Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 218 от 496 ПърваПърва ... 118168208216217218219220228268318 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 2,171 до 2,180 от общо 4956
  1. #2171
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз предлагам да се обединим около идеята, че българо-украинският мед, е най-качественият мед в целиот свет!!

  2. #2172
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    Нали взимате проби качествения мед защо него взимате с разлика в цената от другия. Има доста прекупвачи който го купуват почти на цена на същата като вас без да взимат проби от пчеларя

  3. #2173
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Нямам претенции, чистете каквото искате. Смятам, че ме разбирате погрешно - българския мед не е лош, но не е и по-добър като цяло от украинския или аржентинския, с които съответно и се търгува на сходни цени. Ние тук можем да се бием в гърдите колкото искаме, нека е така, ако ни кара да се чувстваме по-добре. Но ако си надуваме балони изкуствено и после се чувстваме недооценени, ми се струва малко безсмислено. В бизнеса няма място за сантименти и емоции - има пазар, има изисквания за качество, има цени - или си конкурентен, или не.

    До тук говоря за мед, който отговаря на качествените показатели, определени от ЕС. От друга страна, една от големите лаборатории в Германия - Intertek - ежегодно публикува анализ на резултатите с качествени отклонения през годината, структурирайки ги по произход и брой на пробите. Там, за съжаление, нещата стоят по друг начин от нашето мнение за българския мед. Истината е, че виждаме все по-често какви ли не тактики и лектории за сиропи и препарати, забранени в ЕС и това е притеснително.

    Толкова от мен - останете със здраве!
    Тук не съм съгласен.Тази статистика свързана с отколоненията в качеството,не показва че българският мед е не качествен а показва някакъб брой на тарикатите които са правили шашми.Ако говорим за качество без тарикатлъците,за чист натурален мед какъвто произвеждат болшинството от пчеларите,сравнявайки го със съответния еквивалент от други райони и държави,мисля че нашия си е в челните позиции.Да не забравяме също че шашмите ги правят не само определени пчелари но и някой от прекупвачите.

  4. #2174
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За мен е мноооого интересно участието на Апитрейд в тази тема. Излиза че темата горещо е следена и до сега не е взимано отношение. Интересно.
    Статистиките, че все по-голям брой проби не излизат в лабораторията въобще не е показателно за качеството на БГ меда. Господа от Апитрейд, чудесно знаете, че голяма част от фирмите изкупвачи месят ЯКО меда който изкупуват от пчеларите с най-различни бълвочи внесени от къде ли не. След това дават проба на микса.
    ВИЕ, ХОРАТА КОИТО КУПУВАТЕ МЕДА ОТ НАС Е КРАЙНО ВРЕМЕ ДА РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ БЕЗ НАС ВИЕ ФАЛИРАТЕ. СТИГА ВЕЧЕ С ТЕЗИ ИГРИ. ВИЕ НИ ЕБАВАТЕ НИЕ ВИ ЕБАВАМЕ И ВСИЧКИ СТРАДАМЕ (съжалявам за грубия език).

  5. #2175
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Какъв е проблема на българския мед ако не е тайна? Освен, че е мед като мед и освен , че е евтин (според мен). Вие предполагам изнасяте прекупената продукция извън България, там не се ли хвалите, че вашето (нашето) е НАЙ-ХУБАВО?
    Колега нищо към теб, ползвам въпроса ти за проблема на българския мед и защо е евтин....


    На изложението в Плевен беше един французин заедно с Габриел някакъв председател на научна комисия на Апимондия т.е. на доста високо ниво в индустрията, там колега го попита същото с други думи и човека ни го каза без дори да се замисли че заради такива думи може и да излезе от залата с краката напред.... лошото че такова мнение е насаждано от години за българския мед... а щом на такова високо ниво се шири подобно мнение си представям по-надолу какво.... пазара се диктува от няколко немски и френски фирми.... На мен ми е по-интересно защо немците спряха да купуват нашия мед и за 4 месеца цената се срина от 5,20 на 4,40-4,60 уж заради украйнския мед... а в същото време не спряха да купуват от Румъния... има твърдения от бранша че всъщност няколко немски фирми (най-големите) просто са ни наказали и са казали че само от България няма да купуват... Ако Апитрейд знае да каже или поне някакво мнение по въпроса...

    То в момента стана по-изгодно да занеса меда си в Румъния и да го продам като румънски....

    Колкото за хубавото, че е добър - добър е, е има и по добри медове .... но като цяло в Европа - БГ меда е сред челната шестица по качества, но след като чух тоя французин какво каза и ... а за това и нашите си имат вина .... неведнъж съм писал че са нищо повече от износители на суровина в най-ниския ценови клас....В България за над 70 % от фирмите преработващи и изнасящи мед е важно да купят какъв да е мед на най-ниската цена и една нищожна част търсят не толкова количество колкото качество на малко по-висока цена... Мен ми любопитно Апитрейд в коя категория се нарежда...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #2176
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    Относно това, което казах за статистиката на лабораторията- мнението на купувачите се формира частично и на база на тези данни, това е фактор, определящ как се възприема българския мед в най-общ смисъл. Не вярвам някои от останалите износители да слага антибиотици в меда, а после да пуска проби за по няколко стотин евро, за да измери колко точно е сложил. Същото се отнася и за фалшификациите - този, който го прави, предполагам знае какво прави. А и няма как да не си проличи - макар и в норма, стойностите ще се различават от тези на 100% истинския мед. Между другото, в лабораториите вече навлиза една нова и много по-прецизна методика, която по никакъв начин няма да може да бъде заблуждавана, така че издънките ще зачестяват.

    Относно написаното за Румъния - не смятам, че ситуацията там се различава от тази тук. Просто пазарна конюктура, сега и реколтите от Южна Америка са в разгара си и вниманието на купувачите е насочено основно натам. Компаниите, на които ние продаваме, не са крайното звено, а отново само част от веригата - предпоследната дума имат супермаркетите, а последната - крайния клиент. Когато крайният клиент не възприема ново увеличение на цената и все по-често посяга към най-евтиния буркан на рафта (най-често бленда с голям процент китайски мед), това рефлектира по обратния път до вас.

    Това включване ми е последно в темата, тъй като дискусията и изразните средства в нея са на ниво, което няма нужда от коментар. Ще ви обърна внимание на едно нещо - информацията е ценен ресурс и когато някой ви я дава безплатно - поне не го плюйте. Не ставайте агресивни, когато чувате неща, които не ви харесват, а първо ги анализирайте.

    П.С. Във връзка с последното, доколкото си спомням, някои потребители на форума писаха писмо до депутат от Европейския парламент, за да ги питат точно за това, което написах в първото си мнение. Отговор получихте ли? Май г-жа Мария Габриел правилно е постъпила, че тези цветисти изрази с големи букви и нея щяха да застигнат

    Поздрави

  7. #2177
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    НЕ , не получихме отговор. И вече госпожа Габриел губи нашето доверие.
    Няма нужда да се обиждате от главните букви и начина на изразяване. Това не е оплюване, това е сигнал, червена лампа. Не съм работил с вас и не коментирам вашата работа, но болшинството от колегите ви създават мега отрицателни впечатления у нас. Крайно време е като се срещатате изкупвачите и разговаряте да повдигнете и обсъдите въпроса "пчеларите, все още ли ядът доматите с колците или ...." И не ми казвайте, че не се познавате не се срещате и не коментирате разни параметри от вашата работа. Преди няколко дни ваш колега откровено си призна, че се срещате и разговаряте и обсъждате вариант с изготвянето на списък с некоректните пчелари.

    И последен въпрос. Като е толкова хубав аржентинския мед, толкова много, и толкова евтин защо не си работите с него ами се занимавате с нас?
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 19.02.2016 в 06:58.

  8. #2178
    Потребител
    Регистриран
    06.11.2015
    Мнения
    55
    Спасението на давещите се е дело на самите давещи се.

    Ако си спомняте преди известно време се появи този адрес retrobee.org. Освен някои много интересни статии на които също следва да се обърне внимание има и материали за Българската Пчеларска Централа "Нектаръ". Разпръснати са по всички броеве, преди 9-ти септември са имали същите проблеми(восък, кражби, цена на меда), даже и по-големи и са ги решили задоволително(цена на меда). Цялата кооперация е тръгнала от една сергия за мед в София.Погледнете самия модел на тази кооперация. Всеки може да закупи дялове които вероятно(не е добре изяснено) носят дивидент.

  9. #2179
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Така доколкото разбирам,пазара и обстоятелствата ни тикат към 2 пътя.
    1.Да произвеждаме огромни количества с влошени показатели и да продаваме на ниска цена.
    2.Да залагаме на качество и да продаваме на цена каквато ни диктуват.
    Матеев спомена нещо че произвеждаме суровина от нисък клас.Ами суровината която прозвеждаме пак се продава като суровина в супермаркета,само че в друга опаковка и с етикетче.От нисък клас предполагам че защото за запада сме хора от ниска класа,ако въобще ни смятат за хора.

  10. #2180
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Така доколкото разбирам,пазара и обстоятелствата ни тикат към 2 пътя.
    1.Да произвеждаме огромни количества с влошени показатели и да продаваме на ниска цена.
    2.Да залагаме на качество и да продаваме на цена каквато ни диктуват.
    .
    Общо взето е така, с лека поправка по точка 2 - продаваш на цена, не която ти диктуват, а която те устройва. Подразбира се, че има много работа да се върши в тая посока. И това съм го казвал много пъти назад във форума.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 218 от 496 ПърваПърва ... 118168208216217218219220228268318 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 21 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 21 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •