Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 51
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    A къде пише че това число 190 е килограми.Даже и да е килограми,те могат да се отнасят за палет,който се състои от 5 кошера.Струва ми се,че сме изгубени в превода.....А може и да греша..

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    .... като споделиха, че в добиват около 100-120 кг от семейство.
    Цитат Първоначално публикувано от Петър Маринов - petermar Виж публикацията
    Добива дори достига и до 160 - 190 кг в добрите години.
    Данните са килограми и на пчелно семейство. Преди години четох за тази система и ми се видя фалшименто. Някой тук работи ли по нея?

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    След тези потресаващи данни за добивите от ЛР кошерите, мисля, че от догодина всички на 100% минаваме на МК система - тва просто е неизбежно!.....темата така беше зададена, че изпрасках подобен отговор, без изобщо да го мисля сериозно.....така че се извинявам, ако съм засегнал някого! - аз самият съм дребен селски играч, с 25 дадан-блата и 15 ЛР-а.....но ще стана и аз голям играч - решил съм го вече!

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Никой не си признава, че работи по Венер. Ама то при добив от 190 кг. и аз да съм -няма да си кажа.

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Никой не си признава, че работи по Венер. Ама то при добив от 190 кг. и аз да съм -няма да си кажа.
    При постоянен пчелин, доста кошера на едно място и без налитания, подсилвания и всякакви видове чалъми, тези килограми са ми изключително съмнителни. Може за отделни семейства, като е за сметка на други. Тези добиви могат да се получат само при подвижно пчеларство/говорим за България/, Като там системата на кошерите ще се определя от модела на фургона, броя на кошерите на фургона, самото им закрепване там/ постоянно или поставени на фургон, само за преместването/, фургона дали е закрит или открит тип и т.н.н.
    Та прекалено много неизвестни, а и трябва само с това да се занимаваш. Да не говорим за отравянията, които ти унищожават целогодишния труд!

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Баси , нестига, че не казват за Венер, ами и цялата пътна сигнализация изсипали на постинга ми.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    160-190 е височина на палета в сантиметри,а добива на палет е 300-350кг.Системата на Венер е система за подвижно пчеларство......

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Сега, за всички неведоми, остава да уточним колко кошера има в един Венеров палет....е не са два или три!...мисля, че бяха 5-6.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси , нестига, че не казват за Венер, ами и цялата пътна сигнализация изсипали на постинга ми.
    еми обиден съм, как само 190 килограма , аз по Венер вадя към 360 кг.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Сега, за всички неведоми, остава да уточним колко кошера има в един Венеров палет....е не са два или три!...мисля, че бяха 5-6.
    Венеровия палет е според Венеровия камион При него сичко е част от една система

    И впрочем, точно това трябва да научим от него.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •