Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 33
  1. #21
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Много е важно да се знае от ВСИЧКИ, че мнения не се трият(скриват) защото на модератора не му харесват, а защото чиста тема е по-приятна за четене.
    Сега има 3-ма модератори и администратор - всеки върши нещо и това, че не се вижда - не значи, че спим.
    Всички искаме да е подредено и приятно, но и да върви лафчето . Изтритото мнение не е лично отношение към вас - разберете защо се прави.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Защо не и ценните мнения да се прехвърлят и трупат в отделни "sticky" теми, които ще бъдат заключени.
    Защото ценните теми могат да имат и продължения, когато се появи нова информация или нови въпроси. Затова почистването винаги ще става донякъде и този който почиства може да пусне един постинг от типа - "темата е почистена до тука". Така никой няма да повтаря вече свършената работа, а за в бъдеще ще се знае откъде да се започне почистването на следващия сегмент.

  3. #23
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Много е важно да се знае от ВСИЧКИ, че мнения не се трият(скриват) защото на модератора не му харесват, а защото чиста тема е по-приятна за четене.
    Сега има 3-ма модератори и администратор - всеки върши нещо и това, че не се вижда - не значи, че спим.
    Всички искаме да е подредено и приятно, но и да върви лафчето . Изтритото мнение не е лично отношение към вас - разберете защо се прави.
    Искам също така да добавя, че в административната част на форума има и така наречения МОДЕРАТОРСКИ ЛОГ. В него най-подробно се записва кой модератор кога и какво действие е предприел. Това в случай че някой модератор реши да злоупотреби с дадената му власт. Самите изтрити мнения се виждат от модераторите и в тях е записано кой модератор го е изтрил (скрил) и по каква причина. Ако някое мнение бъде променено от собственика си или от модератор, форума пази и двете версии. Ако има 10 промени - форума ще пази и 10-те. И последно - за всеки случай форума се бекъпва веднъж в денонощието и по сървърите във фирмата се пазят последните 60 негови копия. Допълнително се правят и ръчни копия от ИТ отдела.

    Пиша всичко това за да разберете, че произволна намеса на модератор, администратор или дори на Господ в написаното по форума може да бъде възстановена в случай на нужда. Нищо никога не се трие наистина и нищо никога не се губи. При това положение редакции с някаква користна цел са напълно безсмислени, така че остава единствено възможноста за редакции с цел ПОДОБРЯВАНЕ НА КАЧЕСТВОТО както на дизалозите (ЕТАП 1), така и на ИСТОРИЧЕСКАТА ИНФОРМАЦИЯ (ЕТАП 2).

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Искам също така да добавя, че в административната част на форума има и така наречения МОДЕРАТОРСКИ ЛОГ. В него най-подробно се записва кой модератор кога и какво действие е предприел. Това в случай че някой модератор реши да злоупотреби с дадената му власт. Самите изтрити мнения се виждат от модераторите и в тях е записано кой модератор го е изтрил (скрил) и по каква причина. Ако някое мнение бъде променено от собственика си или от модератор, форума пази и двете версии. Ако има 10 промени - форума ще пази и 10-те. И последно - за всеки случай форума се бекъпва веднъж в денонощието и по сървърите във фирмата се пазят последните 60 негови копия. Допълнително се правят и ръчни копия от ИТ отдела.

    Пиша всичко това за да разберете, че произволна намеса на модератор, администратор или дори на Господ в написаното по форума може да бъде възстановена в случай на нужда. Нищо никога не се трие наистина и нищо никога не се губи. При това положение редакции с някаква користна цел са напълно безсмислени, така че остава единствено възможноста за редакции с цел ПОДОБРЯВАНЕ НА КАЧЕСТВОТО както на дизалозите (ЕТАП 1), така и на ИСТОРИЧЕСКАТА ИНФОРМАЦИЯ (ЕТАП 2).
    По-ясно: Нищо не е изтрито. Всичко се пази и администратора винаги може да провери какво е правил модератора. Винаги всичко може да се възстанови.
    Всичко това се прави за да са доволни ВСИЧКИ. Ако някой сметне, че има грешка, че модератор е злоупотребил с правата си, то може да го каже в лично съобщение към Матеев и/или модератор. Не е редно да се обсъждат действията на модератор публично.
    По този повод си има правила:

    29. Забранени са обсъжданията на действията на модераторите и администраторите в публичното пространство.

    Това правило масово го има във форумите по света и неспазването му е основание за триене на мнение или дори за незабавен BAN при серия от последователни нарушения.

    Всеки един модератор или администратор има правото да модерира съобразно правилата на форума и се отчита само пред собствената си съвест. Основната цел на модерирането е водене на диалог в дух на разбирателство и взаимопомощ на пчеларска тематика и непримиримо отношение към спам, обиди, обидни намеци и провокации.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Гледам, че Дамян Дамянов е започнал да слага едни метли в различните теми. Предполагам че това означава, че темите вече са преметени (почистени) от спам и вече са подходящи за разглеждане като ИСТОРИЧЕСКИ ТЕМИ със синтезирана информация в тях. Аз също почистих една тема (ТИМОЛ), но чак пък метла не се сетих да сложа.

    ПС: Между другото при почистването ми се наложи да трия и мои лични спам постинги. Какво да се прави - и аз съм човек.

  6. #26
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Гледам, че Дамян Дамянов е започнал да слага едни метли в различните теми. Предполагам че това означава, че темите вече са преметени (почистени) от спам и вече са подходящи за разглеждане като ИСТОРИЧЕСКИ ТЕМИ със синтезирана информация в тях. Аз също почистих една тема (ТИМОЛ), но чак пък метла не се сетих да сложа.
    Е нали все казват, че минаваш с голяма метла
    Няма начин да не видиш метлата, като дойде време за следващото почистване
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Сега ще създадеш работа на Google отново да преиндексира целия форум, но пък ползата от всичко това ще е, че линковете и търсенето в Google този път вече ще са много по-качествени.

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    ...ПС: Между другото при почистването ми се наложи да трия и мои лични спам постинги. Какво да се прави - и аз съм човек.
    Матеев, това е много хубава инициатива, но по тази логика Дамянов трябва да зачисти половината си мнения....

  9. #29
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Матеев, това е много хубава инициатива, но по тази логика Дамянов трябва да зачисти половината си мнения....
    Дамянов даже и ги е почнал . Изтрил съм мнения на Матеев, Дони, Борко и собствени.
    Сигурно много хора ще ми се обидят, но няма как по-внимателно да вкарам мненията в толкова желания ред.
    Триенето е последната опция. Ако мога - махам обидите, местя мнения в други теми и т.н.
    Грешни линкове, грешни цитати[QUOTE ][/QUOTE ], големи снимки, мнения в грешни теми, странни символи и т.н и т.н

    Видях, че искаш да почистя темата БЯЛ МАРГАРИТ, но не съм стигнал до нея. Не съм робот, а всичко отнема време. Предполагам, че днес ще успея да почистя по-голяма част от категорията.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    С молба към дежурните провокатори да си траят, защото ако Дамянов е добричък и само трие (скрива спам мения), аз съм ЛОШ и въобще не ми пука да раздавам БАН-ове. Най-после се намери човек, готов да жертва лично време за всеобщо добро, и вместо да кажете едно БЛАГОДАРЯ, веднага започнахте с нападките. То бива бива наглост, ама вашето надхвърля всякакви разумни граници. Довчера критикувахте, че във форума има спам и от 100 мнения в една тема полезните са само 1-2, а днес започнахте да плюете човека, които се зае да ви изпълнява прищевките.

    Пак повтарям, че на мерника ми са само двама или трима дежурни провокатори. Не ме принуждавайте да ставам лош и да ги изхвърлям за вечни времена, като забраня имената им, мейл адресите им, както и всичките им IP адреси, от които са се логвали до момента. Няма да споменавам имена - те си се знаят.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •