Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 164
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    За да спестят работата на щастливите пчели в хралупата.Въздушната възглавница(разстоянието м/у рамката и дъното) в кошера е твърде ниска,затова още не съм вдигнал празните магазини от дъното,но утре ще го направя,че за акацията трябва да докарам сем. до пред роево.

    Слави,това,което ме караш да кажа е,че далаците,като стигнат на двайсетина см. от дъното на хралупата,тогава пчелите започват да изграждат търтиеви килийки.Да прочел съм го,но немога да твърдя,че е истина.

  2. #142
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Аз не казвам нищо, само си вижте питите, до къде е с градеж за работнички и до къде е градеж за търтеи надолу. И защо при рамковите кошери има голямо отглеждане на търтеи, което не е необходимо. Къде са рамките?

  3. #143
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Аз не казвам нищо, само си вижте питите, до къде е с градеж за работнички и до къде е градеж за търтеи надолу. И защо при рамковите кошери има голямо отглеждане на търтеи, което не е необходимо. Къде са рамките?
    Е защо де? Очевидно никой не знае. Няма ли да ни кажеш?

  4. #144
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Още малко размисъл по темата,основи с търтиеви килийки стеснени от пчелите и доизградени като работнически.Снимки и документиране само след сериозен облог за невярващите.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #145
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    А за вярващите, без пари ще може ли?
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #146
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията
    Още малко размисъл по темата,основи с търтиеви килийки стеснени от пчелите и доизградени като работнически.Снимки и документиране само след сериозен облог за невярващите.
    Предлагам 3 виртуални бири за снимки.

  7. #147
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Какъв е проблема с търтеите честно казано не го разбирам кой може да каже колко ни трябват за да запълнят търтевите сборища и да ни опрашват майките.

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    .....кой може да каже колко ни трябват за да запълнят търтевите сборища и да ни опрашват майките.
    Как кой? Пчелите и току виж някой полиглот ни светне.

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    В момента чакаме 22 човека да разберем кой ще опраши цепеняците от тесните хралупи

  10. #150
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Аз не казвам нищо, само си вижте питите, до къде е с градеж за работнички и до къде е градеж за търтеи надолу. И защо при рамковите кошери има голямо отглеждане на търтеи, което не е необходимо. Къде са рамките?
    А това, че в рамковия кошер се отглеждат повече търтеи според теб говори за проблем, или напротив?

 

 
Страница 15 от 17 ПърваПърва ... 51314151617 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •