Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 83
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    21

    Хваща ли се инвентирания сироп при анализ

    Здравейте ,някой по компетентен би ли ми обяснил какво значи " бета-фруктофуранозидаза" ? Благодаря.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Ивана Виж публикацията
    Здравейте ,някой по компетентен би ли ми обяснил какво значи " бета-фруктофуранозидаза" ? Благодаря.
    Говоря по памет та не гарантирам 100% достоверност но мисля че е ензим който разгражда захарозата на фруктоза и глюкоза.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Здравейте Ивана. Признак на добро възпитание е първия ви пост да съдържа малко уводна част , представяне примерно.
    Ако сте следили темите за Инвертиран сироп и настоящата тема щяхте да знаете че храненето с инверт се хваща. Споменатото от вас съединение е химическото наименование на "изкуствената" инвертаза която остава в меда след хранене с инверт. Хващането на това хранене е мега лесно за германските лаборатории.
    Има и още една ветороятност да ви се появи това съединение е пробата, но ще ви го кажа след като се представите и ми отговорите на един въпрос.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    21
    Инвертаза ,так ли ?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    21
    Какво точно ви интересува и ще ви отговоря ?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Кой е изкупвача който ви казва, че имате това хим. съединение в меда?

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Ивана Виж публикацията
    Здравейте ,някой по компетентен би ли ми обяснил какво значи " бета-фруктофуранозидаза" ? Благодаря.
    http://pchelari.com/forum/showthread...ll=1#post48335
    Винаги може по-добре.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    07.10.2016
    Мнения
    21
    Апимел . Наляхме по 1 литър инвертиран сироп две седмици преди цъфтежа на рапицата която в нашия край цъфна на 28.03 и ни казаха ,че в пробата имаме бета фруктофуранозидаза с 20 еденици повече от допустимото .Възможно ли е това

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Аз преди време имах едно допускане използвам, че Апитрейд четат темата и ще питам пак. Възможно ли е хранене с инвертиран сироп много преди пашата да насити организма на пчелата с този ензим и той да се появява в меда на по-късен етап? Дано дадат някакво мнение, защото ако е така излиза, че пролетното хранене с инвертиран сироп ще е проблемно.
    Винаги може по-добре.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Бях 99,999999% сигурен че това е изкупвача. Потърсете тук във форума мнения за тези хора. Може да пробвате и във фейсбук и въобще в мрежата.
    На въпроса ви не може да се даде еднозначен отговор след като наистина сте ползвали инверт непосредствено преди паша. Много зависи и от системата кошери, техниката на работа, състоянието на плодника и т.н. Тези постове не са за тази тема и да не цапаме повече.

 

 
Страница 1 от 9 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •