Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 75 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 747
  1. #401
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Това е, решили са хората и няма отърване.Май не са чели становището на КБП.

    Може и да са го чели но им е през ...... защото не носят персонална отговорност... и никога няма виновни...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #402
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Може и да са го чели но им е през ...... защото не носят персонална отговорност... и никога няма виновни...
    Добре де, как ще гарантират здравния статус на пчелите и производните им? Когато всичко около тях е отровено? Води, почви, въздух, че и пчеларите са с отровени нерви?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #403
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца

  4. #404
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Пчеларите бяха първи! През Септември!

  5. #405
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Е нали пчелите не са животни и съответно ние не сме животновъди или това е само когато ни изнася?

  6. #406
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Според мен изгоряха мошениците в подвижното пчеларство и тия по програмите които местят кошери при проверка с тая промяна,но пак оставиха вратичка табелката да е на капака.Това от дясната страна на капака как го разбирате?Като си зад кошера дясно или пред кошера като погледнеш дясно?Ами ако имаш кошери с два отвора отпред и отзад къде трябва да се сложи табелката?

  7. #407
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Като четох проекта имам чувството че е писан за определена фирма , сега очаквайте табели по 30ст. Четели форума интересували се от мнението на пчеларите .... Изобщо на никой не му пука за десет човека дето пишат някъде си и докато няма някаква национална организация със сериозно лоби не табелки ми утре може и да искат да тичаме до някоя институция за всяко снесено яйце .

  8. #408
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    ...и докато няма някаква национална организация със сериозно лоби не табелки ми утре може и да искат да тичаме до някоя институция за всяко снесено яйце .
    За да има такава организация, то е необходима зад нея да застанат много на брой хора(пчелар) и да я подкрепят, и то не само на приказки и обещания по форуми и фейсбуци ами с реални действия като реално участие в евентуален протст - спомнете си какво се получи на предният протест миналата година за изнасянето на кошерите от населяните места, вярно че беше сред лято ама хиляди обещаваха, а на протеста само една шепа хора.
    Отговори си първо на въпроса - ти какво си направил за сектора или за някоя организация, членуваш ли в такава, симпатизираш ли на някоя?!? - отделил ли си 2-3-5 минути да си попълниш заявление за членство в някоя....?!?
    Ама, ще го разберат всички, които си седят посивно и само гледат сеира на някой които се опитват да свършат малко работа в полза на всички пчелари, че това сега с тия промени в Наредба 10 и вкарването на пчелните ни семейства във ВетИС, е само първата стъпка към необратимо(ако се приемат промените в наредбата) изнасяне на кошерите от населените места в следващите няколко години. И, не се ли вземат мерки то това "ИЗХВЪРЛЯНЕ" на кошерите от населените места рано или късно ще се случи. А, мерки вероятно ще се вземат, протест ще се организира(може би), но въпроса е да бъде реално подкрепен на място - да, София ни е далече на всички, но сезона вече е такъв че нямаме толкова неотложна работа по пчелините и е време да си размърдаме малко задниците...

  9. #409
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Колко са на брой организациите в момента и какви са функциите им ?
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Отговори си първо на въпроса - ти какво си направил за сектора или за някоя организация, членуваш ли в такава, симпатизираш ли на някоя?!? - отделил ли си 2-3-5 минути да си попълниш заявление за членство в някоя....?!?
    Опитвам се да взема отношение по въпроси които лично мен не ме засягат но смятам за правилно и редно да е така. Помагам на хората в близкия си кръг както и те на мен . Това и според мен са най-силните организации . Бях се замислил за две организации но с времето и с действията им ме отказаха бързо . Доста пъти съм се наемал да изнасям инициативи на гърба си и не ме притеснява това , което всъщност могат да потвърдят само хора които ме познават .В тази сфера съм сравнително нов и гледам повече да чета и по-малко да говоря . И да ти кажа нещо ако от "долу"(обикновения пчелар) се вижда , че "горе''(организации,лидер и т.н.) всеки дърпа чергата към него си интереса на масата бързо застива .
    Поздрави !

  10. #410
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Ако приемат наредбата бъдете сигурни че всичко е на наш гръб, ще си платим марките, ще висим пред вратите и батака ще става по голям. Това че са маркирани говедата и овцете да не би да реши проблема. Който си прави далаверите пак си ги прави. За съвестния данъкоплатец остават само главоболията. Друго също знам, че до края на следващата година от БАБХ ще поискат паспорт на всяко семейство. Сметки са направени, минимум по 2лв, не е важно кому е нужен паспорта, важно е да се прибират парите.
    Паспортите на говедата са пълна глупост но ги искат, като го загубиш повторно вадене вече е 10лв. Тръгнем ли веднъж по тази пътека отърване няма, с едната ръка ти дават две левчета а с др. взимат три.
    Говедовъдите ги измислиха как да не им дават субсидии в следващите години. Който не отговаря на чл 137 от наредба 44 е само за лична консумация. До като се усетим и нас ще измислят, тази държавна бюрокрация няма милост. Вадят хляба от устата на децата ни.
    Не сме ли единни и да подкрепяме хората жертващи време и усилия за благото на отрасъла тежко ни.

 

 
Страница 41 от 75 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •