват по едно и също време и на едни и същи места. Едното обича влажни до мочурливи места, а другото от мочурливи до блатисти места и затова се засичат. В някои години преобладава единия вид, а в други другия. Но в меда има винаги и от двата. Та извода е, че и ти си го опитвал.

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Може и ти да си го опитвал. Двете растения се развиват по едно и също време и на едни и същи места. Едното обича влажни до мочурливи места, а другото от мочурливи до блатисти места и затова се засичат. В някои години преобладава единия вид, а в други другия. Но в меда има винаги и от двата. Та извода е, че и ти си го опитвал.
    Имах предвид този мед от линка, че уж по баирите на Триград много мента имало ама кошери само на 1 място видях и то 40+ примерно.
    Иначе аз както се съмнявах в ментовия мед така тази година и при мен се появи нещо подобно и на послевкус се усеща мента.
    Медец

  6. #66
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Имах предвид този мед от линка, че уж по баирите на Триград много мента имало ама кошери само на 1 място видях и то 40+ примерно.
    Иначе аз както се съмнявах в ментовия мед така тази година и при мен се появи нещо подобно и на послевкус се усеща мента.
    Да. Разбрах какво ме питаш, но не. В меда могат да се появят такива ментови нотки защото има много видове растения които имат такъв аромат. Стига да са на по - големи площи за да се усети.

  7. #67
    Мен пък ме изкефи този от бор и дива ягода. Само не разбрах от черен или бял бор е?

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Мен пък ме изкефи този от бор и дива ягода. Само не разбрах от черен или бял бор е?
    Аз си правя сам тези медове, като на 100-150гр мед "Букет" добавям по една капка натурално етерично масло от мента или мащерка или лавандула. Следва активно и продължително бъркане! С маслото от бял бор резултата не е особено сполучлив (поне според моя вкус).
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #69
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Аз си правя сам тези медове, като на 100-150гр мед "Букет" добавям по една капка натурално етерично масло от мента или мащерка или лавандула. Следва активно и продължително бъркане! С маслото от бял бор резултата не е особено сполучлив (поне според моя вкус).
    А така, научи и най - простите как да ни подливат вода. И аз знам много неща как се правят, но си мълча. И преди ти правих забележка точно за това. После другите му виновни, че го не искат във форума. Ако си с нас, то бъди с нас, ако не си.....какво правиш при нас?

  10. #70
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Мен пък ме изкефи този от бор и дива ягода. Само не разбрах от черен или бял бор е?
    В този от бор ли е, ела ли е, хвойна ли е, може и да има нещо истинско, че от Ягодина си взех подобен. Бабата беше пчеларка или поне помощничка, кошерите в двора, заведе ме до стаята с центрофугата и бурканите, опитах го и си взех.
    Медец

 

 
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •