Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 445 от 676 ПърваПърва ... 345395435443444445446447455495545 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 4,441 до 4,450 от общо 6760
  1. #4441
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен

  2. #4442
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    12.jpg 22.jpg

    Снимките са от днес от прегледите в града - 2 от 4 бр. На пчелина има още 14 такива попадащи в категорията "много силни", но за съжаление не всички са така.
    Keep Walking...

  3. #4443
    Потребител
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    54
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Снимките са от днес от прегледите в града - 2 от 4 бр. На пчелина има още 14 такива попадащи в категорията "много силни", но за съжаление не всички са така.
    Браво колега -радост за окото е да си видиш пролетта кошера в това състояние!

  4. #4444
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Днес третирах за втори път срещу акар, подхраних с добавка против нозематоза. Затворих дъната и стесних слабите семейства. Смъртност 7%. При прегледите и при извършения последващ анализ с оцветяване на различните по сила семейства с различен цвят се сетих за споделеното от приятел при когото до преди 2-3 седмици смъртността бе около 30%. Та при мен слабите семейства и при него загиналите винаги са в редица, /група 2-3-4/ или последващи. Някой има ли подобни наблюдения и желае ли да сподели някакво мнение по въпроса? Надявам се, че по проблема би се получила някаква дискусия, която би била от полза за всички потребители на форума!
    Keep Walking...

  5. #4445
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Нямаше ли нещо подобно и при Агрото /колегата agro/ , не помня къде го коментирахме, но не беше отдавна, май.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #4446
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И аз имам мега слаб ред но вината е по-скоро в мен.

  7. #4447
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    И аз имам мега слаб ред но вината е по-скоро в мен.



    Има грешки не споря,но миналата година имах 82% при положение ,че все така сме ги зазимявали години на ред.Вината е другаде и всички я знаем.Тая година всьо в норм.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #4448
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    И аз имам мега слаб ред но вината е по-скоро в мен.
    Не става въпрос за цели редове. Предполагам, че към този ред си подходил по по-различен начин. Като експериментирам нещо го правя с група от кошери разделени на още 2-3 подгрупи с различен подход към тях. Отслабналите семейства не са част от такива, които са третирани по различен начин. Става на въпрос за това, че слабите семейства на по 2-3 междурамия се намират на различни места по редовете, но винаги по групи от 2-3 до 5-6 поредни. Ноземата е една от причините, но според мен има вероятно и още нещо свързано с притока на нектар през късното лято и топлата есен. Така мисля, защото при поява на някаква паша отделните семейства увличат и съседни такива, които посещават един и същ източник. Възможно е да има и пряка връзка между повишената предразположеност на тези семейства към ноземата и самата късна паша, която са посетили.
    Keep Walking...

  9. #4449
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Имате статистическо мислене и анализирате нещата, дано откриете истината. Миналата година, когато имах много жертви, бяха в много интересна подредба. Никаква логика. Имаше цели редове загинали, без два-три крайни. Имаше редове с със загинали в единия или другия край и редове без жертви. Такива редове с живи семейства имаше, както в предните редици, така и в крайните( в дъното на пчелина ). Скоро си разглеждах тефтери от предходни години, ами то проблема е крещял, ама кой да види. Една година доста слаби семейства, на следващата слаби семейства и някоя жертва. На следващата повече жертви и така докато се стигне до големия мор 2016-2017г. Е, стреснах се и добре, че не бях занулен. Смених тактиката и тази година нямам загинало семейство, няма и трагично слаби ,само три без майки ( вече оправени ). Това, като се има предвид, че бракувах само по-старите рамки от жертвите ( някои си бракуваха всички ). Успешното зимуване го отдавам на : смяна начина на третиране срещу акара и провеждане на профилактика срещу ноземата ( според мен--Церана ).

  10. #4450
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ще кажеш ,че тоя пост си го писал за моя пчелин.Точно така беше и при мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 445 от 676 ПърваПърва ... 345395435443444445446447455495545 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •