Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 76
  1. #1
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58

    DE MINIMIS 2016 - МНЕНИЯ

    [QUOTE=borislav aleksandrov;105845]Както tsc1 е написал de minimis е минимална помощ, и на фона на написаното по темата нищо чудно мнозина да спят пред ДФЗ още от 6 септември че да се докопат да заветните ДО 7 лв. (а дали ше са 7 лв. още не се знае). Направо не ми се мисли какво ще става ако парите са повечко....
    Всеки знае приказката - че всеки си има цена, важното е да я откриеш каква е тя.... МЗХ е открила цената на пчеларите - тя е средно 7 лв. семейство ...


    Г-н Александров, аз не разсъждавам по този начин.
    За мен, ако сега не отида да подам документи, означава, че не съм си свършила достатъчно добре работатата, не съм подходила професионално. Глупаво е да търсиш само хамалогията, примери много - страшни работохолици, от сутрин до вечер на крак, а като стане дума да избират например средно образование за децата си, изведнъж се оказва, че трябва да ги оставят в местната гимназия, защото не могат да ги издържат в друг град.
    Затова не разбирам какво бойкотирате?! Тези пари, колкото и да са малко, все ще са някаква помощ - моите ще отидат за поредните 5 кубика дърва, като няма да покрият и половината от нужната сума. Всеки ще си ги намести някъде, като вероятността ние, новобранците, да ги реинвестираме в бранша, е много висока. Не намирам нито едно морално основание да не го направя.
    Като се замисля, на нашата улица съседката продава яйца, до тях младите в съседната къща квасят мляко и също го продават, следващите пенсионери имат казан и варят ракия, на ъгъла има едно момче, което ходи да ремонтира по къщите на хората. Всичките тези хора са изцяло в сивата икономика и всички ние ежедневно се възползваме от нея, значи се съгласяваме. Тогава морално ли е да имаме претенции към невъзможността на държавата да е адекватна на нуждите ни?!
    И дали "бизнес" в пчеларството е лоша дума, предполагам, че хората, които са на светло и въпреки това обичат да си ровичкат в кошерите, и като не ги нагледат един-два дена, си намират причина да наминат натам, мисля, че те ще се обидят за това разделение: ВЕЛИКИТЕ пчелари, дето за тях не е бизнес, 'щото си имат изграден пазар за бурканите, да, граден с години и с много постоянство в качество и труд, но това също е бизнес, нали сте наясно?!

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията
    .....Тези пари, колкото и да са малко, все ще са някаква помощ - моите ще отидат за поредните 5 кубика дърва, като няма да покрият и половината от нужната сума. Всеки ще си ги намести някъде, като вероятността ние, новобранците, да ги реинвестираме в бранша, е много висока. Не намирам нито едно морално основание да не го направя.........
    Предполагам че 5 кубика дърва които ще закупите с парите не са за огрев, а за направа на кошери и рамки макар че и това е нарушение на т.7.3 от помощта която е за подхранване на пчелните семейства и подготовката им за зазимяване. Ако останат пари след тази дейност за която трябва всеки да използва помощта то остатъка е компенсация за неблагоприятните климатични условия тази година и ниския добив на мед. С подаване на документите вие декларирате че ще използвате парите именно за това, а не за нещо друго.
    Освен това през октомври пчелите вече са ми зазимени за вашите незнам.
    И не тълкувайте нещата като заяждане... Ако исках да се заяждам с вас щях да ви попитам А кое му е професионалното с пари за пчели да си купим дръвца за огрев или нещо друго...
    И да "бизнес" все още е мръсна дума в пчеларските среди...
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 01.09.2016 в 18:15.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията

    Г-н Александров,.
    ..........
    И дали "бизнес" в пчеларството е лоша дума, предполагам, че хората, които са на светло и въпреки това обичат да си ровичкат в кошерите, и като не ги нагледат един-два дена, си намират причина да наминат натам, мисля, че те ще се обидят за това разделение: ВЕЛИКИТЕ пчелари, дето за тях не е бизнес, 'щото си имат изграден пазар за бурканите, да, граден с години и с много постоянство в качество и труд, но това също е бизнес, нали сте наясно?!

    Хааха, щях да падна от стола... Може и да греша, ама май навремето Борислав беше първия у форума дето заяви, че е комерсиален пчелар. Е тряа вече да е наясно кое е бизнес и кое - не...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Хааха, щях да падна от стола... Може и да греша, ама май навремето Борислав беше първия у форума дето заяви, че е комерсиален пчелар. Е тряа вече да е наясно кое е бизнес и кое - не...
    Извинявам се, още не се ориентирам кой кой е тук, лично съм виждала само г-н Матеев. И се извинявам за "дървата", в живота си не съм поръчвала дърва за огрев и нямам асоциация за такива, като ползвам тази дума. Изобщо, не се включвам в темата, защото я възприемам, че някой с някого се заяжда. Просто бях сигурна, че ако точно аз пиша по нея - абсолютен новобранец и лаик в повечето от науките,касаещи пчеларството, ще Ви ядосам и ще Ви накарам да преосмислите бойкотирането на системата. Вярно е, че обирам негативи тук, но компенсирам в реалния свят.
    Днес съм информирала всички колеги около мен за Де минимис. Информирах и ветеринарния лекар, той така или иначе почва есенните прегледи. Това е от мен. Успех на всички!

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Колешке грешно си разбрала колегите,те няма да бойкотират просто ще заведат дела ако имат законно право за това.А това че сте информирали колегите говори че сте отговорна жена.Ще ви попитам нещо.След като вземете помоща колко време трябва да запазите това количество кошери знаете ли?Или нема такова изискване?

  6. #6
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Георгиева Виж публикацията
    .... Изобщо, не се включвам в темата, защото я възприемам, че някой с някого се заяжда. Просто бях сигурна, че ако точно аз пиша по нея - абсолютен новобранец и лаик в повечето от науките,касаещи пчеларството, ще Ви ядосам и ще Ви накарам да преосмислите бойкотирането на системата.
    Няма такова нещо, не сте свикнали все още...

    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    След като вземете помоща колко време трябва да запазите това количество кошери знаете ли?Или нема такова изискв %е?
    трябва да се запазят 80 % от бройката като доказваш това в срок до 1.12.2016 година - с подпичатан дневник и протокол за есенен преглед, Обикновено срока е 1 година или до следващия де минимис
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Матеев, не съм съгласен с твоята констатация, че това опит за излизане на светло на сектора. Няма никаква логика и ако похледнеш нещата от към чиста математика сметката пак мнооого трудно би излязла. ТАЗИ ЗАПОВЕД Е МЕГА ПРОСТОТИЯ и до момента не виждам никакво логично обяснение. Като глрдам днес колко политически лайна се изсраха вече не търся никаква логика. Поразен съм обаче от държанието на пчеларите които са готови да се молят за бележки вместо да се противопоставят. Разочарован съм много. Аман от тарикати.
    Вече съм абсолютно сигурен че този отрасъл е обречен. Абсолютно си заслужаваме всичките трудности и дори са ни малко.
    Не, не е обречен. Аз все повече се убеждавам каква ниша има за хора с ум. То си личи, че 99% от пчеларите работят на дребно и само чакат на готово да вземат пари, без да се замислят за последствията, това отваря големи дупки в пазара и все някой ще се сети да ги запълни. Вчера ми звъни познат пчелар , продал меда, взел 30 бона и пита за Деминимиса, да не вземе да изтърве и от там лапаницата.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Матеев, не съм съгласен с твоята констатация, че това опит за излизане на светло на сектора. Няма никаква логика и ако похледнеш нещата от към чиста математика сметката пак мнооого трудно би излязла. ТАЗИ ЗАПОВЕД Е МЕГА ПРОСТОТИЯ и до момента не виждам никакво логично обяснение. Като глрдам днес колко политически лайна се изсраха вече не търся никаква логика. Поразен съм обаче от държанието на пчеларите които са готови да се молят за бележки вместо да се противопоставят. Разочарован съм много. Аман от тарикати.
    Вече съм абсолютно сигурен че този отрасъл е обречен. Абсолютно си заслужаваме всичките трудности и дори са ни малко.
    Аз съм един от първите които бяха на светло и чинно си попълвах всички документи и изпълнявах всички изисквания, но от всичко това видях едно нищо. Сега съм на тъмно и скоро и не смятам да излизам та каквито и ще наредби да излязат. Ще упорствам докато имам и най - малката възможност, но като гледам по разхайтено става отколкото да се подобряват нещата. Анархия.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Вчера ми звъни познат пчелар , продал меда, взел 30 бона и пита за Деминимиса, да не вземе да изтърве и от там лапаницата.
    И аз на това се чудя за какво изискват тези удостоверения за продаден мед? По пътя на логиката щом си продал мед, значи си взел пари и нямаш нужда от помощ? Че парите са били малко, че годината била кофти, еми това са рисковете на „живото предаване“ (професията).

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Колешке грешно си разбрала колегите,те няма да бойкотират просто ще заведат дела ако имат законно право за това.А това че сте информирали колегите говори че сте отговорна жена.Ще ви попитам нещо.След като вземете помоща колко време трябва да запазите това количество кошери знаете ли?Или нема такова изискване?

    Г-н Друмев,
    това с колеШката го приемам за недоглеждане.
    Вие споделихте, че сте инвестирал 10000 лв. При мен дървообработващата, прахоуловителя, центрофугата, ел. ножа, восъкотопилката, самоходната косачка, винтоверта, такера с компресора, бормашината /може и да изпускам нещо още/ само до тук вече ги надхвърля. Сега по 6.3 се надявам да си взема така чаканата вана за разпечатване и ножа на Котларски /между впрочем, явно всички по 6.3 ще имат право на Де минимис/ ,/и между впрочем по 6.3 мониторинговият период е 5 години от датата на сключване на договор, така че явно всички по 6.3 вече са се приготвили психически за 5-годишно запазване на брой кошери, че и за увеличаването им/.

    И това, че имах смелостта да бъда искрена за това как ще използвам Де минимис и бях атакувана на дребно, също не означава, че не съм запозната с текстове, които явно вече ме касаят.
    Та, мислите ли, че ако си инвестирал сума, която 6.3 по никакъв начин няма да покрие и дори ще я увеличи, защото бройката ще продължи да се развива, дали към пчеларството е подходено достатъчно отговорно? Дали ще е за кратко?
    Аз не съм наследствен пчелар, никой от поколението преди мен и от това на бабите и дядовците ми не е гледал пчели. За първи път видях търтей преди 4 години. Гордея се с това, че преодолях страховете си, че за пръв път съм в ролята на предприемач, който сам си прави разчетите; че всеки ден ми се налага да чета теми, до които не съм се докосвала от средното си образование и да ги ползвам доста често успешно. И че за 4 години успях да свикна с терминология, която ми звучеше като чужд език, да си подредя що-годе технология, като на третата година дори имах достатъчно мед, че да си платя осигуровките за тази година и данъка. Защото от самото начало това беше критерия за осветляване на кошерите - не, дали имам пари, за да си платя налозите, а дали мога да изкарам пари от пчели, така че да останат и за налозите.
    Така че, Де минимис е за хора като мен, нуждаещи се от тези пари, не защото са във фалит или не са си купили Апифондата за зимата, а защото имат право на тях. Иначе другите са за пред социала, не за пред ДФЗ.
    Отдавна не се оправдавам за това, че детето ми не взима детски, но и не се оплаквам. Иначе и моите кошери бяха 2016 г. в България!

    Г-н Соларис,
    няма анархия. Една ГДД не може да изтрие всичките мнения, отговори, коментари на всички вас, благодарение на които ние си подреждаме файловете в главите си и ги използваме по-успешно. Моля, поне Вие си запазете чувството за хумор.

 

 
Страница 1 от 8 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •