Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 40 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 393
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554

    КОШЕР - ФАРАР - МЕТОДИ ЗА ПЧЕЛАРСТВАНЕ

    Тук ще се пишат всички мнения свързани с кошери тип Фарар

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    23
    Насочил съм се към този модел кошери за сега. Моля някой, който работи с фарар да сподели колко корпуса ползва за плодник, как ги ротира през пролетта и есента, На колко корпуса ги зазимява и нещо друго полезно ако се сети. Благодаря.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    http://pchelari.com/forum/posting.php?mode=quote&p=4438 Колега , прочети това !

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    23
    Благодаря много за информацията. Наистина не се бях замислял над много от нещата, които си написал. Въпреки тези недостатъци съм готов да опитам, а ако не се получи поне магазини ще имам wink;

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    И аз така отначало мислех , че това е най-доброто и направх 2 бр. , но лично аз се разочаровах и сега имам магазини и рамки за 10тачетата ДБ . :D

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Здравейте колеги, аз пчеларствам от 15 години с кошери фарар 180 бр. и 9 бр. ДБ.Според мен ДБ е предназначен за пенсионери койта го имат като хоби пчеларството. Но аз моето хоби от ДБ кошери го превърнах в бизнес и разбах че с ДБ бизнес не може да се прави. Средният добив от ДБ за 2010 г. е около 28 - 30 кг. а при Фарар средният добив е 58 кг и по една отводка. Лесно се работи но е по-вече работата при Фарар. Но аз от работа не се плаша и за мен Фарар е най - добрата система кошери за бизнес.

  7. #7
    ANIBAL
    Guest
    Браво! Хайде сега сподели това, което правиш ти миличка.Има сред нас колеги ,които искат да знаят всичко съкровенно с тази система.Сподели, ако обичаш!!!

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Колега Желев искам да ви попитам коя е най-скъпата стока на света? Пчеларството си е цяла наука и е необходимо време и практика, а времето е пари.

  9. #9
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Колежке , прочети коментара ми за Фараровия кошер и щесе радвам да получа коментар от опитен колега , като теб ! Предварително благодаря !
    Невсичко с две бузи е лице !

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    http://pchelari.com/forum/posting.php?mode=quote&p=4438 Колега , прочети това !
    Да прочеетох го, относно мачкането на пчелите най-вероятно нещо не правите както трябва , защото ако мачках така пчели както вие описвате то нямаше да достигна тази бройка за две години. относно разширяването е много по лесно да завъртя корпуса на 180 градуса и да усвоят и останалата част на питите и когато корпусът има нужда разширявам с цял корпус отколкото да вадя пита по пита и при ДБ а при разширяването може да се използва като противороево мероприятие а и в началото на май когато има много нови пчели и няма достатъчно паша им исигурявам поле за работа като им давам цели 10 рамка с восъчни основи и така вече за акациевата паша го качвам като трети корпус .
    Относно складирането на медовите корпуси не се налага защото те зимуват при семейството и по този начин не се претеснявам да бъдат нападнати от молци и унищожени , не се налага третиране на рамките както при медовите корпуси на ДБ. И още много може да се говори относно ефективността и добивите при Фарар и все пак на мен ми е по лесно с Фарара и не се плаша от ротацията и отварянето на семейството за да проверявам тяхната работа как се движи. При ДБ ако чакаш да те поканят да отвориш кошера няма да се случи. А сега е преме за ракия със салата

 

 
Страница 1 от 40 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •