Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 225
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    06.02.2016
    Мнения
    9
    Значи майките когато са умрели като са затрупани от другите пчели и като са съсухрени, не е никак лесно да се намерят, или поне за мен. Не си направих труд да ги търся, защото и седемте да умрат заедно, не вярвам. Акар не виждам, може снимките да лъжат.
    На питите има по няколко пчелички, другите изпадаха докато местех питите.
    Аз също си мислех че голямата смъртност на пчелните семейства е следствие от недобри гижи и познания на пчеларя. Това беше докато нямах никаква смъртност. После и на мен ми дойде до главата.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Е това вече е по твърденията на Матеев, че пчелите мрат от студ.
    Да , защото са много малко и не могат да подържат температура.Въпроса е /и при колегата/ защо са отслабнали толкова.

  3. #33
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от AlSab Виж публикацията
    Майките не можах да ги различа да си призная. Не им слагам маркировка. Подхранвам Август и Септември със захарен сироп. Паша - последната е от слънчогледа. Някои от семействата бяха наистина слаби, но имаше и силни. Сега всичко е на пода на кошерите - слаби, силни, няма разлика. Мед има във всички кошери, само на някои от кошерите питите с кълбото са без мед. Това четох че може да е причината, защото при ниски температури пчелите не сменят питата с кълбото, а само го местят нагоре.
    Този снимания имаше пило в края на Октомври.
    Приятел съжалявам за 100 процентовата загуба.Ако пак завъдиш пчели пробвай ЕЙ ТАКА няколко кошера да не ги бараш август и септември ( ако имат достатъчно мед по питите, достатъчно свободни килиики и що-годе читава майка). ПРосто пробвай на няколко кошера...... гарантирам ти, че ще забравиш за захарта.....

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от AlSab Виж публикацията
    . Акар не виждам, може снимките да лъжат.
    На снимката с подмора, преброих 7-8 акара....

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    няколко кошера да не ги бараш август и септември ( ако имат достатъчно мед по питите, достатъчно свободни килиики и що-годе читава майка).
    Ехе, то тези три условия без баране трудно стават.

  6. #36
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Гледам,че колегата пише, че ги е подхранвал със захарен сироп. И аз съм подхранвал......с по-рядък, с по-гъст.....Ама вярвам на очите си. В момента най-силните ми кошери (на пчели) са тия дето не съм ги барал август и септември. НЕЩО НАМРАЗИХ ЗАХАРТА. Просто го посъветвах да пробва.....не мисля, че ще загуби нещо ако пробва.

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Не бих дал заключение, че семействата са зазимени с малко пчели само по тези снимки. Есента беше много дълга и топла. Семействата са отслабвали постепенно и подмор не се е забелязвал, защото пчелите са умирали далече от кошера и така едни силни през септември семейства остават с шепа пчели.
    Дали има пчеларска грешка? Да, ако причината е акар през август и септември, който е увредил зимните пчели. Тук въпросът е кога с какво е третирано- месец и препарат? Ако причината е Nosema ceranae, пчеларят не е виновен, защото изборът му е бил само антибиотик, който е забранен.

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Една от причините е акар сменяйте препаратите тука и нозема има

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Не бих дал заключение, че семействата са зазимени с малко пчели само по тези снимки. Есента беше много дълга и топла. Семействата са отслабвали постепенно и подмор не се е забелязвал, защото пчелите са умирали далече от кошера и така едни силни през септември семейства остават с шепа пчели.
    Дали има пчеларска грешка? Да, ако причината е акар през август и септември, който е увредил зимните пчели. Тук въпросът е кога с какво е третирано- месец и препарат? Ако причината е nozemma cerane, пчеларят не е виновен, защото изборът му е бил само антибиотик, който е забранен.
    Нозема церане не се лекува само с АБ и пораженията от нея, както и от вароатозата са само и изключително по вина на пчеларя! Е...!!! Някъде желаят да бъдат класифицирани като "бедствие"...
    Working....

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Нозема церане не се лекува само с АБ и пораженията от нея, както и от вароатозата са само и изключително по вина на пчеларя! Е...!!! Някъде желаят да бъдат класифицирани като "бедствие"...
    А с какво друго се лекува? ..........Май не съм си научил урока.

 

 
Страница 4 от 23 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •