Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 64 ПърваПърва ... 12526061626364 ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 640
  1. #611
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Въобще има ли желаещи към поста на Михайлов....
    Някога имаше, но тогава той, по стар български обичай, сам го узорпира (или по-правилно е да го кажа - купи си го). А след нещата, които направи в последствие, то желаещи за членове няма, пък камо ли за поста му. Пловдивското дружество помнят историята по-добре от мен.

    Още повече за позицията на Г-н Цонев,от постовете на когото си извадих извода,че мисли повече за благото на обществото отколкото за пчеларите...
    То е едно и също. Съжалявам, ако още не сте го проумяли.
    Когато започнеш да "пречиш" на някой твой съсед, няма закон, който би могъл да те опази да не си преместиш кошерите.

    Аз мисля,че господин Матеев е изключително интелигентен човек,но вероятно и той допуска грешки.Лично на мен не ми хареса не много ясната му позиция относно изнасянето на кошерите от населените места(ако въобще това стои на дневен ред).
    А в протестната декларация на Ганчо каква беше неговата позиция? Да имаше критики против неговото становище? Аз не чух - значи сте съгласни.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #612
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2013
    Мнения
    9
    какво ще кажете за присъствието на младен котларски и неговият вестник в тази организация "НЕГОВИЯТ ВЕСТНИК-"ПЧЕЛИ"

  3. #613
    Потребител
    Регистриран
    03.11.2013
    Мнения
    73
    Уважаеми Крсимир,
    Бях учредител и член на УС на СБП и доопознах г-н Михайлов още по-добре, понеже го познавам отпреди. В теорията на управлението има някои основни принципи, един от тях е: "Силният ръкводител създава силен управленски екип". Това за съжаление не може да се каже за г-н Михайлов. Като им погледнете предложенията за промени в нормативанат уредба, ще разбрерте, че са както се казва "гола вода". Неведнъж от МЗХ им връщат предложения с мотив "потиворечи на нормативната уредба". От УС на СБП се чудят какво не е наред и отново го пращат в МЗХ. МЗХ отново им отговарят "потиворечи на нормативната уредба". Друг оснвен принцип от теорията на управлението гласи: "Доброто управление е разултат на добрите идеи". И тук г-н Михайлов удря на камък. Да знаете някакви негови силни идеи? Аз не знам нито една градивна и значима идея дадена от него. За справка вижте работната група за промени в Закона за пчеларството. Той е член на работната група, но защо е там и какъв принос има. За мен приносът му клони към нула. Той не е дал нито едно предложение. Питам тогава защо е там - само за да гласува ли. Г-н Михайлов е член и на работната група по Тригодишната пчелрска програма. Там са вземани немалко решения в ущърб на пчеларите, а г-н мИхайлов си мълчи и не предприема нищо за да защити пчелрското съсловие. Ето това е новият стар ръководител на "обединените " пчелари. Хората на ръководни позиции трябва да имат широк поглед към проблемите, да знаят как да ги решават с иновативни идеи. Твърдя, че г-н Михайлов страда от остър дефицит на креативност и иновативно мислене. Ръководител с такъв потенциал може само да осигури бяг на място. За неумението му да ръководи съм му казал лично в присъствието на друг пчелар. Така, че сега го казвам и във форума - за сведение. Никой не е длъжен да приема мнеието ми за истина от последна инстанция. Само наблюдавайте и ако имате набито око, здрав разум и безпристрастна оценка, скоро ще се убедите в моите думи.
    По отношение на моето мение за изнасянето на кошерите извън населените места, аз се постарех аргументирано да защитя идеята, кошерите да си останат в селищата. На обиколкса в цялата страна преди 2 години по темата "За пчелите и хората" една група посетихме многобройни пчелини. Само два пчелина от посетените от нас бяха с над 50 кошера в населено място. От друга страна ние пчеларите имаме своите интереси, които в известна степен влизат в противоречие с интерсите на хората живеещи в населените места. Според мен е нужно да се търси и намери пресечната точка на приемлив компромис пчелари - граждани непчелари. Да не забравяме, че нашите опоненти също си имат мотиви. Неразумно е да застваме в остра конфронтация с хората от населените места. Затова направих своето предложение, което поради краткото време не можахме да съгласуваме с членове на КБП, а и с други пчелари. Това е наш пропуск. Във форума получихме критични бележки, но не видях конкретни добри предложения за корекция на декларацията, която внесхме в МЗХ. Моля по-скоро дайте приемливо предложение за коригиране на внесената декалрация в МЗХ. Лесно е да се критикува, но който критикува е добре и да дава по-добро предложение, от това, което критикува. Желанието ни от УС на КБП е в максимална степен да защитаваме интерсите на пчеларите и ще положим усилия това да се случи.

  4. #614
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз лично си мисля, че Мишо Михайлов иска или не ще изиграе една много ПОЛОЖИТЕЛНА РОЛЯ, която ще спомогне за утвърждаването на конфедерацията.

    Защо мисля така?
    Към днешна дата алтернативите за обединение на пчеларите в България са две - или нашата конфедерация или набързо скалъпеното сдружение на Мишо. Някои хора вече избраха на чия страна да застанат, а другите в момента се оглеждат и изчакват да видят накъде ще духне вятъра. От днес нататък всяка една активност или пасивност на едната или другата организация ще бъдат актив или пасив за привличане на бъдещи членове. От днес нататък започват да ни сравняват за всичко, но ....... дали Мишо ще издържи на високите обороти, които ние мислим да наложим. Дали Мишо наистина е подготвен да се съревновава с нас? Вече вдигнахме летвата много на високо и иска или не - Мишо вече започна да играе по свирката ни. Например неговите хора го принудиха мандата му да е едногодишен и той го прие с кисела усмивка, но нямаше къде да отиде - ха-ха....... Другото - наложената от нас публичност вече започна да става СТАНДАРТ в българското пчеларство - вече всички събрания и важни срещи (наши и чужди) се снимат с камера и се публикуват в You Tube - ха-ха .....

    Та от днес нататък Мишо ще изиграе ролята на ЛОШОТО ЧЕНГЕ. Как другите пчелари ще разберат, че конфедерацията е по-добрата алтернатива, ако я нямаше лошата алтернатива със сдружението на Мишо. Той започна да се дъни още от самото начало - всички видяхте колко гафове, измами и закононарушения направи. И най-големия му гаф е именно СЪЗДАВАНЕТО НА НОВАТА МУ ОРГАНИЗАЦИЯ. Преди да я създаде около него витаеше някакъв ореол че може би наистина при него членуват много сдружения. Сега обаче истината блесна с пълна сила и вече се видя кой подкрепя Мишо. Ха-ха - направо ми е смешно, като гледам списъка му с учредители. Та ние на майтап имаме повече учредители от него, а ако включа и всички, които са ми писали мейл че искат да членуват, и Мишо направо се превръща в джудже спрямо нас - ха-ха....

    Има и още нещо - Мишо няма ресурсите, с които ние разполагаме, и които ще впрегнем в полза на конфедерацията. Мишо не може да генерира идеите, които при нас са в изобилие. Мишо няма потенциала, които ние го имаме скрит в нашите активисти. На фона на нашите действия и размах той ще изглежда само като бледо нескопосано подобие.

    Та искам да отправя към Мишо едно официално предложение. Сега е момента да преосмисли гафовете си и да избере една от двете алтернативи за собственото си бъдеще:
    1. Да влезе в конкурентна борба с конфедерацията, рискувайки да изиграе ролята на ЛОШОТО ЧЕНГЕ и с това да си срине имиджа и да загуби всичко постигнато до момента (ние естествено ще му помогнем).
    2. Да признае, че конфедерацията е над него, и да дойде да си подаде молбата за членство. Обещавам му длъжността КООРДИНАТОР на Софийска област и шансове догодина да влезе в управителния съвет и така да има шанса наистина да подпомогне пчеларството съобразно собствените си сили и способности. Това е единственият начин имиджа му да бъде съхранен и поне част от пчеларите в България да казват по една добра дума, когато чуят името му.
    Е след толко черни краски не само сега а и преди как може да му предлагате вече и пост.Или само и само да се влее в конфедерацията,след толкова вадене на кирливите му ризи как ще се гледате в очите или важното е да се набира членска маса и да се държи кокала.

  5. #615
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от юлката Виж публикацията
    какво ще кажете за присъствието на младен котларски и неговият вестник в тази организация "НЕГОВИЯТ ВЕСТНИК-"ПЧЕЛИ"
    Ами нищо - няма нищо лошо Котларски да застане зад Мишо и да му бъде официален вестник, но надявам се че и двамата не са забравили, че СИРЕНЕТО Е С ПАРИ. Мишо няма пари да си плаща на Котласки, а той доколкото знам здравата я е закършил финансово. Толкова много, че е готов да си продаде вестника. Ха-ха ... чак се чудя дали да не го купя или да ги оставя и двамата да потънат в калта.

  6. #616
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Е след толко черни краски не само сега а и преди как може да му предлагате вече и пост.Или само и само да се влее в конфедерацията,след толкова вадене на кирливите му ризи как ще се гледате в очите или важното е да се набира членска маса и да се държи кокала.
    Черните краски не съм си ги измислил - той сам си ги изпроси с действията си. Ясно е, че ако спре с гафовете - тогава няма да има за какво да го критикуваме. Ти сам видя как и мене ме изядоха с парцалите, когато допуснах грешка. При това положение защо да му спестяваме на Мишо горчилката? Нека да си я изпие до дъно, щом сам си я заслужил.

    Няма как - демокрацията и публичноста в българското пчеларство вече са факт както за мене, така и за Мишо. Ще трябва да се научим да живеем с нея, и да се стараем да правим колкото се може по-малко гафове.

  7. #617
    Наблюдател
    Регистриран
    20.11.2013
    Мнения
    9
    дай боже да купиш вестника барем на последната страница да има нещо ново

  8. #618
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ами нямам си познат и доверен редактор, на който да възложа списването на вестника. Иначе наистина купуването му не е лоша идея....

  9. #619
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от krasimir00 Виж публикацията
    Макар да членувам в областната организация на Михайлов в Шумен не го познавам лично,и добивам някакви впечатления за него предимно от написаното тук.Каква му е изгодата да стои на този пост пожизнено .За пари,за слава ? Въпросът ми е към господин Бонев,понеже той явно е по наясно с нещата.Въобще има ли желаещи към поста на Михайлов,понеже ако съдя по създаването на конфедерацията колко желаещи имаше за председателското място,ако и там нещата са същите нищо чудно човека да си остане там и пожизнено.
    За Даниела Челебиева също има негативни мнения,заради това,че подкрепя Михайлов.Ще кажа , че тази жена е направила страшно много за популяризирането на меда и пчелните продукти,и за сдружаването на пчеларите в областа.Ако не беше тя на областно ниво ,щяхме да сме една от онези организации без никаква дейност.В момента пчеларите се събираме на две места в града всяка седмица,гледаме филми на пчеларска тематика,изнасят се лекции,обменяме опит.Организират се фестивали на меда , посещения по детски градини,черпене на децата и въздрастните с мед.Всичко това жената го организира сама,понеже на никой от местните пчелари не му се занимава и не иска да си губи времето с подобни дейности.Имаше един момент в който Даниела искаше да се откаже от председателското място поради проблеми в семейството и,нямаше нито един желаещ да заеме мястото и,понеже когато стане въпрос за някаква отговорност или нещо да се свърши всеки се дърпа.Още повече,че за голяма част от мероприятията жената е давала от собствените си пари и мед,както е плащала от джоба си и пътните до София,за събрания,които би трябвало организацията да и поеме,но няма достатъчно пари.Така,че никой не изяви желание за нейния пост.Ако си мислите че тя има някаква лична изгода от всичко това , се лъжете.Познавам и нея и съпругът и и хората живеят съвсем скромно.
    Та понеже не познавам Михайлов,затова попитах дали е имало желаещи за неговият пост,защото за да бъдеш председател на пчеларска организация сигурно съвсем не е толкова розово и лесно и надали пращи от кандидати.Няма идеални хора,както и идеални лидери.Правят се грешки.
    Ще започна от зад на пред. С Даниела Челебиева сме имали много спорове, но винаги съм я уважавал като човек. Много пъти съм и оказвал макар и само логистична подкрепа в нейните начинания, споделял съм как ние в нашето дружество правим нещата и към какво да насочи вниманието си за да постигне успех за местните или регионалните проблеми. Споровете ми с нея са били от водената политика на СБП и ли по-скоро от липсата на такава и за това, че за да угоди на Михайлов върши нередни неща.
    Михайлов е човек с липса на потенциал да бъде лидер. Навремето, когато учредихме СБП, смея да твърдя, че съюзът е наша рожба, въпреки че не одобрявах избирането му за лидер, правих всичко възможно да помагам. И аз и Цонев и Симо Тодоров и още много други полагахме къртовски труд за да направим от тази организация тъй желаната обединена такава.Дори логото на организацията, колкото и да не е съвършено бе мое дело, че Михайлов започна да говори за едни 6-цифрени суми за направата му. Тогава седнах и разработих десетина варианта и УС избра настоящия. Обикаляхме по дружествата и използвайки личните си взаимотношения и авторитет, агитирахме колегите да се включат. СЪюза започна да набъбва от към членска маса, но трябваше да има и резултати. Гадното бе, когато колегите установиха, че целият труд, който полагахме отиваше в едно чекмедже в офиса на Михайлов. После Михаилов започна да се държи именно като вожд. Не се съобразяваше с решенията на УС, започна еднолично да взима решения, да проваля дълго уговаряни срещи с представители на управляващите тогава. Още тогава станах неудобен, защото задавах много въпроси за не свършената работа и защо нашият труд не е достигнал до местоназначението си въпреки че има решение на УС. Отговорите бяха все едни и същи -това решение не е целесъобразно. Голяма мъка беше да се работи и в Управителния съвет. Общо взето там бяхме трима срещу останалите(които между другото сега са в УС на новото обединение) Къртовски труд беше и от моя страна и от страна На Цонев и от Симо Тодоров да ги убедим, че трябва да се прави нещо да се преборваме за правата на пчеларите и т.н. Ако сте обърнали внимание, след като ние напуснахме , на сайта няма вече почти нищо.А последните две години абсолютно нищо.
    Най много ме вбеси пълната му безучастност при обсъждането на закона за растителна защита, тогава неговият заместник ни потърси за да сътворим някакви предложения, за да се опазим от пръскането В групата бяхме заедно с Цонев и Кожухаров. Михайлов отказа дори да се подпише под предложенията, та камо ли да ги внесе от името на съюза. Същото се повтори и със закона за пчеларството. Там освен че нямаше нито едно предложение, той беше и в основата на това да се протакат нещата цяла една година само и само да угоди на някого, който добре си свърши работата. Прокара си промените, които го интересуваха и даже повече не прояви интерес към начинанията на Михайлов.

  10. #620
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Например неговите хора го принудиха мандата му да е едногодишен и той го прие с кисела усмивка, но нямаше къде да отиде - ха-ха....... Другото - наложената от нас публичност вече започна да става СТАНДАРТ в българското пчеларство - вече всички събрания и важни срещи (наши и чужди) се снимат с камера и се публикуват в You Tube - ха-ха .....

    ..........

    Има и още нещо - Мишо няма ресурсите, с които ние разполагаме, и които ще впрегнем в полза на конфедерацията. Мишо не може да генерира идеите, които при нас са в изобилие. Мишо няма потенциала, които ние го имаме скрит в нашите активисти. На фона на нашите действия и размах той ще изглежда само като бледо нескопосано подобие.
    Не ми се рови из записа на Мишовото събитие, но по спомен, оригиналното предложение, което професора прочете беше мандатността да е три по три години, и в последствие го намалиха два мандата по две години.
    А за финансовият им ресурс - видяхме ги над 1/3 от сбирката им мина в "събиране" на някой лев...

 

 
Страница 62 от 64 ПърваПърва ... 12526061626364 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •