Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 142 от 496 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152192242 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,411 до 1,420 от общо 4956
  1. #1411
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Много съм го мислил, но няма как да стане. Дори и да събереш меда на 4-5 човека риска от издънка става много сериозен. Ако един е дори леко в издънка ще изложи всички. Ако пък са 100 човека и си пускат проба директно в Германия и има издънка? Една моя любима фирма закупчик на мед като усети че меда е сборен задължително "откриват " нещо нередно в меда и съответно шанса да се изпокарат ортаците е огромен.
    Типично по български виновния ще държи до край, че всичко му е в ред и нищо не ползвал забранено. На края ще измисли, че някой нарочно е умесил меда в неговите теникии с такъв който да го изложи по такъв начин. Това предполага и много труден начин на складиране на всичкия мед по начин по който всеки да е сигурен, че никой не му е "ровил" или подменял тенекии. Абе мнооого трудна и рискована работа, и накрая организатора на цялото мероприятие ще излезе виновен въпреки че ще си скъса гъза за да вземе най-добра цена.
    И не само това. Ще потрябват пари и ще се изпокарате, защото един дал, друг - не, трети шикалкави и т.н. Ще потрябва административен персонал, счетоводство, офис, компютри, консумативи и т.н. а това са разходи, разходи и пак разходи. Ще потрябват докери, но всеки ще гледа да се скатае, като в оправданията си ще вади вода от 1000 кладенеца. Ще възникне нуждата от закупуване на ДМА, и там ще възникне поредния скандал. И въобще една такава НЕУРЕГУЛИРАНА ДОБРОВОЛНА ОРГАНИЗАЦИЯ ще се разпадне още преди да е заработила на пълна мощност.

    Ако поискате да урегулирате всички взаимоотношения, ще се наложи да си създадете фирма - ООД. Ще трябва да си изберете Директор и да му гласувате заплата и пълномощия. И после да го оставите да работи, БЕЗ ДА МУ СЕ МЕСИТЕ. Но тогава ми кажете по какво ще се различава вашата организация от останалите изкупвачи? Ами по нищо. Просто поредната фирма-изкупвач, която ще бъде оплювана от всички във форума.

  2. #1412
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Това,което мисля е че има само един начин да повишим изкупната цена на меда.За съжаление той е свързан с обединение между пчеларите.Имам предвид да работим като комуна,кооператив,предприя тие.Сиреч всичкия мед да отива на едно единствено място,окъдето да се продава на цени определени от колектива.Как ще е ако 2000 от нас правят така?Кеф ти Германия,Франция,Испания пазари бол!Няма друг начин колеги,това е истината!
    Ха-Ха .Градски ,късно живееш.Сефан Стефанов ги развиваше тези идеи преди 15 г.Освен всичко друго поради ,което е невъзможно , българина има поговорка : орташката работа и кучетата не я ядът.

  3. #1413
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Миналата година имах малко свободен финансов ресурс и реших да помогна на няколко колеги с дребни количества да си продадат меда. Изкупих им го на малко по ниска цена (те ми предложиха този вариант, не съм ги молил), треперих докато излязат пробите и продам меда, платих си данъците и на края за мене остана една почти символична печалба + тичането и треперенето и после чух приказки от същите колеги че едва ли не съм забогатял за тяхна сметка....

  4. #1414
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Да,знам че е химера.Но щеше да е хубаво!

  5. #1415
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Миналата година имах малко свободен финансов ресурс и реших да помогна на няколко колеги с дребни количества да си продадат меда. Изкупих им го на малко по ниска цена (те ми предложиха този вариант, не съм ги молил), треперих докато излязат пробите и продам меда, платих си данъците и на края за мене остана една почти символична печалба + тичането и треперенето и после чух приказки от същите колеги че едва ли не съм забогатял за тяхна сметка....
    Има една приказка: Свърши добро - изяш ла*но.
    Винаги може по-добре.

  6. #1416
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Да кажа аз каква е свърших с фирма,,Оберон,,обадиха ми се вчера сутринта към 8 че идват ,паля колата и газ до село 50км.вадя всички тенекий на двора да са удобни за товарене.А дъжд се лее като из ведро,до 10 всичко беше навън,та сега да дойдат а след час да дойдат няма ги обаждам се по телефона ,,да да идваме до 1 час сме там ,,.Стана 3 часа следобед а аз в 5 трябва да тръгна за София да чакам сина на летището,3.15 прибрах всичко обратно вътре и тръгнах за Видин по пътя ми се обадиха беше 4.15 съответно обиколих цялата фамилия на човека отсреща и ми беще затворено,обадих се и в офиса попитах ги уж нежно така ли се работи но ми отговориха че като ще продаваме мед да си наемем работници за товарене за да ставало по бързо,еми съответно и на тях им обиколих фамилията и се приключи.И сега ще чакам следващите.

  7. #1417
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ей, всичките са един дол дренки.
    Как не се появи един свестен изкупвач?

  8. #1418
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ванко , тези обиколки съм ги правил преди 10 години .
    Повече не участвам в ,,Тур дьо България ,,.

  9. #1419
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Ванко , тези обиколки съм ги правил преди 10 години .
    Повече не участвам в ,,Тур дьо България ,,.
    Аз повече няма да изкарам 1 тенеке навън докато не видя камиона или буса от вън,разказа ми се играта за няколко часа да пренеса 2 тона х 2.Но и не само носенето това че ме лъгаха 7 часа ме изкараха извън нерви.

  10. #1420
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    ...но ми отговориха че като ще продаваме мед да си наемем работници за товарене
    Като ще продаваме мед сме длъжни 20 и + дни да се чудим дали пробите ще ни излязат читави или ще ни намерят някаква друга цака, а в деня в които все пак благоволят да дойдат трябва да празнуваме „Богоявление“.... на колега му бяха предложили да си закара меда на 50 км за да им е по удобно!!!

 

 
Страница 142 от 496 ПърваПърва ... 4292132140141142143144152192242 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •