Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 93 от 121 ПърваПърва ... 43839192939495103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 921 до 930 от общо 1210
  1. #921
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2012
    Мнения
    20
    Пчелните семийства са много силни.Купувал съм ги от Матеев от Габрово.Направихме вече ротация на корпусите.На отделни семейства съм сложил и трети корпус.Истината е в храната.Лабораторийте не могат да хванат нарушения.Дъщеря ми работи и живее в Лондон за там замина продукта и там нямат забележки.

  2. #922
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Тука вече грешиш. Някои лаборатории могат да хванат почти всичко.

  3. #923
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kalpak Виж публикацията
    Аз цяло лято подхранвам с инвентиран сироп от Германия. През два дни по един литър.Засега никакви проблеми.Нито с пчелите нито с качеството на меда.Правихме проби в лаборатория на БАБХ всичко точно.
    Е....е ми нищо не мога да кажа.Шокиран съм.В пълен амок.Щом и в ЕФИРА си признахме, че храним с инверт в медосборен период и се хвалим, че никоя лаборатория не го хваща.Какво можем да очакваме от изкупвачите след това само признание? Толерантност? Никога! И аз бих постъпил като тях.

  4. #924
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2012
    Мнения
    20
    Всичко живо който гледа пчелни семейства за бизнес храни пчелите иначе няма мед.Това е истината.Колегите не искат да си признаят.Не може да изкараш 45-50 килограма от семейство без добавки от сироп.Всички го правят.Говорил съм с пчелари на високо равнище няма да споменавам имена.Цистерните с сироп идват една след друга.Хайде весели празници.

  5. #925
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аман от "сладкари".

  6. #926
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Струва ми се, че скоро на всеки, желаещ да поминува от пчеларство, ще му се наложи да избира между индустриално пчеларство и ширпотреба продукт, или да се сертифицира за "био". Всичко останало ще е просто хоби пчеларство, също както да гледаш две прасета в кочината не се брои за поминък.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #927
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За съжаление регистрацията за био не е обвързана само с начина по който пчеларстваш, а има и изисквания към района където го правиш. Моята надежда е по скоро към две три корави зими като отминалата. По прицип "сладкарите" се гледат основни келепира и не полагат много грижи и коравите зими ще ги отсеят.
    Мрежата прелива вече от обяви за разпродажба на инвентар.

  8. #928
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Някой май не могат да си продадат меда, че гледат да набутат и други. Нали не се вързвате на всичко което се пише и казва. Лабораториите хващат всичко, има хора още държат "меда" в избата и се чудят какво да го правят. Храненето с инверт променя 104 гена в пчелата.
    Има случаи дето дадаха по 7 бона за казани за инверт и сега са без пчели и работят сироп на ишлеме.
    Умната.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  9. #929
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    За съжаление регистрацията за био не е обвързана само с начина по който пчеларстваш, а има и изисквания към района където го правиш...
    Именно. Например равнините на северна България все повече се превръщат във фабрики под открито небе. Там, както и да пчеларстваш, продукта ще е все по-замърсен с химията на интензивното земеделие и това няма как да се избегне. Тоест, професионалното пчеларство в тези региони си струва да е само индустриализирано, каквито вече са свинефермите, кравефермите, а вече и овцефермите. Който иска друго - ще прави пчелини по Балкана. Този процес само ще се засилва с годините.
    Този пост е редактиран от agro; 15.04.2017 в 14:57.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #930
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е....е ми нищо не мога да кажа.Шокиран съм.В пълен амок.Щом и в ЕФИРА си признахме, че храним с инверт в медосборен период и се хвалим, че никоя лаборатория не го хваща.Какво можем да очакваме от изкупвачите след това само признание? Толерантност? Никога! И аз бих постъпил като тях.
    Влиза човек във форума, раздел базови познания и какво да види: най- голямата, широко обсъждана и активна тема "инвертиран сироп". Нататък, даже няма нужда от някакви признания. Последните две- три години в арсенала на изкупвачите на първо място стои - имаш инверт; на второ място - антибиотик. Ми дигат нервите, че явно пробите от моя мед, въобще и не стигат до лабораторни изследвания.

    А дано колегите, които не могат да изкарат мед без сироп, инверт и антибиотици, поне информират неизкупвачите, какъв мед фактически им продават.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 93 от 121 ПърваПърва ... 43839192939495103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •