Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 151
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Само не разбрах нектара коя машинария ще ти го доставя?
    Когато в Англия тръгвал първия парен автомобил ли беше, локомотив ли, една жена от публиката викала монотонно: - Няма да тръгне, няма да тръгне. Когато нещото потеглило, тя, без да променя тона и интонацията, сменила на: -Няма да спре, няма да спре.
    Аз за нектара нищо не съм споменавал. За неговото производство мисли китайския народ, а за доставката не ми стига въображението.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Примерно оттук. С малко преработка и хоп - оправихме пчеларството. Офффф.

    ИКОНОМИЧЕСКИ РАСТЕЖ И ДИНАМИЧНО РАВНОВЕСИЕ В ИКОНОМИКАТА

    екстензивен. Екстензивният икономически растеж се осъществява чрез използване на допълнителни ресурси, без да се променя средната производителност на труда. Екстензивният тип икономически растеж предполага увеличение на количеството фактори, които са въвлечени в производството на базата на съществуващата техническа основа (брой на работниците, увеличаване на инвестициите, на използваните суровини, на стабилна структура на производството и пр.). При екстензивния икономически растеж се постига абсолютно увеличение на националния продукт, без това да е съпроводено с увеличение на националния продукт на глава от населението. Разширяването на обема на материалните блага и услуги се постига за сметка на използване на по-голямо количество преки фактори на предлагането на работници, на земя, суровини, горивно-енергийни ресурси и др. При екстензивния растеж се запазват постоянните пропорции между темповете на растеж на производството и на съвкупните разходи за неговото създаване.

    интензивен свързан е с използването на по-производителни фактори на производството и технологии. Той се дължи не на увеличените обеми на ресурсите, а на по-високата им ефективност. Интензивният икономически растеж е свързан с качественото усъвършенстване на факторите на производството, на по-ефективното им използване, на внедряване на научно-техническите постижения, на по-високото качество и организация на труда.

    В реалната стопанска практика посочените два типа икономически растеж не се срещат в чист вид. Обикновено се говори са преобладаващо екстензивен или преобладаващо интензивен икономически растеж в зависимост от дела на едни или други фактори, обуславящи растежа. В действителност екстензивният и интензивният типове икономически растеж не съществуват в чист вид. Количествените параметри на факторите винаги са съпроводени с допълнителни инвестиции във фактори на производството и работна сила, които имат по-добри качествени характеристики. Затова е по-правилно да се характеризира предимно екстензивен или предимно интензивен тип икономически растеж.

    Когато делът на реалния брутен вътрешен продукт, получен за сметка на интензивни фактори на растеж превишава 50 на сто, то икономиката се развива предимно интензивно. Обратното, ако относителният дял на нарастване на реалния брутен вътрешен продукт за сметка на интензивните фактори е по-малък от 50 на сто от общия приръст на брутния вътрешен продукт, икономическото развитие е предимно екстензивно.

    На практика не съществува идеална методика за определяне дела на екстензивните и интензивни фактори в приръста на брутния вътрешен продукт. Приблизителните разчети за развитието на индустриално развитите страни
    Така е! Икономиката не съм я измислил аз. За това и почнах темата за развитието, че това го пише в дебелите книги. Благодаря за подкрепата, че вече имам обвинение за плагиатство.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Най обичам да плагиатствам от себе си. Признавам си. А за блъскането - "Кой за каквото учил!" - казала циганката на гинеколога.
    Да ни би да имаш кетап и за икономист, защото усещам се пробваш и на него фронт, ама нещо не ти се отдава. А щом си толкова сербез, вземи се пробвай на европейския пазар, при платежоспособните, стига тормози фукариите, тук зайците са малко и няма смисъл да гърмиш на халос.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да ни би да имаш кетап и за икономист, защото усещам се пробваш и на него фронт, ама нещо не ти се отдава. А щом си толкова сербез, вземи се пробвай на европейския пазар, при платежоспособните, стига тормози фукариите, тук зайците са малко и няма смисъл да гърмиш на халос.
    Кетап лесно се взема, знания - по-трудно. Не се притеснявай - това си е от обща култура. Колкото до европейския пазар - всяко нещо с времето си.
    Само не разбрах кое не ми се отдава. Би ли пояснил?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Кетап лесно се взема, знания - по-трудно. Не се притеснявай - това си е от обща култура. Колкото до европейския пазар - всяко нещо с времето си.
    А стига бе, ти да не мислиш да изпревариш тоя:
    http://m.inews.bg/Човекът-живял-256-..._i.267528.html

  6. #106
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Когато в Англия тръгвал първия парен автомобил ли беше, локомотив ли, една жена от публиката викала монотонно: - Няма да тръгне, няма да тръгне. Когато нещото потеглило, тя, без да променя тона и интонацията, сменила на: -Няма да спре, няма да спре.
    Аз за нектара нищо не съм споменавал. За неговото производство мисли китайския народ, а за доставката не ми стига въображението.
    Колкото и да ми се плезиш в крайна сметка ще дойдеш на моя.....акъл, но когато те заболи кръста от работа и ти изпуши главата да мислиш кое, как. Иначе ние сме тук и ще помагаме както и сме помагали, без да сме имали такива технологии в пчелина си. И истинския мед се прави по друг начин. Ако ти снимам моята райска градина и я поставиш на фона на твоята бетонна кула не знам кое ще изглежда по - добре. От кой ли пчелин ще предпочетат да си купят клиентите, ако виждат пчелините. Сигурно от технологично изпълнения. То и сега има такъв в Кауфланд. Не го приемай като конфронтация.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А стига бе, ти да не мислиш да изпревариш тоя:
    http://m.inews.bg/Човекът-живял-256-..._i.267528.html
    Колкото е рекъл Господ! Ще поясниш ли какво ми се отдава или какво не?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #108
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Така е! Икономиката не съм я измислил аз. За това и почнах темата за развитието, че това го пише в дебелите книги. Благодаря за подкрепата, че вече имам обвинение за плагиатство.
    И ние ги четем тия дебели книги и затова няма какво да ни ги рецитираш ред по ред, а само да споменеш. И ти не плагиатстваш, а по - точно перифразираш. А за обвиненията ще се цупиш на Калинчо.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Колкото и да ми се плезиш в крайна сметка ще дойдеш на моя.....акъл, но когато те заболи кръста от работа и ти изпуши главата да мислиш кое, как. Иначе ние сме тук и ще помагаме както и сме помагали, без да сме имали такива технологии в пчелина си. И истинския мед се прави по друг начин. Ако ти снимам моята райска градина и я поставиш на фона на твоята бетонна кула не знам кое ще изглежда по - добре. От кой ли пчелин ще предпочетат да си купят клиентите, ако виждат пчелините. Сигурно от технологично изпълнения. То и сега има такъв в Кауфланд. Не го приемай като конфронтация.
    Не си и помислям да го приемам така. Аз съм се захванал не със кошерите и пчелините - какви да са те, къде да са и как да изглеждат си е работа на собственика им. Захванал съм се да опитам да намаля пчеларския труд до възможния минимум, с използване на достиженията на техниката. Затова работя на единия пчелин съвсем сам, иначе няма как да добия реална представа за количеството и естеството на влагания труд. Крайния резултат, ако успея, трябва да е анализираща програма, качена в "облака" и крайни устройства при пчеларите, монтирани по кошерите и автоматично изпращащи данните. Обикновения потребител да получава само доклади и препоръки на база анализа на данните. Пък на пчеларя остава решението как да си гледа пчелите и да си решава проблемите, където възникнат. "Правилната диагноза е 90 % от лечението".
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И ние ги четем тия дебели книги и затова няма какво да ни ги рецитираш ред по ред, а само да споменеш. И ти не плагиатстваш, а по - точно перифразираш. А за обвиненията ще се цупиш на Калинчо.
    Сравни и ще видиш, че нищо не е рецитирано. Дадох само най-общото положение, за да мога на базата на него да развия мисълта си за ситуацията в момента в пчеларството и какво според мен предстои. Със съответните аргументи. Очаквах защитата и на обратната теза с аргументи, ама до тук Тцъ!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 11 от 16 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •