Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 63 от 64 ПърваПърва ... 135361626364 ПоследнаПоследна
Резултати от 621 до 630 от общо 640
  1. #621
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Благодаря за отговора господин Цонев.Както казах не познавам господин Михайлов,но се радвам , че споделихте вашето мнение за него.Благодаря и на господин Бонев за разясненията относно организацията .
    По отношение на редуциране броя на кошерите в населените места е доста трудно да се определи някаква граница,дори е невъзможно.Има пчелари с по 5 кошера,които се явяват пречка за съседите си,има и такива с по 150-200 кошера , които на никого не пречат.Ако тръгнем да правим пазарлъци с министерството на земеделието примерно за 50 кошера,каква е гаранцията,че утре министерството няма да поиска от нас да си намалим пчелните семейства в дворовете на 10, или въобще да ги махнем от там.Ако питаме не пчеларите за тяхното мнение,със сигурност масата хора ще кажат ,че е по добре в населените места да няма нито един кошер.
    Има много статии по вестниците как развитите държави гледат да стимулират развитието на пчеларството дори в големите си градове, като поставят кошери по покривите на административни сгради в самите центрове на градовете , а какво става тук , точно обратното.Не всеки има възможност да си премести кошерите на някоя нива или поляна,пък било той и с много кошери.Не можем да защитаваме интересите на тези с до 50 кошера примерно,а тези с по 100 нищо че са пчелари като другите,да се оправят както могат.Ами проблемът с кражбите.Тези на които не са им крали кошери все още не знаят за какво става въпрос.Познавам колеги , на които са им крали цели пчелини с по 50-60 кошера,разположени извън регулация.Лично аз досега се отървах само с един кошер и седем капака(нищо че пчелинът ми беше ограден ).При такова положение как да мисля къде е границата на компромис между пчелари и непчелари,при положение,че с това си изкарвам хляба или една голяма част от доходите ми са от пчеларство.В такова положение са и много други колеги.Толкова години е имало някакъв компромис и разбирателство между пчелари и непчелари,така и трябва да си остане според мен.Да ,имало е ужилвания,и вероятно ще ги има и завбъдеще,както има катастрофи,както има ухапвания от кучета и други неприятни неща , с които се сблъскваме.
    Господин Цонев сам предложи да се направи една анкета,да се види какво е мнението на членовете на федерацията относно намалянето на пчелните семейства в населените места.Може да се направи същата анкета и за всички потребители на форума,и да се видят какви са настроенията относно това.Дали да са 10-20-50-100 или без промяна към настоящият момент.

  2. #622
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ами нямам си познат и доверен редактор, на който да възложа списването на вестника. Иначе наистина купуването му не е лоша идея....
    Направи конкурс, все ще се намери човек който да се справя. Приблизително за каква сума става въпрос(за покупката на в. Пчели)? Може и повечко хора да се включат в покупката на части/дялове...

  3. #623
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    След написаното от Илия Цонев и Димитър Бонев, надявам се на сляпо поддържащите Мишо, вече да са им се изяснили доста неща за истинската му същност, въпреки че те тука неговите поддръжници са малко, но има една видинска групичка заблудени "глухи петли", с които практически е невъзможно да се води нормален разговор - въпреки че не се изявяват на страниците на форума, най-вероятно ще ги четат тези редове, но то да е трибуквен член да им го набиеш - ама то акъл, как да им го налееш в твъдите глави.

  4. #624
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Не давайте пари на тези мошеници. Ако купите в. *пчели* те на другия ден ще пуснат вестник *пчелите* и ще ги направите по-силни с вашите пари. Матеев ако направиш собствен вестник аз ще съм първият абонат.

  5. #625
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    .Ако питаме не пчеларите за тяхното мнение,със сигурност масата хора ще кажат ,че е по добре в населените места да няма нито един кошер.
    Със цялото ми уважение, но лично аз не мога да се съглася. В моя роден край, във всяка трета или четвърта къща има кошери. В повечето села, в които съм бил, положението е същото. Не знам как е при вас, но когато толкова голяма част от населението са пчелари, едва ли остава човек, който да няма роднина или приятел отглеждащ пчели.

    Идеята на Матеев в населените места да се отглеждат само кротки пчели (както е и във всички бели държави по света. Когато обществото има етични ценности, закон не е нужен.) изглежда доста разумна, ако искате да продължавате да си държите семействата в населените места. АКО пчелите ви нахапят или започнат да тормозят някого, повярвайте ми, това съвсем не е във ваша полза.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #626
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    След написаното от Илия Цонев и Димитър Бонев, надявам се на сляпо поддържащите Мишо, вече да са им се изяснили доста неща за истинската му същност, въпреки че те тука неговите поддръжници са малко, но има една видинска групичка заблудени "глухи петли", с които практически е невъзможно да се води нормален разговор - въпреки че не се изявяват на страниците на форума, най-вероятно ще ги четат тези редове, но то да е трибуквен член да им го набиеш - ама то акъл, как да им го налееш в твъдите глави.
    Искрене, стратегията на простака е да те принизи на неговото ниво и да те победи със опит. С каквото и някой да те е засегнал, моля те, не падай в неговия капан.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #627
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Камъните ти Дони са в моята градина. Този човек си позволи да нападне по грозен и не мога да намеря такава дума, начин цялото пчеларско дружество "АКАЦИЯ" Пловдив. Такава простотия в пчеларските среди не бях срещал. Естествено цялата тази омраза му е насадена от един човек, А сети се ако можеш как се казва.

  8. #628
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Благодаря за отговора господин Цонев.Както казах не познавам господин Михайлов,но се радвам , че споделихте вашето мнение за него.Благодаря и на господин Бонев за разясненията относно организацията .
    По отношение на редуциране броя на кошерите в населените места е доста трудно да се определи някаква граница,дори е невъзможно.Има пчелари с по 5 кошера,които се явяват пречка за съседите си,има и такива с по 150-200 кошера , които на никого не пречат.Ако тръгнем да правим пазарлъци с министерството на земеделието примерно за 50 кошера,каква е гаранцията,че утре министерството няма да поиска от нас да си намалим пчелните семейства в дворовете на 10, или въобще да ги махнем от там.Ако питаме не пчеларите за тяхното мнение,със сигурност масата хора ще кажат ,че е по добре в населените места да няма нито един кошер.
    Има много статии по вестниците как развитите държави гледат да стимулират развитието на пчеларството дори в големите си градове, като поставят кошери по покривите на административни сгради в самите центрове на градовете , а какво става тук , точно обратното.Не всеки има възможност да си премести кошерите на някоя нива или поляна,пък било той и с много кошери.Не можем да защитаваме интересите на тези с до 50 кошера примерно,а тези с по 100 нищо че са пчелари като другите,да се оправят както могат.Ами проблемът с кражбите.Тези на които не са им крали кошери все още не знаят за какво става въпрос.Познавам колеги , на които са им крали цели пчелини с по 50-60 кошера,разположени извън регулация.Лично аз досега се отървах само с един кошер и седем капака(нищо че пчелинът ми беше ограден ).При такова положение как да мисля къде е границата на компромис между пчелари и непчелари,при положение,че с това си изкарвам хляба или една голяма част от доходите ми са от пчеларство.В такова положение са и много други колеги.Толкова години е имало някакъв компромис и разбирателство между пчелари и непчелари,така и трябва да си остане според мен.Да ,имало е ужилвания,и вероятно ще ги има и завбъдеще,както има катастрофи,както има ухапвания от кучета и други неприятни неща , с които се сблъскваме.
    Господин Цонев сам предложи да се направи една анкета,да се види какво е мнението на членовете на федерацията относно намалянето на пчелните семейства в населените места.Може да се направи същата анкета и за всички потребители на форума,и да се видят какви са настроенията относно това.Дали да са 10-20-50-100 или без промяна към настоящият момент.
    Няма значение колко са кошерите, а на каква площ са поставени. Проблемите дойдоха от наши колеги, които на малко площ са поставили по - голямо количество пчели.



    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20130626-XYHSVSTSMNI-1372259061[1].jpg
Прегледи:      192
Размер:	424.1 KB
ID:	2657

  9. #629
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Има си наредби - 5 кв/м за пчелно семейства, БАБХ да следи за спазването им и да ги спазва.

  10. #630
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Има си наредби - 5 кв/м за пчелно семейства, БАБХ да следи за спазването им и да ги спазва.
    На снимката като гледам 5 - 6 семейства са ОК. Но ето заради такива колеги си патят другите. Имаше и друго видео на което са още по - нагъсто. Сори - не го откривам.

 

 
Страница 63 от 64 ПърваПърва ... 135361626364 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •