Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 49 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 484
  1. #301
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    И последната от август, шестата под ред е наредила една пита ! Отначало реши да се облекчи и първо нареди малко търтиево, но вече го раздава по същество !!!!

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Млади Колеги, вие като сипвате бензин в автомобила, гледате ли стрелката какво показва или сипвате през ден през два ?
    Проверете плодниците и по това което видите вътре, дайствайте. Ако има много запаси и дебели венци, хранете подбудително, ако няма , хранете запасително. Питите са като книга, четете по тях и действайте.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #303
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    с. Градец, общ. Костинброд, обл.София
    Колеги, вдъхновен от темата реших да си направя и аз няколко августовски отводки. Тази седмица ще ги отворя за да видя майките дали са се върнали и дали са пронесли. Въпроса ми е с каква храна е най-подходящо да ги храня по това време. Сироп 1:1 мога да давам до средата на септември. Но по-скоро въпроса ми е дали да им забъркам някакво тесто с мед и пудра захар и прашец, сухо мляко или извара, олио и т.н. или да карам с инвертиран сироп? Знам, че се предлагат всякакви храни, но предпочитам сам да си ги забъркам. Прочетох доста рецепти, но повечето бяха за пролетни питки с тесто, а сега нали трябва да щетим жлезите...

  4. #304
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Давай сироп до като вземат.

  5. #305
    Цитат Първоначално публикувано от munteanu Виж публикацията
    Колеги, вдъхновен от темата реших да си направя и аз няколко августовски отводки. Тази седмица ще ги отворя за да видя майките дали са се върнали и дали са пронесли. Въпроса ми е с каква храна е най-подходящо да ги храня по това време. Сироп 1:1 мога да давам до средата на септември. Но по-скоро въпроса ми е дали да им забъркам някакво тесто с мед и пудра захар и прашец, сухо мляко или извара, олио и т.н. или да карам с инвертиран сироп? Знам, че се предлагат всякакви храни, но предпочитам сам да си ги забъркам. Прочетох доста рецепти, но повечето бяха за пролетни питки с тесто, а сега нали трябва да щетим жлезите...
    Олио не слагай, по-добре свинска мас или зехтин. Повече Био е така.

    П.с. Ама да е от домашно прасе.

  6. #306
    Наблюдател
    Регистриран
    20.04.2016
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    с. Градец, общ. Костинброд, обл.София
    Ей за мас не бях чел... Но сигурно пада голям майтап. ха-ха

    п.с.Иначе имам доста овча лой, ако ти трябва мога и на теб да пратя да си ги подсилиш. От домашна овца е. Баш био така да се каже.

  7. #307
    Наблюдател
    Регистриран
    31.08.2016
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Смолян
    Здравейте,
    В края на юли направих една отводка на три рамки с новозакупена майка. Тъй като нямам изградени рамки, сложих една полуизградена и една основа и храних усилено - (през ден по 0.500л) със гъст сироп захар 2/вода 1. На 29.08 ги прегледах - трите рамки бяха почти запълнени с мед, само в центъра има пило. Другата рамка беше доизградена и наполовина с мед. Основата беше крайна рамка, но не беше изградена. Пчелите по обяд покриваха само старите рамки. Притеснявам се дали майката не е блокирана и няма да се размножат достатъчно, за да презимуват. Има ли смисъл да преместя новоизградената рамка между старите, за да накарам майката да снася в нея. Докога изобщо майката залага пило и има ли време да се размножат достатъчно преди зимата. Моля за съвет.

  8. #308
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от vins365 Виж публикацията
    Здравейте,
    В края на юли направих една отводка на три рамки с новозакупена майка. Тъй като нямам изградени рамки, сложих една полуизградена и една основа и храних усилено - (през ден по 0.500л) със гъст сироп захар 2/вода 1. На 29.08 ги прегледах - трите рамки бяха почти запълнени с мед, само в центъра има пило. Другата рамка беше доизградена и наполовина с мед. Основата беше крайна рамка, но не беше изградена. Пчелите по обяд покриваха само старите рамки. Притеснявам се дали майката не е блокирана и няма да се размножат достатъчно, за да презимуват. Има ли смисъл да преместя новоизградената рамка между старите, за да накарам майката да снася в нея. Докога изобщо майката залага пило и има ли време да се размножат достатъчно преди зимата. Моля за съвет.
    Малко си прекалил със сиропа. Иначе на другите въпроси почти си си отговорил сам. Ако искаш напиши си въпросите на лични и ще ти отговоря по обстойно.

  9. #309
    Забранен
    Регистриран
    21.06.2015
    Мнения
    1,068
    Пчеларски район
    Златоград
    Цитат Първоначално публикувано от vins365 Виж публикацията
    Здравейте,
    В края на юли направих една отводка на три рамки с новозакупена майка. Тъй като нямам изградени рамки, сложих една полуизградена и една основа и храних усилено - (през ден по 0.500л) със гъст сироп захар 2/вода 1. На 29.08 ги прегледах - трите рамки бяха почти запълнени с мед, само в центъра има пило. Другата рамка беше доизградена и наполовина с мед. Основата беше крайна рамка, но не беше изградена. Пчелите по обяд покриваха само старите рамки. Притеснявам се дали майката не е блокирана и няма да се размножат достатъчно, за да презимуват. Има ли смисъл да преместя новоизградената рамка между старите, за да накарам майката да снася в нея. Докога изобщо майката залага пило и има ли време да се размножат достатъчно преди зимата. Моля за съвет.
    Хранил си с прекалено гъст сироп и с количеството си попрекалил 250- 300 грама дневно се препоръчва за силно семейство за отводка, мисля че е множко. Трябвало е да храниш с 1 към 1 по 1 -1.5 литра на седмица. По принцип дори при хранене за попълване на запаси се препоръчва 3 части захар на 2 части вода а при теб 2 части захар на 1 вода е бая гъст сироп.

  10. #310
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    С сиропа си запасил семейството, и да местиш рамката насила не можеш да е накараш да работи майката ако има желание ще намери къде да снася.

 

 
Страница 31 от 49 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •